TEST: Váha Fitbit Aria 2 pohlídá vaše hubnutí i množství tuku v těle

aktualizováno 
Mezi letošními novinkami od Fitbitu představenými na konci léta se objevila i nová verze chytré váhy Fitbit Aria 2. Umí sledovat nejen vaši hmotnost, ale také tuk v těle a svalovou hmotu. A zvládne vypočítat BMI. Výsledky pak sama přes internet uloží k vašemu účtu.

Chytrá váha Fitbit Aria 2 | foto: Filip Marvan, Rungo.cz

Vypadá jako designový doplněk do bytu. Čisté sklo ve dvou odstínech bílé nebo černé barvy s kulatým displejem uprostřed vypadá zkrátka dobře a váhu doma rozhodně nemusíte schovávat pod postel. Vlastně není ani moc velká, šířka a délka váhy je jen 31 centimetrů.

Fotogalerie

Je napájena třemi klasickými AA tužkovými bateriemi, které jsou také standardně součástí balení. Po prvním zapnutí je potřeba spárovat ji s vaším Fitbit účtem na internetu, kam se vám budou průběžně ukládat data. Nastavení váhy a párování se provádí pomocí Bluetooth a aplikace v mobilním telefonu. Celý proces je velmi jednoduchý a za pět minut je vše připraveno. Aplikace je dostupná jak pro iOS a Android, tak i pro Windows 10.

Výhodou chytré váhy je, že dokáže zaznamenávat data pro více uživatelů. Pozná to samozřejmě právě podle jejich váhy. Každý uživatel si ke svému profilu navíc může vybrat jednoduchou ikonku, kterou mu váha na konci měření ukáže, čímž potvrdí, že správně rozpoznala daného uživatele. A data odesílá přes WiFi rovnou na server Fitbitu.

Pokud by se náhodou stalo, že váhu používá více lidí s velmi podobnou hmotností, požádá vás o pomoc s identifikací a nechá vás po zvážení vybrat správnou ikonu k vašemu účtu.

Fitbit Aria 2

  • rozměry: 31,2 x 31,2 cm
  • počet uživatelů: 8
  • konektivita: Bluetooth, WIFI
  • naměřená data: hmotnost, tuk v těle, BMI, svalová hmota
  • cena: 3 490 korun

klady:
- jednoduché nastavení
- skvělá mobilní aplikace
- přesné měření

zápory:
- vyšší cena

Kromě hmotnosti vám váha zobrazí odhad množství tuku v těle, jakmile si spustíte mobilní aplikaci nebo se podíváte na svůj účet na webu, můžete si prohlédnout také svalovou hmotu nebo index BMI. Díky tomu, že jsou všechna data ukládána na serveru, můžete sledovat trendy a to, jak plníte cíle, které jste si stanovili.

Pokud používáte navíc i nějaký náramek nebo hodinky od Fitbitu, máte všechna data na jednom místě a celé to vlastně do sebe začne skvěle zapadat. Pomocí hodinek můžete sledovat výdej kalorií formou celodenní aktivity (nachozené kroky nebo sportovní aktivity) a na váze následně můžete sledovat, jaký efekt to ve výsledku má. Přímo v aplikaci pak můžete také zadávat příjem potravy či pitný režim, a pokud jste na to dostatečně zodpovědní a pečliví, můžete mít kompletní přehled o příjmu a výdaji všech kalorií.

Aplikace se vás snaží motivovat pomocí virtuálních odměn a drobných rad. Naměřenou hmotnost také můžete přímo z aplikace sdílet na sociální sítě nebo třeba někomu poslat přes libovolnou komunikační aplikaci formou obrázku.

Vlastně nejvíce se mi na Fitbitu líbí, jak vše zapadá do sebe. Přehledná aplikace a služby do sebe integrují data z hodinek, váhy i tréninkových služeb a já tak mám pocit, že se o mě Fitbit opravdu stará. A je jedno, jestli trénujete na závod, snažíte se zhubnout nebo chcete kontrolovat pitný režim. Každý je jiný a každý si může najít svůj cíl.

Váha Fitbit Aria 2 se prodává za cenu necelých 3 500 korun, což není zrovna málo. Konkurence se však v této cenové kategorii pohybuje také. Například dříve testovaná váha iHealth nebo ještě bezmála o tisícovku dražší Index od Garminu.

Autor:

Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Záda bolí i mladé a sportovce, může za to špatné sezení či jídelníček

Ilustrační snímek

Těžká aktovka, hrbení se nad lavicí, v pubertě naditá kabela přes rameno, vysoké podpatky, ale i noha přes nohu či...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Únava, padání vlasů i hubnutí. Poznejte, že vám nefunguje štítná žláza

Štítná žláza (ilustrační fotografie)

Problémy se štítnou žlázou mohou mít dalekosáhlé následky. Ať už jde o neplodnost, hubnutí či naopak tloustnutí a...

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz