Co ze světa běhu zajímá redaktory RUNGO? Podívejte se na naše tipy

aktualizováno 
I redakce RUNGO je sestavena z obyčejných běžců, kteří mají své tužby. Ať už jejich přání či právě tipy na již vlastněné a odzkoušené produkty, vše najdete v článku, který může být vaší inspirací.

Co zaujalo redaktory RUNGO.cz? | foto: Rungo.cz

Owlet ochrání budoucí generace běžců

Fotogalerie

Je to malá “botička“ pro nejmenší děti (až do věku 18 měsíců), která však dokáže velké věci. Měří srdeční činnost a hladinu okysličení krve a tyto údaje pak v reálném čase předává do speciální aplikace v mobilním telefonu. Díky tomu aplikace dokáže rychle vyhodnotit, že něco nění v pořádku (například při syndromu náhlého úmrtí kojenců), a okamžitě vás upozorní i v době, kdy samotné dítě kvůli vzniklým obtížím nemůže. Výrobce se navíc chlubí tím, že Owlet vykazuje mnohem méně falešných poplachů než monitory dechu založené na pohybu nebo pulsní oximetry používané v nemocnicích.

Zkrátka to vypadá, že nastává nová doba plná inteligentního vybavení a oblečení doslova všeho druhu. A rodiče běžci mohou využít technologie běžně využívané spíše k optimalizaci tréninku k hlídání svých malých potomků.

Filip Marvan

Chytrá podprsenka jako osobní trenér

Chytrá podprsenka

Představte si podprsenku z chytrých vláken, která bude sledovat každý váš pohyb, spálené kalorie, dechovou i tepovou frekvenci a intenzitu tréninku a sama vám řekne, kdy máte při cvičení či běhu polevit a kdy naopak zabrat. To není zpráva z budoucnosti, ale z centrály kanadské firmy OMSignal, která se specializuje na vývoj chytrého oblečení pro sportovce.

OMbra, jak podprsenku nazvali, sbírá díky biometrickým senzorům přesné údaje o vaší aktivitě v reálném čase přímo z vašeho těla a po dobu asi deseti tréninků na jedno nabití. V mobilní aplikaci si pak budeme moci zkontrolovat svou aktivitu či nastavit nové tréninkové cíle. A bonus navíc, její tvůrci mysleli i na naše pohodlí. Podprsenka má nastavitelná ramínka i pásek tak, aby se dal velikostně přizpůsobit jakýmkoli tvarům. K dostání bude od léta za cenu 150 dolarů, ale nedočkavci si ji mohou u výrobce zamluvit už teď.

Karolína Hornová

Kočka vás inspiruje, koule posílí

Hbitost kočky a cvičení s kettlebell mě inspirují v poslední době nejvíce

V prvním měsíci nového roku mě naprosto nadchly dvě věci, které na první pohled s běháním nesouvisí. Koule a kočky. Z koček jsem úplně uchvácený a tiše jim závidím jejich pohyb, pružnost a ohebnost. Tedy přesně ty věci, které mám těžce zanedbané. A kettlebell mi pomůže, abych to napravil. Věřím mu. Určitě to spolu zvládneme. Nebude to hned, ale vybudovaný základ při běhu jako když najdu. A kočky jsou mi inspirací.

Marek Odstrčilík

Mnoho „nej“ ve dvou uších

Bezdrátová sluchátka Phazon
Sluchátka Phazon se hodí nejen na běh, ale také plavání a další sporty

Sluchátka, která nepřekáží, jsou pohodlná, mohou i do vody, nevypadnou z uší, nabíjí se rychlostí Usaina Bolta a ještě mají kvalitní zvuk? To zní jako mnoho „nej“ v jednom a důvod, proč si právě tato sluchátka pořídit. Zda vše, co slibují, opravdu platí, nevím, ale novinka mě zaujala. Pokud sluchátka vlastníte, můžete se v komentářích podělit o své zkušenosti.

Magdaléna Ondrášová

Hodinky, které ukáží, co mě ještě čeká

Suunto Ambit 3 Vertical

Novinka Ambit 3 Vertical od firmy Suunto na mě opravdu udělala dojem. Spočítat dosažené převýšení v reálném čase umí kde kdo. Ale ukázat graficky zbývající profil trati do cíle, to se jen tak nevidí. Na závodech s větším převýšením může být právě tohle rozhodujícím faktorem.

Nikola Havlík

Běžecká sukně Craft Insulation

Zateplená sukně Craft Insulation

Konečně napadl sníh, a protože pravověrný běžec holduje tréninku za jakéhokoliv počasí, vyvstala u mě palčivá otázka, jak udržet zadek v teple. Chvíli jsem si sice při pobíhání v tenkých legínách myslela, že mi kus zadku omrzne a upadne, což jednou provždy vyřeší moje dietetické problémy, ale po několika neplatných pokusech jsem se rozhodla svoje pozadí raději zateplit.

Po dlouhém prohrabávání štandů v outletech jsem nakonec zvolila prošívanou běžeckou sukýnku Craft Insulation. Proč? Protože je fialová. A protože má po stranách na stehnech dva zipy umístěné tak, že se mi při běhu nevyhrnuje až k pasu. Naopak - ty rozparky vypadají v kombinaci s černými legínami docela šťavnatě. Navíc je dostatečně široká i na to, abych v ní mohla bez problémů bruslit na běžkách, a dostatečně vypolstrovaná na to, aby se mým hýždím při pádu na zadek dostalo slušného tlumivého efektu. Chcete-li při běhu i na běžkách působit jako dáma a udržet svoje pozadí příjemné na dotek i po výkonu na sněhu a ledu, musíte ji mít!

Barbora Topinková

Autoři: ,

Nejčtenější

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Průzkum: mladí bez rodin vstupují do života se zkreslenými představami

Ilustrační snímek

Mladí lidé, kteří vyrůstali v dětském domově, nemají v porovnání s vrstevníky stejné podmínky pro start do nového...

Další z rubriky

VIDEO: Největší fanynka vévodkyně Kate nosí stejné oblečení jako ona

Mallory Johnson Bowlingová je velkou fanynkou vévodkyně Kate.

Jednatřicetiletá Mallory Johnson Bowlingová z USA zbožňuje vévodkyni Kate. Její šatník obsahuje pouze kousky, které si...

KVÍZ: Poznáte důležité orgány v lidském těle?

Orgány v lidském těle

Naše tělo je složeno z životně důležitých orgánů, díky kterým můžeme fungovat a jsme zdraví. Mnohdy však nemáme tušení,...

Málo i moc spánku probouzí nemoci, varují odborníci. Spěte sedm hodin

Ilustrační snímek

Většina z nás prospí zhruba třetinu života, i proto spánek považujeme za naprostou samozřejmost. Jeho význam je však...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz