Uběhněte kilometr(y) s Teribear a pomozte dětem nastartovat život

aktualizováno 
Pomozte Karlovi a dalším mladým lidem opouštějícím dětský domov najít zázemí předtím, než si vydělají na první nájem. Zapojte se ve dnech 3. až 12. září do sportovně-charitativní akce Nadace Terezy Maxové a podpořte je uběhnutím alespoň jednoho kilometru.

Alternativa stát na vlastních nohách | foto: Archiv Nadace Terezy MaxovéRungo.cz

Představte si, že si jednoho dne musíte sbalit svých pět švestek a ze dne na den opustit důvěrně známé prostředí. Je vám totiž osmnáct a stát už vás dál živit ani ubytovávat nebude. Stojíte na prahu života s jedním kufrem, na nájem si sotva vyděláte. Kam půjdete? Na koho se obrátíte?

Kdo je TERIBEAR

Teribear je méďa hrdina a symbol pomoci dětem. Jeho jméno je slovní hříčkou anglického slova teddy bear, plyšový medvídek, a jménem Terezy Maxové. Zakoupením plyšáka Teribear nebo dalších hezkých věcí s jeho logem bezprostředně pomůžete znevýhodněným dětem, přispějete ke snížení počtu dětí v ústavní péči a podpoříte jejich návrat domů.

Karel zůstával často doma sám i přes noc, jeho matka trávila víc času v hospodě než doma. Každé ráno vyskočil malý chlapec z okna a utíkal přes celé sídliště k babičce, kde dostal najíst. Ve čtyřech letech byl převezen do dětského domova. Jak říká, byl příliš malý, aby pochopil, co se stalo. „Postupně jsem si uvědomil, že jsem za to strašně rád a že bych svůj život nevyměnil,“ říká. „Bylo tam spousta dětí, třeba jsem je ani neznal, ale chápal jsem, že jsme na jedné lodi.“

Karel se vyučil kuchařem, pak pokračoval malířským oborem a dodělal si řidičák na traktor. Pozici lakýrníka však musel ze zdravotních důvodů opustit. Uvědomuje si, že dál už je to jen na něm. Nemá však rodinu, která by ho v osamostatnění podpořila, proto se obrátil na nadaci. „Získané finanční prostředky bych použil na bydlení, chtěl bych se postavit na vlastní nohy,“ říká Karel. Nyní si díky projektu New Job New Life našel zaměstnání v Penny Marketu a hledá si vlastní byt.

Každý si zaslouží pomoc, aby mohl uplatit svůj potenciál a zapojit se do práce a chodu společnosti. Mladí lidé netrpí v ústavní péči materiální nouzí, ale chybí jim láska a podpora rodiny, možnost získat praktické zkušenosti a záchranný padák při prvním výletu z hnízda.

Uběhnutím alespoň jednoho kilometru ve prospěch příběhu Karla a dalších podobných mladých lidí jim pomůžete k úspěšnějšímu startu do samostatného života.

O dalších příbězích, které můžete svým běháním podpořit, se dočtete ZDE.

TERIBEAR ANEB PRIMA DEN S MEDVĚDEM

Teribear hýbe Prahou

Teribear hýbe Prahou

Za každý kilometr, který naběháte, nakráčíte nebo natančíte na vytyčeném okruhu na Letné, věnují partneři akce na konto nadace Terezy Maxové 10 korun.

Kde: metronom, Letná, Praha

Kdy: 3. až 12. září 2015, kdykoliv během dne i noci

Registrace: na místě nebo on-line, zaplatíte 100 korun za čip, se kterým vyběhnete na trať a nakroužíte na ní tolik kilometrů, kolik dobré srdce vaše nebo nesmlouvavé srdce vašeho trenéra žádá.

Doprovodný program: Každý den se tu potkáte nejen s dalšími nadšenými běžci, ale také s RUNGO.cz výběhy a vedenými běžeckými tréninky. V pátek 11. září zahraje v rámci Sunset párty skupina April a v sobotu 12. září vás bude bavit DJ a skupina Portless.

MAFRA a.s. je hrdým generálním mediálním partnerem celé akce.

Společně pohneme Prahou a pomůžeme Karlovi vzít život do vlastních rukou!

SLEDUJTE online bežeckou dráhu na Slow TV


Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Další z rubriky

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Menstruace jako byznys. Pomůcky pro ženy zažívají nebývalý boom

Ilustrační fotografie

Ačkoli patří do života většiny žen, stále je menstruace tabu. Což je zvláštní paradox ve chvíli, kdy právě menstruační...

OBRAZEM: Trojnásobný táta se stal abstinentem a shodil sedmdesát kilo

Darren Scanlon

Čtyřicetiletý Darren Scanlon říká, že jen díky abstinenci dokázal zhubnout nadbytečná kila a vrátil se zpět na váhu,...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz