SOUTĚŽ: Hledáme tři Amazonky do RUNGO týmu na No Men Run

aktualizováno 
Nerada se potíte v mužské přítomnosti? Ukrýváte v sobě běžeckou Amazonku? Chcete si zkusit štafetový závod určený jen pro ženy? Přihlaste se do naší soutěže a zkuste vyhrát startovné v RUNGO týmu na No Men Run!

Žeru syrový maso | foto: Marek TopinkaRungo.cz

Nechci tvrdit, že ženy muže nepotřebují od té doby, co vynalezli vibrátor, GPS navigaci a automatickou převodovku. My běžkyně muže milujeme. Ctíme. Obdivujeme. Rády si jejich přítomnost vychutnáme až do konečků prstů. Ale jsou dny a situace, kdy si chceme užít jako holky s holkama. A někdy se ty situace týkají i běhu.   

No Men Run

První český štafetový běh jen pro ženy startuje 25. dubna 2015. Čtyřčlenné týmy uběhnou trasu dlouhou 88 km rozdělenou na 8 úseků vedoucí z Nového Města na Moravě až do velké Bíteše. Tým se pohybuje společně s právě běžící závodnicí tak, aby na další předávce byla připravena další žena týmu k předání štafety. To klade důraz na navigační a logistickou připravenost a sehranost týmu, protože kdo zrovna neběží, řídí auto nebo naviguje. 

Trasa závodu slibuje proběhnutí krásnými kouty Žďárských vrchů, Českomoravské a Hornosvratecké vrchoviny včetně přímého okolí hradů Pernštejn a Zubštejn. Motto běhu je „Poběž a zažij!“. Více informací na nomenrun.cz.

První a jediný štafetový závod jen pro ženy u nás startuje 25. dubna 2015 ze SKI arény v Novém Městě na Moravě. Osobně tenhle typ závodů miluju. Mám při nich pocit opravdu dlouhého souvislého pohybu krajinou a užívám si pozorování, jak se mění. A taky si užívám logistiku a plánování. Štafetový závod totiž není jen tupé pobíhání od fáborku k fáborku. Řídíš, naviguješ, připravuješ se, běžíš, děláš jídlo, masíruješ kamarádce křeč, zase řídíš, zase naviguješ, zase běžíš. 

Pořád funguješ jako součást týmu, který nesmí nikdy zastavit, což dělá ze závodu opravdu jedinečný a intenzivní zážitek. V případě No Men Run navíc jen v dámské společnosti, ve které se nemusíte stydět utřít si nos do rukávu nebo si přede všemi za zuřivého přisprostlého láteření propíchnout puchýř na palci. A o bezpředmětnosti řešení oprýskaného laku na nehtech nemluvě. Prostě stačí jen tak si běžet.

Jako kapitánka RUNGO týmu k sobě hledám tři Amazonky, které si to ženské běžecké dobrodružství užijí se mnou. Neptám se na to, za kolik máte desítku nebo jestli umíte běhat kopce. Pro mě je důležitá vaše radost z pohybu, vaše bojovnost, vaše chuť něco společně zažít a váš smysl pro tým a kamarádství. A taky trochu smysl pro srandu. 

Moje bojové motto pro tento závod je „Žeru syrový maso“, protože jen představa velké porce tataráku s topinkami a několika škopky ve mně spouští to pravé zvíře v jakkoliv náročném terénu. Inspirujte se mojí fotografií, vymyslete si vlastní motto a ukažte mi svoje nadšení pro věc na podobné fotografii. Z vašich fotek sestavíme fotogalerii, ze které naši čtenáři vyberou tři vítězky. 

Pravidla soutěže

Svoji fotografii (nejlépe na šířku) a motto ukazující vaše bojovné a dobrodružné já posílejte do neděle 22. února 2015 na adresu soutez@rungo.cz a do předmětu napište heslo „Amazonky“. Jejich zasláním stvrzujete, že mohou být zveřejněny a dál použity pro účely redakce. Další výdaje (nafta, jídlo, příp. ubytování) nejsou redakcí hrazeny.


Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Další z rubriky

Menstruace jako byznys. Pomůcky pro ženy zažívají nebývalý boom

Ilustrační fotografie

Ačkoli patří do života většiny žen, stále je menstruace tabu. Což je zvláštní paradox ve chvíli, kdy právě menstruační...

Zapomeňte na kávu i pivo a nebojte se přepití. 6 pravidel pro horké dny

Ilustrační snímek

Vysoké venkovní teploty a horečná pracovní aktivita před dovolenou – není divu, že si během dne ani nevzpomenete, že...

OBRAZEM: Trojnásobný táta se stal abstinentem a shodil sedmdesát kilo

Darren Scanlon

Čtyřicetiletý Darren Scanlon říká, že jen díky abstinenci dokázal zhubnout nadbytečná kila a vrátil se zpět na váhu,...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz