Předhánějte se s organizátorkou výběhů, Janou

  12:57aktualizováno  12:57
Pokud rádi běháte, máte možnost s námi každý měsíc soutěžit. Předhánějte se v dubnu s Janou, kterou můžete porazit jak virtuálně a třeba vyhrát, tak si s ní zaběhat naživo v Olomouci.

Jana Kopečková je spoluorganizátorkou RUNGO.cz výběhů v Olomouci | foto: archiv Jany Kopečkové

V březnu jste běhali se mnou, redaktorkou Šárkou Spáčilovou a od dubna je tu pro vás další výzva. Můžete v počtu zdolaných kilometrů předhánět Janu Kopečkovou, spoluorganizátorku RUNGO.cz výběhů v Olomouci.

Od letošního roku vede společně se zakladatelem Vaškem Chalupným olomoucké RUNGO.cz výběhy. Janu jsme požádali, aby nám o sobě něco málo napsala. Po krátkém seznámení už určitě nebudete váhat, k olomouckým výběhům se přidat.

Fotogalerie

Výběhy vedu díky této soutěži

„S RUNGO partou jsem se seznámila před rokem a půl v rámci RUNGO.cz výzvy na Endomondu, od té doby mě můžete pravidelně vídat na výbězích v Olomouci, které pomáhám organizovat. Občas se mihnu i na RUNGO.cz závodech. Neběhám sice příliš rychle, ale zato s velkým nadšením. Miluju poznávání nových tras, takže mě můžete najít bloudící někde v lese jednoduše proto, že nemám orientační smysl,“ říká Jana - a je mi tím hned sympatická, protože to mám stejně.

V Olomouci to žije. Svědčí o tom plány na letošní rok: „Plánujeme testovačky běžeckých bot a dalšího sportovního vybavení. Plus nějaké malé závody o drobné ceny. Poté jsou v plánu v rámci výběhu dva krátké a lehké závody v orientačním běhu, kdy si budou moc účastníci vyzkoušet své orientační schopnosti. Jeden orienťák bude za dne a druhý v noci. Přesnější datum bude upřesněno. Pokud se budete chtít zúčastnit, sledujte tedy pečlivě Facebook našich RUNGO.cz výběhů v Olomouci.“

Přihlaste se k Předežeň RUNGO.cz - duben 2018

Janča vzkazuje všem svým soupeřům: „Zatím jsem toho v letošním roce kvůli zdraví moc nenaběhala, přesto se ale nedám zadarmo a pokusím se v aprílových dnech zase rozběhat.“

Výběhy v Olomouci

se konají každé pondělí od 18:30. Nejčastěji se scházíme u restaurace Fontána ve Smetanových sadech, ale místa srazu měníme dle aktuálních nápadů na běžecké trasy. Snažíme se, aby každý výběh byl v něčem trochu jiný. Občas po výběhu společně doplníme tekutiny… jdeme na jedno (dvě).

Jak to dopadlo v březnu


 V březnové výzvě jste běhali o dva dárky, které byly jako překvapení. Jeden z dárků získal běžec nebo běžkyně, kteří uběhli za březen více kilometrů, než já. Ale protože si v RUNGO.cz vážíme každé snahy, odměníme i jednoho ze všech, kteří se do výzvy alespoň zapojili, protože o radost z pohybu tu jde především. 

Nyní vás jistě zajímá, jak dopadla březnová výzva a kolik kilometrů jsem uběhla. Sice mě trochu v rozletu přibrzdily nemocné děti a víkend ve škole, také trochu lyžování, ale 200 kilometrů se mi pokořit podařilo. Sice s odřenýma ušima, ale povedlo se. 

Do výzvy se přihlásilo 1185 zájemců, z toho 1121 přidalo alespoň nějaký výběh a z nich mě předběhlo 162 běžců. Celkem všichni uběhli víc než 122 tisíc kilometrů. A to je na období vrcholící chřipkové epidemie, mrazů, sněhu a jarní únavy naprosto skvělý výkon. 

A kdo jsou výherci? Překvapení od naší redakce získávají Josef Čech Čech, který mě předběhl a měl to štěstí být vylosován a ze všech účastníků je to Vladimir Balko. Výhercům gratulujeme a prosíme, aby se ozvali na e-mail Sarka.Spacilova@rungo.cz.

Chcete se zapojit i v budoucnu?

Každý měsíc pro vás připravujeme běžeckou výzvu, do které se může zapojit kdokoli. Abyste ji nepromeškali, nabízíme vám přihlásit se už i na měsíc květen.

Přejeme příjemné běhání.

Jak se zapojit

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!

  • Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů a používejte jí pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy.
  • Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet).Garmin sporttestery lze propojit s Endomondo i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu). 
  • V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file.
  • Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami.

V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.


Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

OBRAZEM: Sexy zadečky, za kterými stojí plastická operace

Sexy zadečky

Posedlost celebritou Kim Kardashianovou nezná mezí. Ženy jsou ohromené jejím kulatým pozadím a platí horentní sumy za...

Nemusíte se otáčet celí. Několik tipů, jak uvolnit bolavou krční páteř

ilustrační snímek

Nemůžete otočit hlavou? Důvodů, proč vám krk zatuhl, může být celá řada. Stejně jako preventivních opatření, která...

Zázrak jménem chůze. Díky ní budete zdravější, šťastnější a chytřejší

Ilustrační snímek

Chůze je pro člověka nejpřirozenější fyzickou aktivitou, jejíž blahodárné účinky stále zbytečně podceňujeme. Díky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz