Teribear hýbe Prahou: Přijďte si užít dobročinnou běžeckou párty

aktualizováno 
Chcete začít běhat, ale nebaví vás pobíhat jen tak sami a bez účelu. Chcete spojit trénink s něčím užitečným a zajímavým. Nebo si možná chcete zdarma vyzkoušet běžecký trénink vedený našimi vynikajícími běžci. Důvodů, proč přijít v první polovině září na pražskou Letnou a zažít charitativní běžecký non-stop happening, je víc.

Teribear hýbe Prahou | foto: Archiv Nadace Terezy MaxovéRungo.cz

Unikátní desetidenní běžeckou akci odstartuje Nadace Terezy Maxové dětem 3. září ve 14:00 hodin. Až do 12. září poté můžete, nepřetržitě, vlastním pohybem podpořit deset konkrétních lidských příběhů. Stačí se na místě či on-line zaregistrovat na stránkách www.teribear.cz, koupit si za symbolických 100 korun čip k načtení kilometrů a pak s ním nakroužit po 1,3 kilometru dlouhém okruhu tolik kilometrů, kolik zvládnete.

Kdo je TERIBEAR

Teribear je méďa hrdina a symbol pomoci dětem. Jeho jméno je slovní hříčkou vzniklou spojením anglického slova teddy bear, plyšový medvídek, a jména Terezy Maxové. Zakoupením plyšáka Teribear nebo dalších hezkých věcí s jeho logem bezprostředně pomůžete znevýhodněným dětem, přispějete ke snížení počtu dětí v ústavní péči a podpoříte jejich návrat domů.

Za každý vámi uběhnutý kilometr připíšou partneři akce 10 korun na konto Nadace Terezy Maxové, a vy tak přímo podpoříte vybraný lidský osud. Start okruhu je poblíž metronomu a cestou vás čekají krásné výhledy na Prahu a Vltavu.

Styl, jakým trasu zdoláte, je jen na vás. Běžte, jděte, procházejte se, tančete. „Naším cílem je pomoci a konkrétní způsob absolvování trati jsme nechtěli nijak omezovat. Proto je TERIBEAR HÝBE PRAHOU akce, kde záleží na vás, jak trasu zdoláte a kolikrát. Nazujte tenisky a běhejte, choďte, procházejte se po naší vytyčené trase, která promění vaši snahu a energii v konkrétní pomoc. Ke komu poputuje, záleží také na vás. Stačí investovat jednorázově stokorunu do nákupu čipu a vybrat si příběh, za který se akce účastníte,“ uvedla ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem Terezie Sverdlinová.

Abychom vás motivovali k výkonům, každý den přineseme na RUNGO.cz jeden z příběhů, které můžete svým pohybem podpořit. Který z nich si vyberete, bude jen na vás. Okruhů pomoci je celkem jedenáct. Pokud si mezi oněmi silnými osudy a škálou nadační pomoci nebudete moci vybrat, můžete bez preference svoje kilometry připsat na aktivity nadace.

Teribear hýbe Prahou - mapka

Teribear hýbe Prahou - mapka

Součástí akce je opravdu bohatý doprovodný program pro malé i velké. Kromě RUNGO.cz běžeckých tréninků a výběhů vás po oba víkendy pobaví vystoupení kapel, dětský karneval nebo třeba fotopoint, kde se můžete vyfotit s počtem odběhnutých kol. „Doprovodný program je různorodý, každý den čeká návštěvníky něco nového. Mysleli jsme pochopitelně hlavně na rodiny s dětmi, a proto se můžete těšit například na karneval, který se uskuteční v sobotu 5. září a na kterém každé dítě, které na něj přijde v masce, získá malý dárek. Mimo karnevalu plánujeme i sunset party a další program,” láká Terezie Sverdlinová a my z RUNGO.cz hlásíme, že budeme při tom.

MAFRA a.s. je hrdým generálním mediálním partnerem celé akce.

Přijďte si užít RUNGO.cz běžecké tréninky

Pokud neradi kroužíte po okruhu sami, každý den mezi 3. a 12. zářím na vás bude v 19:00 hodin na meeting pointu RUNGO.cz čekat běžecký trénink vedený vynikajícími českými běžci. Stačí se předem registrovat, počet míst je z důvodu zachování kvality vašeho tréninku omezen na padesát.

„Tréninky budou mít víceméně stejnou strukturu,“ říká triatlonista Petr Soukup, který společně s běžcem do vrchu Ondřejem Fejfarem tréninky povede. „Začneme rozcvičkou, protažením a zahřívací hrou, po které bude následovat běžecká abeceda v různém rozsahu. Pak přijde hlavní téma, jehož obsah bude vždy trochu jiný, přizpůsobíme ho podmínkám dané běžecké skupiny. Nakonec přijde vyklusání a závěrečné protažení.“

Na tréninky se můžete přihlásit ZDE

Pokud nemáte rádi organizované tréninky nebo se na vás už nedostalo, nezoufejte. Z téhož místa budou každý den startovat pražské výběhy RUNGO.cz. Společně naběháme kilometry pro dobrou věc. Přesný rozpis výběhů sledujte na našem FB.

Ondřej Fejfar je reprezentant České republiky v běhu. Baví ho jak závody na dráze, tak na silnici a v terénu, nejvíce miluje běh v horách. Rád posouvá v závodech své hranice. Je českým vicemistrem v půlmaratonu a trať dlouhou 10 tisíc metrů zvládl nejrychleji za 30:22:07. Jeho sportovním cílem je nominace na letní světovou univerziádu v Jižní Koreji a TOP10 na drsném Dolomitenmannovi. Jeho cílem na našich trénincích je předat vám něco ze svého běžeckého umění a motivovat vás ke splnění vašich vlastních cílů.

Petr Soukup je kondiční trenér specializující se na přípravu běžců, plavců a triatletů. Vystudoval trenérství na UK FTVS a navíc fyzioterapii tamtéž, takže dokáže tréninkové rady ohledně vyučovaného sportu výborně propojit s doporučeními ohledně vaší osobnostní biomechaniky. V triatlonu získal dvakrát titul mistra Evropy, jednou byl vicemistrem světa a několikrát vyhrál Mistrovství České republiky v duatlonu, silničním a terénním triatlonu. Z vlastní zkušenosti proto ví, že sport bolí a dobrému výsledku se musí něco obětovat. Rád pracuje s lidmi, kteří vědí, co chtějí, a jsou ochotni na sobě pracovat, ať jsou to reprezentanti, výkonnostní sportovci nebo začátečníci.

Na tréninku v hale
Petr Soukup

Ondřej Fejfar a Petr Soukup se postarají o atletické tréninky.

Rozhovor s Terezou Maxovou

Zkusíte si v rámci dne Teribear ujít či uběhnout také jeden okruh? A jakému z deseti témat byste výtěžek za něj věnovala?

Určitě to mám v plánu, jen to spíš pojmu formou rychlé chůze. Ještě uvidím. Co se týče směru pomoci - znám je všechny, včetně příběhů a tak vím, že každý si zaslouží pomoc. Proto bych si vybrala č. 11 – bez preference, která rovnoměrně pomůže všem.

Vaše nadace pomáhá dětem od roku 1997. Víte, kolika dětem a lidem už jste od té doby zpříjemnila a zlepšila život?

Za tu dobu jsou to tisíce. Mnohdy pomáháme dlouhodobě a opakovaně – např. vysokoškolákům, které doprovázíme po celou délku studia. Máme poměrně široký záběr podpory, který zahrnuje jak pomoc dětem v ohrožených biologických rodinách, tak náhradní rodinnou péči a samozřejmě i ústavní výchovu. Pomáháme konkrétně a snažíme se dát hlas těm na okraji společnosti, které nikdo neslyší. To je pro nás velmi důležité. Za těch bezmála dvacet let už vidíme spoustu pozitivních příkladů, a to je ta největší odměna a motivace.

Společně se svou nadací se snažíte, aby děti měly co nejhezčí dětství i přes nepříznivé životní okolnosti. Jaká je Vaše vlastní nejšťastnější vzpomínka z dětství?

Když si pročítám příběhy dětí, kterým nadace pomáhá a zavzpomínám na vlastní dětství, cítím silný pocit vděku za láskyplné zázemí a podporu, z níž dodnes čerpám. Jako nejšťastnější chvíle s odstupem vidím všechny ty, které byly naplněné bezstarostností a radostí.

A z běžeckého soudku - jaké jsou Vaše vzpomínky na dětmi tolik proklínanou školní patnáctistovku?

Není tajemstvím, že mě na sportovní škole drželi proto, že jsem jim zlepšovala studijní průměr. Běh nikdy nebyl mou oblíbenou disciplínou a ten nejhorší běh byl patnáctistovka. To jsem vždy doběhla s jazykem vyplazeným na vestě. Za úspěch jsem považovala, když jsem nebyla poslední.

Co byste vzkázala všem běžcům, kteří si nasadí čip a vyrazí na trať?

Chtěla bych jim poděkovat za to, že nejsou lhostejní a dovedou pomoci těm, kteří si sami pomoci nemohou. Toho si vážím.

Nadace Terezy Maxové
Nadace Terezy Maxové
Nadace Terezy Maxové

Vánoce

Advent se pomalu blíží a spolu s ním nákupy vánočních dárků i pečení vánočního cukroví. Za vánoční atmosférou můžete vyrazit na vánoční trhy ve vašem okolí i do zahraničí.

  • Nejčtenější

Když má máma křeče, není co jíst, říkají děti. Budou mít nový domov

Když se maminka klepe v křeči, bojím se, že umře, přiznal osmiletý Honzík. Jeho sestra Ivanka dodává, že jejím...

Jsme promiskuitní, nebo jen hledáme lásku? Kolik partnerů je už moc

Když je vám přes třicet a jste nezadaná, pravděpodobně už se ve vaší posteli vystřídalo větší než malé množství mužů....

Původně měla ženy osvobodit, teď se mnohé cítí lépe bez podprsenky

Některé ženy se rozhodly, že už nebudou nosit podprsenku. Jejich volba následovat hnutí „no bra“ vychází z potřeby...

Kdepak brýle. Hnědé oči, velká prsa a husté ochlupení značí inteligenci

Kdysi se věřilo, že ten, kdo má vysoké čelo a brýle na nose, je chytrý. Dnes vědci přisuzují tuto roli jiným „důkazům...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

  • Další z rubriky

Ty schody vyjdu, věřila si Jarka, ale tělo ji zradilo. Pomůžeme jí

Jarka s Janem jsou krásný pár a se synem Honzíkem tvoří šťastnou rodinu. Jejich příběh by mohl být pohádka, nebýt...

Premium

Pandemie chřipky by mohla zabít i 80 milionů lidí, tvrdí odborníci

Ebola, SARS, ptačí chřipka nebo i tolik diskutované spalničky. Dokázaly zničit více životů než leckterá válka. Umějí se...

Dieta by měla přinášet potěšení a ne člověka stresovat, říká obezitolog

Nadváha a obezita se jen v Česku týká 71 procent mužů a 57 procent žen. Většina z nás ví, že mít kila navíc není...

Bolest hlavy či zad. Psychosomatické potíže se nevyplácí podceňovat

Zdravotní problémy nemusí být důsledkem pouze chatrné tělesné schránky. Na vině je v poslední době stále častěji emoční...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz