Novinka: pěnový válec v těle malého míčku. Rozmasírujte, co vás bolí

aktualizováno 
Pěnové masážní válce zažívají obrovský boom. Oblibu si získaly u sportovců všech výkonnostních skupin od profesionálů až po hobíky. Občas je ale válec příliš velký a neskladný, a tak jsme vyzkoušeli něco menšího, novinku Trigger Point Grid Ball.

Novinka Trigger Point Grid Ball je pěnový válec v těle malého míčku | foto: Trigger Point Therapy, Vít Kněžínek,  Rungo.cz

Hlavní předností masáže na pěnovém válci je rychlé a snadné uvolnění zatuhlých svalů. Správně provedená masáž uvolňuje takzvané spoušťové body, které ve svalech vznikají nejčastěji po náročné fyzické aktivitě. Kromě úlevy od zatuhnutí a bolesti se dají pěnové válce využít i k zlepšení pohyblivosti, nebo k prohřátí svalů před tréninkem. Více o válcích, jejich typech a využití se dočtete v našem článku, kde nechybí ani pohled fyzioterapeuta.

Následující řádky jsou pak věnované především těm, kdo už válec doma mají, ale nejsou spokojeni s jeho neskladností. Zbystřit by ale měli i běžci, kteří o nákupu válce uvažují, ale nejsou si jistí, zda je pro ně válec to pravé.

Trigger Point Grid Ball

Řeč bude o novince od značky Trigger Point, která patří mezi absolutní špičku v oblasti pěnových válců a masážních a mobilizačních pomůcek obecně. Nejslavnějším produktem Trigger Pointu je pěnový válec Grid, který má duté tvrzené jádro kryté speciálně tvarovanou pěnou. Na povrchu válce najdete jak rovné plochy, tak různě drobné segmenty a každá oblast má za úkol imitovat jiný typ masáže.

Novinka Trigger Point Grid Ball je pěnový válec v těle malého míčku

Nevýhody válce

Grid je jedním z nejlepších válců, jaký si můžete pořídit, ale jeho jedinou nevýhodou je velký rozměr a značně vysoká hmotnost. Na přenášení v malém batohu tak můžete zapomenout a většina lidí si dvakrát rozmyslí, než si s sebou válec někam vezme. Druhou nevýhodou je nízká přesnost masáže. Tvar válce se výborně hodí na záda, lýtka, nebo stehenní svaly, ale v okamžiku, kdy potřebujete rozmasírovat jeden konkrétní bod například v oblasti hýždí, nebo ramen, pak není tvar válce příliš praktický.

Výhody míčku

Oba tyto nedostatky elegantně řeší nový masážní míček Grid Ball, který spojil výhody klasického válce a pěti palcového hladkého míčku MB5.

Grid Ball je pět palců široký pěnový míček se zvrásněným povrchem a vyroben je z poměrně lehké a měkké paměťové pěny. Díky své tvrdosti a kompaktním rozměrům se výborně hodí pro přesně cílenou masáž zatuhlého svalu, ale zároveň je dostatečně velký na to, aby se s ním daly pohodlně rozválet i větší svalové skupiny na lýtkách, nebo stehnech.

Osobně vidím největší výhodu tvaru míčku nejen v kapesních rozměrech, ale právě v efektivní hloubkové masáži těžko dosažitelných míst. V mém případě jsou to zadní stehenní a mezilopatkové svaly, tedy dvě místa, na které je masáž klasickým pěnovým válcem nedostačující.

Novinka Trigger Point Grid Ball je pěnový válec v těle malého míčku

Za výhodu považuji i nezvykle vysokou měkkost. Při prvním použití jsem se až lekl, jak je míček měkký a poddajný a jak se pod vahou lidského těla zdeformuje. Paměťová pěna se ale vždy narovná zpátky do tvaru koule a po měsíci používání jsem nezaznamenal žádné nevratné deformace. Měkký materiál také oceníte v tom, že není potřeba být při masáži tak opatrný jako v případě klasického pevnějšího míčku MB5. Vzhledem k charakteru pěny bych ale Grid Ball nedoporučoval lidem nad sto kilogramů, protože se obávám, že v tomto případě by životnost materiálu mohla být vzhledem k pořizovací ceně sedm set korun příliš nízká. U lehčích běžců si ale troufám tvrdit, že se jedná o doživotní investici.

Vítek Kněžínek

Vítek Kněžínek

Vítkovi leží v botníku něco přes padesát párů běžeckých bot všech možných typů, které nejraději testuje na dlouhých závodech v horách, kde se mu čas od času podaří probít na pódiové umístění. Rád má i silnici, na které pokořil hranici 75 minut na půlmaratonu. jeho hlavní pracovní náplň představuje konzultace s výběrem bot v běžecké speciálce Triexpert.

Témata: Běh, Outfit, Test, Vybavení

Nejčtenější

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

Další z rubriky

VIDEO: Největší fanynka vévodkyně Kate nosí stejné oblečení jako ona

Mallory Johnson Bowlingová je velkou fanynkou vévodkyně Kate.

Jednatřicetiletá Mallory Johnson Bowlingová z USA zbožňuje vévodkyni Kate. Její šatník obsahuje pouze kousky, které si...

Jak nás ovlivňuje jídlo? Popcorn tlumí deprese, fazole způsobují únavu

Ilustrační snímek

Máte hlad? Tak si dejte pozor, co si naservírujete na talíř. Všechno, co sníte, má totiž přímý vliv nejen na tělo, ale...

Málo i moc spánku probouzí nemoci, varují odborníci. Spěte sedm hodin

Ilustrační snímek

Většina z nás prospí zhruba třetinu života, i proto spánek považujeme za naprostou samozřejmost. Jeho význam je však...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz