Ona

Diskuse k článku

Proč milujeme Spartan Race a několikrát týdně se mučíme

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

10. 2. 2018

Spartan Race? Milovat? Proč? Vážení,je mi smutno a trapně za lidi, když mluví o ,,neskutečném" zážitku a o tom, jak si sahli na ,,dno". Je to úsměvné.Zvláště ve srovnání s obyčejnou dvouletou vojenskou službou za totality u ,,průzkumáků" v Prešově.Tam byl Spartan race, když ne každý den, tak obden a to i opakovaně. Skok,šplh,brodění,plazení,těžká břemena,nekonečné běhy........ Oblečení? Maskáče,které když se namočily, tak byly mokré a těžké dokud jste nepotkali kamna.A ta jste opravdu nepotkali každý den...... Boty? Kanady.Těžká neforemná kožená obuv.A co současní ,,Spartané"? Chytré tkaniny, termoprádlo, windstopery,membrány,crosová obuv. K tomu týdny ,,příprava" a potom přijde Spartan Race. Hodina až dvě pohybu........no a potom honem nějaké selfie a domu, kde se bude dotyčný týden léčit z toho ,,neskutečného záhulu". Je směšné,jak někdo vydává za špičkový sportovní výkon něco, co bylo před 35ti lety běžnou dennodenní rutinou pro obyčejného dvacetiletého kluka. Toto neberte,jako kritiku. Je to podnět k zamyšlení,co je v dnešní době vlastně výkon hodný obdivu. Spartan Race to opravdu není. Pokud vás to baví, tak je to skvělé a dělejte to a věnujte se tomu, jen to proboha pořád někde někomu necpěte......... No a teď přijde to nevyhnutelné:-) Komentáře. V nich budou příspěvky typu : Co jsi dokázal ty? Tak přijeď a ukaž. A nejspíš i několik vulgarismů......inu,co také očekávat po takto komponovaném příspěvku,že?:-)

3 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J82a14n 95J17e41ž59e20k

11. 2. 2018

U "průzkumáků" v Prešově jsem nebyl. Ale jsem si jist, že není pravda, že výkon typu půlmaraton, maraton či Spartan race "byl před 35ti lety běžnou dennodenní rutinou pro obyčejného dvacetiletého kluka" - při vší úctě k plazení se v maskáčích v blátě...

Já jen doufám, že ke stáru nezačnu být tak "moudrý", jako je pisatel výše: "Jó, za našich mladých let, to bylo všechno jinak. Voli měli větší hlavu, když pršelo, tak pršelo!, když byl mráz, tak mrzlo! a když bylo horko, tak bylo vedro!"

1 1
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M83i73c50h50a98e58l 79N71o49v71a30k

11. 2. 2018

v "one" dobe to samozrejme nedal akzdy 20ti lety kluk, ale tehdy nebyl limit na maraton chodeckych 7 hodin, ale tusim 4 hodiny s tim, ze se uvadelo, ze kdo neubehne maraton pod 3,5hodiny, mel by zvazit ucast.

To jen poznamka k vykonum dnesnich "sportovcu" obecne ...

Zkratka je pravda, ze tehdy byl pohyb normalni ... a lide se hybali daleko vice a lepe.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J67a30n 75J67e96ž27e84k

12. 2. 2018

Limity na vytrvalecké běhy jsou dnes jiné, protože se vytrvaleckých běhů účastní mnohem více lidí než dříve a jsou to tedy i lidi s nižší výkonností. V "oné" době zcela jistě nezaběhlo maraton pod 3 a půl hodiny víc lidí než dnes.

Ano, dřív se lidi pohybovali víc než dnes. Ale pozná se to na rostoucím množství lidí s nadváhou nikoli na výkonech běžců vytrvalců. A rovněž se to nepozná na množství amatérských běžců. Tam je to právě naopak - v "oné" době tolik lidí, kteří by zaběhli maraton (byť v pomalejším tempu), nebylo.

2 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

R42a39d80e75k 20H16o85d21a95ň

13. 2. 2018

A taky byla tráva zelenější, voda čistší (nebyla, jen do toho nikdo nerýpal), ve vzduchu nebylo tolik kdečeho (jistě že bylo, jen do toho nikdo nerýpal) a tak dále, že?

Je logické, že limity pro "sportovce" a pro "sportující veřejnost" jsou jiné. Zvlášť když dnes na těch maratonech potkáváte 70tníky, 80tníky, lidi s protetickými končetinami, zrakově či všelijak jinak postižené, všemožně nemocné atd. A ano, taky lidi co jsou zdraví, nesportují, prostě se jen hecli a rozhodli se to po nějakém tréninku zkusit. Já taky nejsem zdravý, ale nebrání mi to sportovat. Jen na limity pro "profi sportovce" prostě vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nemám ani kdybych dřel jak by to jen šlo.

O tom kolik se kdy hýbalo lidí by byla debata asi na dlouho, a jen těžko to půjde srovnat. Dřív se taky lidé hýbali víc, viz např. původ sparthatlonu.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P11a20v63e91l 34R24o55t87n65á70g18l

14. 2. 2018

No ja kdyz obcas vidim ty lidi, co tam byli a zvladnuli to, tak mam vazne pochybnosti o narocnosti toho zavodu... Ale predevsim si myslim, ze je to dobre vynosny byznys. Kamarad jednou navrhoval, ze udelame druzstvo a zucastnime se. No kdyz jsem videl ten poplatek na osobu a tak nejak si procetl veskere informace k tomu, tak jsem to odmitnul.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Reklama
Více už toho není