A vítězkou se stává... v adidas Women's Challenge ale vítězí každá

  10:00aktualizováno  10:00
Když se dvanáctka soutěžících chytila za ruce, aby proběhla cílem zářijového adidas běhu na pět kilometrů společně, uzavřela se i naše adidas Women´s Challenge. Jenže ne tak docela, zbývalo zvolit nejúspěšnější běžkyni a miss sympatie, kterou vybrali čtenáři Rungo.cz.

To jsou ony, vítězka (vpravo) a miss sympatie (vlevo) adidas Women's Challenge 2014. Redaktorka Rungo.cz, Magdaléna Ondrášová, uprostřed. | foto: archiv PIM

Minulý měsíc jste vy, čtenáři, hlasovali v anketě o miss sympatie aWCH. Výsledky byly tajné až do minulého týdne, kdy se sešlo všech dvanáct soutěžících k vyhlášení nejen zmíněné miss sympatie, ale také nejúspěšnější ženy projektu. Šlo současně o slavnostní oficiální rozloučení s trenérem Milošem Škorpilem, námi redaktory z Rungo.cz, zástupci značky adidas, firmou Run Czech a dalšími partnery.

Adidas Běh žen 5 kilometrů

Pomáháme Dominice (v růžovém) překonat poslední úsek do cíle a Radka (druhá...

V Running Mallu jsme se společně proběhli, následovalo protažení a po sprše slavnostní program. Slova se ujal ponejvíce trenér Škorpil, který jednotlivě hodnotil každou účastnici a předal jí, jako správný muž, růži. Z jeho slov bylo patrné, že ať už bude ženou aWCH kdokoliv, morálních výherkyní je všech dvanáct. Každá žena si odnesla spoustu rad, nabytých zkušeností, nové přátele a mnohé to dokonce posunulo dál životně.

Miss sympatie je Radka

Ještě než jsem vyhlásila miss sympatie, poděkovala jsem za to, že díky těmto skvělým ženám nebyl dosah projektu na pouhých dvanácti příbězích. Vážím si toho, že dokázaly to, co nabyly, posouvat a přenášet zkušenosti a především motivaci dál, na ostatní ženy, které se do projektu nedostaly. Ať už formou osobního příkladu, článků do rubriky, facebookové skupiny Rungo pro ženy, nebo živým setkáním na závodech.

Fotogalerie

Miss sympatie se stala Radka Nekardová. Její nadšení a zápal do běhání bylo velmi nakažlivé a výsledek ankety sklidil u všech přítomných bouřlivý potlesk.

Nejúspěšnější žena projektu

Odborná porota se shodla na tom, že tou, která nejvíce a nejlépe plnila své předsevzetí, která nejsvědomitěji plnila úkoly a naplnila smysl projektu, je Alena Maňáková. Mezi náznakem slz Alena prohlásila, že svou výhru bere jako velký závazek a bude se snažit své předsevzetí plnit dál.

Jako redaktorka Rungo.cz bych chtěla poděkovat partnerovi projektu, značce adidas za to, s jakou kreativitou a přesahem se do projektu vrhla a že její podpora čtenářkám Rungo.cz pokračuje dál.

Ženy, hýbejte se. Najděte si na sebe čas, buďte aktivní a buďte samy sebou. Každá to dokážete. Běhejte samy, běhejte virtuálně s námi a nebo se k nám připojte na společné výběhy.

Projekt adidas Women's Challenge

Z více než tisícovky dotazníků bylo vybráno dvanáct různých žen s dvanácti rozmanitými cíli, vzcházejících z dvanácti rozdílných životů. Za podpory značky adidas a trenéra Miloše Škorpila si ženy své běžecké sny začaly od počátku roku 2014 začaly plnit. Jak se jim dařilo jste mohli sledovat na našich stránkách Rungo.cz. Vnikla k němu i skupina na Facebooku otevřená všem ženám a zásah tohoto projektu byl rázem širší. Díky dvanácti osudům se inspirovaly další desítky žen a též se odhodlaly přestat snít a začít si své sny plnit. 


Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Od paty ke špičce: manuál správné chůze nejen pro božského Karla

Ilustrační snímek

Karel Gott nikdy nezápasil s tloušťkou a také v pokročilých letech vypadá mladší a ve slušné kondici, což prokázal při...

Dietní trendy tohoto léta. Zhubnout se dá i jen tak mimochodem

Ilustrační fotografie

Svět dostává rozum, ve stravování se upouští od nesmyslných vylomenin a na první místo se dostává dobrá kondice....

Záda bolí i mladé a sportovce, může za to špatné sezení či jídelníček

Ilustrační snímek

Těžká aktovka, hrbení se nad lavicí, v pubertě naditá kabela přes rameno, vysoké podpatky, ale i noha přes nohu či...

Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk
Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk

Trávíte s dětmi prázdniny a sháníte tipy na aktivity? My si doma občas hrajeme s bublinami, což moje kluky moc baví. Rádi je vyfukují, koukají, jak je tvořím já a praskají je.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz