Výběh za Sluncem

aktualizováno 
Když Rungo zveřejnilo prázdninovou výzvu s názvem Buďte šílení, jen jsem ji s pousmáním přešla a nevěnovala jí větší pozornost. Stačí, že vstávám v pět ráno do práce, nepotřebuji se přeci trápit i o víkendu. Nebo snad ano?

| foto: Adéla Šiansápro iDNES.cz

Myšlenka vyběhnout za východem Slunce mi nakonec v hlavě utkvěla, a když jsme s přítelem uvažovali o plánech na nadcházející dva bonusové volné dny v pracovním týdnu, lehkovážně jsem se o ní zmínila. Přítel se nápadu hned chytl a začali jsme na mapě hledat vhodné místo, odkud by byl dobrý výhled a které by zároveň bylo běžecky dosažitelné. Plán postupně nabíral pevnějších obrysů a následně bylo rozhodnuto – na počest slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje přivítáme Slunce hezky po běžecku.

Fotogalerie

Jako to pravé místo pro pozorování východu Slunce jsme vybrali rozhlednu Babí lom u Lelekovic, což je obec kousek za Brnem. Aby nebylo šíleností příliš, k místu určení jsme se přiblížili MHD. Ptáte se, jaký autobus zajíždí uprostřed noci v nepracovní den i do zapadlých vesnic? Odpovědí je legendární brněnský rozjezd. Ve tři ráno jsme tedy na shromaždišti všech rozjezdů na hlavním nádraží budili značnou pozornost – zatímco většina zúčastněných byla na cestě z párty, my již byli v plné polní se svítivými kompreskami na nohou. Nicméně unavený pohled a flašku v ruce jsme měli všichni, rozdíl byl pouze v obsahu alkoholu v lahvi i v krvi. Ale jelikož lidé jsou v nočních rozjezdech zvyklí natrefit na kdejaké bizarnosti, pár šílených běžců je nemůže rozházet.

SOUTĚŽ: Jeden okamžik a různá místa. Takto prožívali svítání naši čtenáři. Fotky posílejte do konce prázdnin

O půl čtvrté ráno nás tedy autobus vyplivnul v obci Česká a my se vydali na 3,5 kilometru dlouhou procházku na rozhlednu. Po dvou kilometrech chůze přes naprosto ztichlé vesnice jsme se dostali na kraj lesa v Lelekovicích a konečně měli důvod zapnout čelovky. Za necelou hodinu jsme se octli na úpatí rozhledny a naskytl se nám krásný výhled na rozsvícené Brno. Netradiční vjemy jsme náležitě diskutovali, čímž se nám podařilo probudit dvojici spící pod rozhlednou (tímto zdravíme!), které jsme si při příchodu nevšimli. Zatímco mládenec po zjištění, kolik je hodin, opět zalezl do spacáku, slečna našeho vyrušení využila a rozhodla se na východ Slunce počkat také.

Dozvěděli jsme se, že na Babím lomu pouze přespávají na své cestě do Boskovic, kde od čtvrtka začínal festival pro židovskou čtvrť. Čekalo na ně ještě 40 kilometrů cesty. Inu, nejen běžci jsou blázni.

Líbil se vám článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Postupně se rozednívalo čím dál více, zima už docela lezla pod kůži, jen to Slunce pořád nikde. Když už to vypadalo, že čekáme na Godota, pár minut před pátou se Slunce konečně ukázalo a pak už to šlo ráz naráz. Lehce po páté hodině byl oranžový kotouč v celé své kráse na obloze, foťák byl naplněn spoustou víceméně stejných snímků a my se vydali na cestu zpátky. Nejprve nás čekal technický seběh do Lelekovic a pak už běh skrz louky a lesy zpět do Brna.

Tak brzy ráno jsem nikdy neběžela a překvapilo mě, že to šlo docela lehce. Pravda, do kopců jsem cítila, že nohy nejsou zcela bdělé a trochu se vzpírají, ale jinak paráda. Nikde nikdo, ptáci se spolu se Sluncem probouzeli a teplota byla ideální. Když jsme doběhli k medláneckému letišti, Slunce už bylo poměrně vysoko a začalo svou sílu dávat najevo. Poslední výhledy na probouzející se Brno se nám naskytly z Medláneckého kopce a okolo půl osmé jsme zdárně dorazili domů. Zatímco pro většinu lidí den ještě ani nezačal, my už měli jeho velkou část za sebou a v nohách 17 kilometrů.

Takže Rungo, díky za inspiraci!

Napište svůj článek i VY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Neumírejte na rakovinu děložního čípku, nově se můžete vyšetřit samy

Ilustrační snímek

Na pravidelné kontroly ke gynekologovi nechodí přes čtyřicet procent českých žen, přitom prevence může být například u...

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz