13 bodů proč se těšit na Vltava Run

aktualizováno 
Štafeta dvanáctičlenných týmů ze Šumavy podél Vltavy do Prahy se za své čtyřleté působení dostala do srdcí mnoha běžců. Sebevěrnější vyprávění nedokáže popsat zážitky z ní. Ale my, co jsme již běželi, my víme.

Ondra předává Markovi a jede se na další štaci | foto: Tomáš Parma

Proč se těšit na Vltava Run

Vltava Run

 • štafetový běh
 • tým má ideálně 12 osob
 • startuje se v Zadově 13. května
 • cíle se dosahuje 14. května v Praze

Čtěte také:

Na co by kapitán neměl zapomenout

Jak Vltava Run zvládnout

Jak na něj natrénovat

 1. Protože máte to ohromné štěstí neběžet za sebe, ale za kamarády.
 2. Nikdo nebude řešit, jestli jste dali osobák.
 3. Začnete si vážit spánku a slast ze spánku překoná jen to, že bude i se stropem nad hlavou. ...leda by ten strop náležel místnosti menší než tělocvična a větší než auto, to by bylo víc. ...leda by se vaše tělo ještě k tomu všemu nacházelo ve vodorovné poloze, to by bylo ještě víc. ...a kolem vás by nebyly rozvěšené čpavé vlhké textilie, to by bylo nejvíc.
 4. Potkáte se s mnoha přáteli, se kterými se přes rok pouze domlouváte, že byste se měli potkat.
 5. Zjistíte, že nejenže lze přežít bez sprchy po běhu, ale navíc to funkční prádlo za těžký „love“ fakt funguje a ono to na vás zase uschne.
 6. Protože projdete sebezapřením vyústěným v sebepoznání - po odstoupení kolegy zjistíte, že když už nemůžete, ještě jednou můžete (a střihnete si jeho úsek navíc).
 7. Protože když se ztratíte, budou vás hledat. A když vás nenaleznou, určitě vás najdou díky pachové stopě i se psem po amputaci čumáku. Možná i bez psa.
 8. Nikdy vás víc nepotěší, že kamarád zabloudil, protože získáte více času na odpočinek mezi vlastními úseky. ...leda by zabloudil i přesto, že všichni doběhnuvší říkali, že je to značené dobře. To by byl ještě k tomu zapomenutý váš předchozí přešlap v bodě sedm. ...tohle by překonalo už jen to, že by zabloudil kapitán týmu a měl u toho na ruce hodinky i s navigací. ...to by bylo zapomenuto i to, že jste selhali v roli svačináře a slibovaný proviant nechali doma v ledničce.
 9. Protože je pro jednou NEŽÁDOUCÍ, abyste běželi nad svoje možnosti (zkuste přiběhnout na předávku dřív, než podle propočtů kapitána máte a překvapit štafetovým kolíkem někoho, kdo si právě hodlal ještě odskočit).
 10. Protože dojdete poznání, že každý, komu ve světle čelovky při běhu oborou nesvítí oči, je váš kamarád.
 11. Protože je „šance“ pouze jedna ku dvanácti, že dostanete "Krumlov“, který je výjimkou bodu sedm.
 12. Protože i když ho fásnete a ztratíte se v něm tak, že vás nenajdou jak po čichu, tak po vystřelení světlice, stejně budete pro tým „king“, že jste to zvládli dobře.
 13. Protože zažít Vltava Run je víc, než o tom jen poslouchat.

Zvláštní bod na konec: a protože, protože letos se Krumlov už neběží!

Poběžte a pomozte Leontýnce s EPP

Možná budete mít to štěstí a na trati Vltava Runu uvidíte nevidomé běžce a uvědomíte si, jaké štěstí máte vy, že můžete trať „ohmatávat“ i očima a bez cizí pomoci. Vězte, že ti, kteří se osudem nenechali odradit, jsou z nadace Leontinka, prostřednictvím které můžete nevidomým pomoct i vy. Prostě si jen na svém úseku zapněte aplikaci EPP, pohybovou aktivitou nasbírejte body a ty pak věnujte projektu, který je vaší chuti pomáhat nejblíže. Jeden z projektů bude právě i nadace Leontinka, která finanční prostředky vybrané díky aplikaci EPP - Pomáhej pohybem věnuje středisku rané péče, které se stará o děti se zrakovým postižením.I díky tomu je třeba jednou potkáte na trati.

Pomozte dětem se zrakovým postižením se rozvíjet

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

OBRAZEM: Rebelka s mezírkou mezi zuby. Madonna slaví jednašedesát

Madonna

Málokdo by této dámě s ďáblem v těle hádal jednašedesát let. Popová zpěvačka Madonna to na pódiu dokáže roztočit jako...

Pětasedmdesátiletá modelka prozradila svůj recept na šťastný život

Lauren Huttonová se v pětasedmdesáti letech stále věnuje modelingu

Lauren Huttonová v minulosti patřila mezi jednu z nejžádanějších světových modelek. V šedesátých a sedmdesátých letech...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz