TEST: Levný fitness náramek od Tesco. Dobrý hardware, ale co software?

aktualizováno 
Levný fitness náramek Op3n dott, který je v prodeji v síti Tesco za lákavou cenu, měl tak zajímavé parametry, že jsme ho zkrátka museli vyzkoušet. Elegantní provedení, přehledný displej, sledování spánku i vibrace jako budík, to nemívají ani mnohem dražší náramky. Jeho vlastnosti však kazí nepovedená mobilní aplikace.

Náramek vypadá elegantně. Jednoduché tvary a kvalitní materiály vypadají dobře. | foto: Filip Marvan, Rungo.cz

Už na první pohled se mi náramek líbil. Kovové tělo, na kterém je umístěn displej, působí poměrně luxusním dojmem a silikonové pásky v hravých barvách vybízejí k použití náramku i jako módního doplňku.

Fotogalerie

Na úvod není třeba žádné složité nastavování, náramek nabijete a můžete vyrazit sbírat kroky a spálené kalorie. Displej je standardně zhasnutý, aby šetřil energii, rozsvítí se až v momentě, kdy pohybové čidlo detekuje otočení zápěstím (kdy se na něj chcete podívat). Většinou to fungovalo dobře, zvednu ruku hřbetem nahoru a vidím, jak se displej automaticky rozsvítil. Občas se mi ale stalo, že jsem musel rukou třepat opravdu dlouho, než se displej probudil. Pokud mě v tu dobu někdo pozoroval, musel se bavit.

Jednotlivé obrazovky na rozsvíceném displeji se přepínají poklepáním na displej a fungovalo to vždy skvěle. Dozvíte se, kolik je hodin, počet kroků pro dnešní den, spálené kalorie a ušlou vzdálenost. Kromě toho umí náramek sám vibrovat, čímž dává najevo přechod do režimu monitor spánku nebo naopak jeho konec (a tím pádem ho můžete používat i jako budík). Čas, kdy spíte, si nastavíte sami pomocí mobilní aplikace.

Aplikace zklamala

A tím se dostáváme k samotné aplikaci. Zatímco náramek a jeho provedení se mi opravdu líbilo, aplikace mě občas přiváděla k šílenství. GetFit, jak se jmenuje, je vytvořena přímo pro tento náramek a můžete si ji nainstalovat na iPhone či telefon s Androidem. Budete potřebovat podporu Bluetooth 4.0 LE, pomocí kterého telefon s náramkem komunikují. Já testoval Android verzi na Samsung Galaxy S4.

Evidence příjmu potravin nefungovala úplně nejlépe, stejně tak jako funkce...
Čeština v aplikaci GetFit je občas problém.

Přečtěte si také

Problémy začaly hned po startu. Aplikace sice nabízí možnost přihlásit se pod Google účtem, Facebook účtem nebo vlastní registrací, fungovala však pouze poslední možnost. Po přihlášení a spárování vám GetFit zobrazí základní obrazovku, kde najdete veškeré vaše statistiky za uplynulý den, týden nebo celkové. Jsou zde vidět přehledné grafy (i když například u spánku není úplně zřejmé, co která osa vlastně znamená), můžete doplnit údaje o sobě (jméno, výška, váha) nebo změnit jazyk aplikace. Sice je podporována i čeština, překlad ale není úplně kvalitní a české znaky se dokonce zobrazují jiným fontem. Občas se objeví i nějaká zpráva v maďarštině.

Co říká výrobce

 • sledování příjmu potravin a nápojů
 • sledování kroků a aktivit
 • sledování spánku
 • nastavení a plnění cílů
 • propojení se skupinami přátel
 • cena: 1 499 Kč

klady:

 • monitoring spánku
 • vibrace
 • cena

zápory:

 • velmi špatná mobilní aplikace (Android)
 • občasné problémy s rozsvícením displeje

Nejvíce jsem se těšil na dvě funkce. Monitoring příjmu kalorií a trenér. V případě příjmu kalorií není problém jednoduchým dotekem evidovat, kolik jsem vypil vody, zadávání potravin se mi už ale zprovoznit nepodařilo. U funkce trenér jsem byl rozčarován podobně. Po jeho aktivaci v nastavení se nezměnilo nic a já vlastně vůbec nedokázal zjistit, k čemu tato funkce slouží. Stejně tak jsem měl problém s nastaveních denních cílů. Dobře naopak fungovalo vytvoření vlastní skupiny, do které jsem mohl pozvat přátele, kteří pak se mnou mohou se stejným náramkem a aplikací soupeřit. V rámci skupiny se všem zúčastněným zobrazuje žebříček se všemi členy a každý hned vidí, jak na tom je.

Sečteno a podtrženo, aplikace GetFit pro Android je zatím v rané fázi vývoje a práce s ní pro mě byla zklamáním. Navíc služba nemá žádné webové rozhraní (na oficiální stránce naleznete jen základní informace o produktu), takže pro práci s náramkem a jeho statistikami jste odkázání právě jen na mobilní aplikaci. A přitom samotný náramek je funkčně i designově velmi povedený a všechny tyto problémy jsou řešitelné čistě softwarově. Nezbývá než doufat, že vývojáři brzy přijdou s aktualizací, případně že je na tom lépe alespoň varianta pro iPhone (bohužel jsem zatím neměl možnost otestovat).

Výdrž náramku se pohybovala kolem dvou dnů a nabíjet ho lze v jakékoliv standardní microUSB nabíječce (součástí balení je pouze kabel, přes který ho lze nabíjet z počítače také). Cena náramku je 1 499 Kč, tedy o něco méně, než slibovaly první tiskové zprávy v době uvedení do prodeje, a řadí se mezi levnější náramky na trhu. Tesco navíc uspořádalo časově omezenou akci pro majitele jejich věrnostní karty, kteří si ho mohli pořídit dokonce za necelých 750 Kč.

Donutilo by vas sledování počtu kroků k vyšší aktivitě?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 18. prosince 2014. Anketa je uzavřena.

ne, nic mě nedonutí dělat zbytečně další kroky 411
ano, tohle by mě mohlo nakopnout k pohybu 214
Autor:

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Jak přežít pubertu: dejte na instinkty a raději buďte trochu paranoidní

puberta matka dcera

„Je to náročné období, které má i své kouzlo,” říká o dospívání pedagog a konzultant Miloslav Hubatka. Pokud pubertou...

Další z rubriky

Z kašle se vyvinula otrava krve, kvůli které přišla žena o končetiny

Jayne Carpenterová

Jayne Carpenterové amputovali lékaři před třemi lety kvůli otravě krve obě nohy a levou ruku. Otravu přežila jen...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Syrová strava dodá energii a ubere kila. Hlídejte si ale vitamin B12

jídlo, ilustrace, zelenina

Podstatou raw stravy jsou potraviny bez tepelné úpravy, uměle vyrobených tuků, rafinovaných cukrů a chemických přísad,...

Vyhýbáte se mléku či lepku? Možná nemáte alergii, jen podléháte módě

Ilustrační snímek

Uspořádat večeři s přáteli může být dnes docela oříšek. Někdo nejí lepek, jiný cukr a další laktózu. Diety s vyloučením...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz