Čtvrtek 28. května 2020, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Veronika shodila skoro 23 kilo. Nadějné hubnutí přerušilo těhotenství

aktualizováno 
V dětství se Veronika věnovala synchronizovanému plavání, pak ale nad sportem zvítězila touha bavit se s kamarády a tréninky šly stranou. Časem se tak sympatická blondýnka stále více zakulacovala, až se propracovala k hmotnosti hodně nad metrák. Do pořadu Tlouštíci ji přihlásil přítel, vedle kterého za rok přibrala třicet kilo.

„Předtím jsem pracovala v Anglii ve skladu, kde jsem nachodila denně dvacet kilometrů. A když jsem se vrátila, tak jsem nedělala nic,“ vysvětlila osmadvacetiletá administrativní pracovnice důvod, proč šla hmotnost poslední dobou tak nahoru. 

Snažila se několikrát více či méně úspěšně hubnout. „Většinou se to povede, ale pak se zase vrátím do starého režimu a kila letí nahoru,“ krčila rameny. „A teď, když se snažím, tak už to moc nejde.“ 

Proto přivítala nápad svého přítele, který Veroniku do pořadu o hubnutí přihlásil z obavy o její zdraví a také proto, že společně plánovali rodinu. „Vzala jsem si to trošku osobně a k srdci a řekla jsem si, že bych to měla zkusit,“ dodala sympatická blondýnka s tím, že by ráda zhubla aspoň třicet kilo.

Při konzultaci nad výsledky laboratorních vyšetření upozornil mladou dámu specialista Vladimír Teplan na to, že má vyšší hladinu LDL cholesterolu a s postupujícími léty jí hrozí metabolické problémy. „Bojím se o zdraví,“ připustila Veronika.

Měření a vážení pak prozradilo hmotnost 132,9 kg, z toho 65,8 kg tuku a BMI 47,1. Množství tuku Veroniku šokovalo. „Uvědomila jsem si, že s sebou stále tahám navíc jednoho člověka,“ konstatovala.

Jaké byly její největší stravovací prohřešky? Jedla převážně tučná jídla, víceprocentní sýry, uzeniny a vepřové maso. V jejím jídelníčku naopak chyběly rostlinné tuky a ryby, porce byly poměrně velké a k tomu se přidával nedostatek pohybu.

„Problém je v tom, že bych si i šla zasportovat, ale vím, že to nebudu zvládat, tak jak bych chtěla, že budu zadýchaná, a tak to vzdám předem,“ vysvětlila Veronika.

Na sezení s motivační koučkou Jankou Chudlíkovou vyšlo najevo, že Veronika patří k ženám, které se snaží zavděčit okolí, ale málo myslí na sebe. Když dostala za úkol zaměřit se na to, jaká bude její budoucnost za pár let, přiznala se k obavě, že nebude moci sehnat pěkné šaty na vlastní svatbu, protože bude muset vybírat v nadměrných velikostech. I to je motivace jako hrom.  

Veronika

Veronika na začátku pořadu vážila 132,9 kg.

1. měsíc

Hned od začátku natáčení se Veronika zodpovědně vrhla na pohybové aktivity.„Doufám, že až skončí ten pořad, tak tenhle kopec pro mě bude hračka a nebudu se zadýchávat,“ prohlásila cestou na nedaleký zalesněný vrch. 

Začala také cvičit s trenérem Lubošem. „Bála jsem se toho víc, ale Luboš je na mě hodnej, takže se k tomu nemusím ani extra přemlouvat,“ připustila. „Jsem na sebe pyšná každý den, kdy to zvládnu a kdy se odhodlám.“

Jako výborná kuchařka se také pustila do vymýšlení vlastních zdravých receptů ještě před tím, než dostala od Lukáše Roubíka výživový plán na míru. Jeho součástí bylo také doporučení jíst pravidelně po 2,5 až 3,5 hodinách, nevynechávat svačiny a dbát na vhodný výběr potravin.

„Jídelníček je hodně obsáhlý, ale zase jsem ráda, že je takový variabilní a že ho nemusím dodržovat podle dne a jídla, ale že si můžu vybírat,“ neskrývala potěšení Veronika. Jen tak pro jistotu se ještě Lukáše zeptala na jeho názor na tzv. cheat days.

„Dneska se z toho staly závody na sociálních sítích, kde lidi dodržují striktní jídelníček a pak si fotí na posteli hromady sušenek, čokolád nebo se chlubí, že chodí do různých řetězců rychlého občerstvení, kde si dají jedno meníčko a druhé meníčko, a myslí si, že to je super, protože tak urychlí metabolismus, což je totální nesmysl,“ uvedl Lukáš s tím, že zásadní pro hubnutí je právě vyrovnaný příjem živin a kalorický deficit.

Veronika ovšem žádné prasečí dny neprovozovala, naopak dodržovala jak jídelníček, tak předepsané pohybové aktivity, a tak za necelé tři týdny ukázala váha 128,2 kg a 4,7 kg (z toho 3,5 kg tuku) dole. „Pro mě velký impuls, cítím se fakt namotivovaná a jsem na sebe tak nějak pyšná,“ přiznala bývalá akvabela, která mile překvapila sebe i odborníky.

2. měsíc

Jídlo ani pohyb Veronice problémy nedělaly, ale pohledy do vlastního nitra za pomoci koučky byly pro uzavřenou dívku výzvou. Dostala třeba za úkol popsat současnou Veroniku, tedy sama sebe. „Je šťastná, že má dobrou práci, přítele, se kterým se mají rádi, ale pořád jí něco schází. A to je ta spokojenost se sebou,“ přiznala. „Vždycky si představovala, že bude jiná, že to nenechá zajít až tak daleko,“ dodala s tím, že hlavními příčinami jsou v jejích očích pohodlnost, lenost a nedostatek vůle.

Babičce vadilo, že je vnučka tlustá. Slíbila jí padesát tisíc, když zhubne

„Verča si uvědomuje, že je to hodně o tom, že nechala ty věci plavat. Musí se naučit pochválit se a dát sebe na první místo,“ okomentovala situaci koučka.

Ve Veroničině životě nastala další změna. S přítelem koupili starý dům a začali ho rekonstruovat. Mladá žena tak měla pohybu až až. Pracovala na stavbě, cvičila ve fitku a chodila na procházky, až jednoho dne sklouzla na bahně a pohmoždila si kotník.

„Docela mě to štve, protože jsem cítila, že se zlepšuju, ale nedá se nic dělat,“ postěžovala si Veronika, která musela na nějaký čas omezit sportování.

3. měsíc

Aby sympatické Moravance zvedla náladu, vypravila se za ní výživová poradkyně Sandra Schmidová a naučila ji připravovat zdravou pizzu ze špaldové mouky a tvarohu. Ta ovšem na rozdíl od většiny předchozích „tlouštíků“ nepotřebovala rady, jak dodržovat gramáže a jídelníček, protože její záznamy byly vzorové a disciplina ukázková. 

To se také ukázalo při dalším měření, kdy váha ukázala číslo 119,8 kg. Veronika přiznala, že spokojená je tak půl na půl, kvůli zraněné noze, která ji omezila v pohybu. „Už jsem si ale vzala tričko, které bych si dřív nevzala. A občas si někdo všimne, že jsem zhubla,“ dodala.

Veronika

„Už jsem si vzala tričko, které bych si dřív nevzala. A občas si někdo všimne, že jsem zhubla,“ řekla Veronika.

4. měsíc

Rekonstrukce domu stále úspěšně pokračovala, stejně jako Veroničina důslednost při dodržování pravidel. Chystala si svačiny a krabičky do práce, ingredience buď vážila, nebo už jejich množství znala od oka. 

Snažím se jak idiot a vy tvrdíte, že ne, hádala se dvoumetráková Kristýna

„Občas mám trochu krizi, třeba mě štve cvičení, jsem unavená, protože makám na baráku, ale snažím se to nějak překousnout,“ prozradila. A pochlubila se také vlastním zlepšovákem: Vytiskla si arch papíru s řadami prasátek, z nichž každé představovalo půl kila, a postupně si je škrtala. „Už jsem škrtla 36 prasátek, takže už jsem od začátku natáčení zhubla 18 kilo,“ dodala mladá žena, která teď měla 114,9 kg.

Přiznala také, že je ráda, jak se v jejím vnímání změnila priorita jídla. „Už na něj moc nemyslím, takže se mi někdy i stane, že jsem se zapomněla nasvačit, což se mi dřív nestávalo. To jsem už u snídaně myslela na to, co budu večeřet.“

5. měsíc

Zraněný kotník už Veroniku přestal trápit a ona se znova s vervou vrhla do cvičení. „Je šikovná, motoricky zdatná, umí se k tomu stroji postavit,“ chválil ji Luboš. Pro mladou ženu už byl ale trénink poněkud stereotypní. A tak pro ni trenér připravil kruhový trénink s prvky cross fit a gymnastiky. Pohyb v tělocvičně pak bývalá akvabela doplnila i plaváním v bazénu.

A protože si netrpělivá mladá žena stěžovala, že hubne moc pomalu, připravil si pro ni Lukáš překvapení. Přinesl jí tolik sádla, kolik tuku už zhubla. Tedy 19 kg. Veronika, jejíž hmotnost nyní dělala rovných 112 kg, tak uznala, že udělala veliký pokrok.

6. měsíc

Veronika ani během Vánoc nepřibrala, neporušovala ani jídelníček, ovšem stejně se dalo čekat, že v brzké době začne opět přibírat. V jejím životě totiž nastala další významná změna. Ukázalo se totiž, že čeká miminko.

„Měli jsme to v plánu, až skončí natáčení, ale stalo se,“ usmívala se nastávající maminka. „Teď necvičím, mám od doktora nakázaný klidový režim, protože jsem měla bolesti břicha, tak aby bylo všechno v pohodě,“ dodala. 

Veronika po sedmi měsících hubnutí

Veronika po sedmi měsících hubnutí o téměř 23 kilo lehčí.

7. měsíc

Svoji cestu za štíhlejší postavou tak mladá žena ukončila o měsíc dřív než ostatní účastníci pořadu, ovšem s moc pěknými výsledky a odhodláním žít zdravěji i po narození potomka.

Jsem tlustej jak prase, přiznal Ota. Kvůli Jágrovi shodil čtyřicet kilo

Na konci natáčení vážila sympatická blondýnka, která podle odborníků hubla učebnicově, 110,1 kg. „Popravdě jsem nečekala, že od posledního vážení naskočí nějaká kila navíc dolů, protože jsem poslední měsíc necvičila, ale je vidět, že stačí i to, když člověk dodržuje jídelníček,“ usmívala se Veronika. „Určitě chci pokračovat, protože mě to začalo bavit, a bylo by škoda se pak po delší době zase znova nakopávat,“ dodala odhodlaně. 

  • Nejčtenější

Jsem HIV pozitivní, zjistila Monika. Otěhotněla se sňatkovým podvodníkem

Monika čeká dítě se sňatkovým podvodníkem. Je zamilovaná a odhodlaná na něj počkat, než si odpyká trest. V takovém...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Tři roky bez šamponu a žena má dokonalé kudrliny a kvalitní vlasy

Devětadvacetiletá Rachel Rondová z Holandska měla v dětství krásně kudrnaté vlasy. Jakmile si je ale v pubertě začala...

Obezitolog: Tlouštíci opět nabírají, televizní hubnutí nabádá k nesmyslům

Osm tlouštíků hublo každý týden před očima televizních diváků pod vedením odborných poradců. Pořady tohoto typu jsou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Žena nechává tříleté dcerce na hlavě dredy. Čelí kvůli tomu kritice

Čtyřiatřicetiletá Kristin Millerová z Havaje nečeše tříleté dceři Lorettě vlasy a nechává jí přírodní dredy, aby měla...

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  • Další z rubriky

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Motorek pomůže, ale elektrické zubní kartáčky nejsou bez rizik. Jaký vybrat?

Premium Účinnost, lenost, rychlost. I to jsou důvody, proč v Česku roste popularita elektrických zubních kartáčků. Jejich...

Snídaňové cereálie či jogurt light. 7 potravin, které se zdravě jen tváří

Snažíte se dodržovat správný jídelníček, přesto se ale necítíte dobře a nedaří se vám hubnout? Možná si vybíráte jídlo,...

Přece se z toho nepotento, postavila se Andrea rakovině. Teď vydává knihu

Premium Čtyři roky se v Andree hromadil strach, stres, nejistota. Bojovala s rakovinou prsu, ale přicházely i další životní...

Databáze nemocí

Statistik: V Česku epidemie nebyla a není. Proto nevíme, kdy „skončí“

Jak probíhalo šíření nákazy virem SARS-CoV-2, zatím zcela přesně zmapováno není. V každém případě však slovo epidemie...

Stále více lidí platí za bydlení sexem. Kvůli krizi jejich počet vzrostl

Čím dál větší počet pronajímatelů ve Spojených státech a Británii žádá po svých nájemnících sex výměnou za odpuštění...

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer zrušily všechny prázdninové zájezdy

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny zájezdy plánované na letošní červenec...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...