Ona

T-Mobile Olympijský běh | foto: Zdroj: T-Mobile Olympijský běh, Rungo.cz

T-Mobile Olympijský běh: závodit můžete kdekoliv

  • 0
Běžecké závody, které spojuje olympijská myšlenka, mají u nás již dlouhou tradici. Letos se do závodů s podtitulem „různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“, které se budou konat 24. června minimálně v deseti městech, však můžete zapojit i třeba úplně sami na trase kolem všeho domova pomocí speciální výzvy v aplikaci Endomondo.

Nejrůznější běžecké závody, které se pořádají každý rok jako vzpomínka na vznik Mezinárodního olympijského výboru, dostávají letos poprvé novou jednotnou podobu. Ve stejný den, ve stejnou dobu odstartují ve městěch po celé České republice hlasem Emila Zátopka z vysílání Českého rozhlasu běžecké závody rozdělené do tří kategorií.

Největší závody (počtem účastníků a poskytnutým zázemím), označované jako zlaté, se budou konat v Praze, Ostravě a Českých Budějovicích. Pokud máte rádi naopak menší závody, máte na výběr ze stříbrných a bronzových závodů v dalších 7 městech.

T-Mobile Olympijský běh 2015

Start: 24. června v 18:00

Prozatím potvrzená města:

  • Zlaté závody: Praha, Ostrava, České Budějovice
  • Stříbrné závody: Liberec, Brno, Stříbro
  • Bronzové závody: Zlín, Vrchlabí, Lomnice nad Popelkou, Jilemnice
  • Individuální výzva: Endomondo

Více informací a registrace: olympijskybeh.cz

Zúčastnit se této akce však můžete, i když máte na závody daleko nebo prostě jen chcete běžet sami. V takovém případě se totiž můžete zapojit do společné výzvy v aplikaci Endomondo s názvem T-Mobile Olympijský běh: běží celá republika a běžet závod na své vlastní trati. Pokud se zaregistrujete a vyzvednete si svůj startovní balíček, můžete vyrazit v tričku a se startovním číslem stejně jako ostatní závodníci na hromadných závodech.

Registrace na závody je již v plném proudu, startovné se pohybuje v cenách 50 - 200 Kč s možností dobrovolného příspěvku pro Olympijskou nadaci. Ambasadoři akce jsou olympijské vítězky Miroslava Knapková a Kateřina Neumannová.

Vyběhněte na Olympijský běh spolu s RUNGO.cz

K oslavám Olympijského dne se s radostí připojí i RUNGO a vy můžete s ním. V den závodu, 24. června proběhne ve většině měst, kde se pořádají pravidelné RUNGO výběhy společný Olympijský výběh. Účast již nyní přislíbily výběhy v Praze, Brně, Ostravě, České Lípě nebo Pardubicích. Pokud vás neláká závodní tempo, ale chcete se jen proběhnout s partou lidí jako jste vy, přijďte také. 

Více informací o RUNGO výbězích naleznete ve facebookových skupinách jednotlivých měst. Včas se zde také dozvíte místo a čas Olypijského RUNGO výběhu.