Nový rok je chvíle pro nové začátky: je tu speciální lednová výzva

aktualizováno  22:35
Zaběhejte si. A je jedno, že jste dosud nikdy dříve neběhali. Nemusí to být rychle, nemusí to být daleko, jen pro ten pocit. A když se sami se sebou poperete, můžete s naší výzvou vyhrát super triko.

Moc se těším, až se s vámi budu moci předhánět v challenge Rungo.cz! | foto: Magdaléna Ondrášová, Rungo.cz

Aktualizace článku 1. 1. 2018 v 22:35 o výherce prosincové soutěže.

Zkuste to. Dlouho nepřemýšlet, neřešit okolí, prostě nazout kecky a vyrazit. Klidně střídat běh s chůzí, asi to bude ze začátku dřina... ale ten pocit potom! Dokázali jste to, vyběhli jste. A co za pár dní vyběhnout znovu? A pak zase. Každý kilometr se počítá. (Jak začít běhat, vám prozradí tento článek.)

A za tu dřinu a odhodlání vás chce RUNGO.cz odměnit. V tomto měsíci nelovíme žádného chrta, lednovou výzvu zvládne každý, kdo alespoň několikrát vyběhne. Stačí za leden naběhat celkem 30 kilometrů. Tedy jen dva kilometry každý druhý den. A vůbec nic se nestane, pokud to sem tam proložíte chůzí, protože moc dobře víme, že začátky je potřeba brát pomalu a s rozvahou. A kromě dobrého pocitu, že jste to zvládli, se můžete s trochou štěstí stát vítězem naší motivační výzvy. 

Zkuste se tedy virtuálně přenést přes metu třiceti kilometrů a pomocí Endomondo aplikace a naší lednové výzvy v ní to dokumentovat. Každý, kdo za leden uběhne alespoň 30 kilometrů, je jedno, jestli pomalu, nebo rychle, bude zařazený do slosování o bezva ceny. 

Do lednové výzvy se můžete zapojit zde

A o jaké odměny ve výzvě jde? Ze všech, kteří překonají hranici 30 kilometrů, vylosujeme tři výherce trika Active Intensity (podle vlastního výběru dámského nebo pánského). 

Triko CRAFT Active Intensity pánské

Triko CRAFT Active Intensity pánské

Triko CRAFT Active Intensity dámské

Triko CRAFT Active Intensity dámské

Chcete se zapojit i v budoucnu?

Každý měsíc pro vás připravujeme běžeckou výzvu, do které se může zapojit kdokoli. 

Marek naběhal za prosinec 111 kilometrů a podle losování ho předběhla a skvělou hlavní cenu bundu Craft Brilliant 2.0 Warm vyhrává Daniela Ovesná. Jako cenu útěchy si mezi čepicí Craft Brilliant nebo čelenkou Craft Briliant může vybrat Helena Vidovičová.

Oběma gratulujeme a prosíme, aby se ozvali na Sarka.Spacilova@rungo.cz.

Přejeme příjemné běhání a věřte, že v následující běžecké sezoně se vám bude každý naběhaný kilometr hodit!

Jak se zapojit

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což můžete udělat kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí svého účtu na Facebooku. Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!

  • Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů, a používejte ji pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy.
  • Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet).Garmin sporttestery lze propojit s Endomondo i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu). 
  • V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si svoje výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na svůj Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout, následně vyberte import from file.
  • Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami.

V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, naši redaktoři nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradí, možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.


Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Jste lev, nebo myš? Dusit v sobě vztek se nevyplácí, varují experti

Ilustrační snímek

Máte vztek, něco vás naštve, na někoho se hněváte. Zařvete jako lev pěkně nahlas, nebo zalezete do díry a užíráte se...

Vlasy jako radar. Kštice prozradí vše o vaší stravě i nemocech

Ilustrační fotografie

Zhoršenou kvalitu vlasů nikdy nepodceňujte. Tělo vám může dávat signál, že špatně jíte, nebo používáte příliš agresivní...

OBRAZEM: Slavní krasavci bez vlasů, kteří nemají o fanynky nouzi

Plešatí a sexy

Někteří muži špatně nesou, když už nemají bujnou hřívu. Známí fešáci však na svou holou hlavu nedají dopustit. Navíc po...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz