Novinka: pěnový válec v těle malého míčku. Rozmasírujte, co vás bolí

aktualizováno 
Pěnové masážní válce zažívají obrovský boom. Oblibu si získaly u sportovců všech výkonnostních skupin od profesionálů až po hobíky. Občas je ale válec příliš velký a neskladný, a tak jsme vyzkoušeli něco menšího, novinku Trigger Point Grid Ball.

Novinka Trigger Point Grid Ball je pěnový válec v těle malého míčku | foto: Trigger Point Therapy, Vít Kněžínek,  Rungo.cz

Hlavní předností masáže na pěnovém válci je rychlé a snadné uvolnění zatuhlých svalů. Správně provedená masáž uvolňuje takzvané spoušťové body, které ve svalech vznikají nejčastěji po náročné fyzické aktivitě. Kromě úlevy od zatuhnutí a bolesti se dají pěnové válce využít i k zlepšení pohyblivosti, nebo k prohřátí svalů před tréninkem. Více o válcích, jejich typech a využití se dočtete v našem článku, kde nechybí ani pohled fyzioterapeuta.

Následující řádky jsou pak věnované především těm, kdo už válec doma mají, ale nejsou spokojeni s jeho neskladností. Zbystřit by ale měli i běžci, kteří o nákupu válce uvažují, ale nejsou si jistí, zda je pro ně válec to pravé.

Trigger Point Grid Ball

Řeč bude o novince od značky Trigger Point, která patří mezi absolutní špičku v oblasti pěnových válců a masážních a mobilizačních pomůcek obecně. Nejslavnějším produktem Trigger Pointu je pěnový válec Grid, který má duté tvrzené jádro kryté speciálně tvarovanou pěnou. Na povrchu válce najdete jak rovné plochy, tak různě drobné segmenty a každá oblast má za úkol imitovat jiný typ masáže.

Novinka Trigger Point Grid Ball je pěnový válec v těle malého míčku

Nevýhody válce

Grid je jedním z nejlepších válců, jaký si můžete pořídit, ale jeho jedinou nevýhodou je velký rozměr a značně vysoká hmotnost. Na přenášení v malém batohu tak můžete zapomenout a většina lidí si dvakrát rozmyslí, než si s sebou válec někam vezme. Druhou nevýhodou je nízká přesnost masáže. Tvar válce se výborně hodí na záda, lýtka, nebo stehenní svaly, ale v okamžiku, kdy potřebujete rozmasírovat jeden konkrétní bod například v oblasti hýždí, nebo ramen, pak není tvar válce příliš praktický.

Výhody míčku

Oba tyto nedostatky elegantně řeší nový masážní míček Grid Ball, který spojil výhody klasického válce a pěti palcového hladkého míčku MB5.

Grid Ball je pět palců široký pěnový míček se zvrásněným povrchem a vyroben je z poměrně lehké a měkké paměťové pěny. Díky své tvrdosti a kompaktním rozměrům se výborně hodí pro přesně cílenou masáž zatuhlého svalu, ale zároveň je dostatečně velký na to, aby se s ním daly pohodlně rozválet i větší svalové skupiny na lýtkách, nebo stehnech.

Osobně vidím největší výhodu tvaru míčku nejen v kapesních rozměrech, ale právě v efektivní hloubkové masáži těžko dosažitelných míst. V mém případě jsou to zadní stehenní a mezilopatkové svaly, tedy dvě místa, na které je masáž klasickým pěnovým válcem nedostačující.

Novinka Trigger Point Grid Ball je pěnový válec v těle malého míčku

Za výhodu považuji i nezvykle vysokou měkkost. Při prvním použití jsem se až lekl, jak je míček měkký a poddajný a jak se pod vahou lidského těla zdeformuje. Paměťová pěna se ale vždy narovná zpátky do tvaru koule a po měsíci používání jsem nezaznamenal žádné nevratné deformace. Měkký materiál také oceníte v tom, že není potřeba být při masáži tak opatrný jako v případě klasického pevnějšího míčku MB5. Vzhledem k charakteru pěny bych ale Grid Ball nedoporučoval lidem nad sto kilogramů, protože se obávám, že v tomto případě by životnost materiálu mohla být vzhledem k pořizovací ceně sedm set korun příliš nízká. U lehčích běžců si ale troufám tvrdit, že se jedná o doživotní investici.

Vítek Kněžínek

Vítek Kněžínek

Vítkovi leží v botníku něco přes padesát párů běžeckých bot všech možných typů, které nejraději testuje na dlouhých závodech v horách, kde se mu čas od času podaří probít na pódiové umístění. Rád má i silnici, na které pokořil hranici 75 minut na půlmaratonu. jeho hlavní pracovní náplň představuje konzultace s výběrem bot v běžecké speciálce Triexpert.

Témata: Běh, Outfit, Test, Vybavení

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Neumírejte na rakovinu děložního čípku, nově se můžete vyšetřit samy

Ilustrační snímek

Na pravidelné kontroly ke gynekologovi nechodí přes čtyřicet procent českých žen, přitom prevence může být například u...

Češi dopřávají bio hlavně dětem, na sebe už tolik nemyslí

Ilustrační snímek

Biopotraviny kupuje stále více Čechů, jedná se však především o dětské výživy. Za maso a vejce pro sebe už dospělí...

Strašná únava a hororové sny plné mučení. I tak se žije narkoleptikům

Ilustrační snímek

Někdo si vede snový deník, jiný se naopak na noční dobrodružství snaží co nejrychleji zapomenout. Při kterých poruchách...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz