SOUTĚŽ: Známe výherkyně běžeckého vybavení s firmou adidas

aktualizováno 
Sdílená radost, dvojnásobná radost, takto bych shrnula pocity po přečtení vašich příběhů, kterými jste se zúčastnili naší soutěže. Vybrat pouze dvě dvojice, které získají vybavení značky adidas nebyl nijak lehký úkol. Staly se jimi dvě hravé kamarádky a dcera s matkou.

Ve dvou se to lépe táhne | foto: Rungo.cz

Co nám vaše příběhy řekly? Že jste kreativní a hravé bez ohledu na věk. Běh pro vás není jen prostředek ke zhubnutí, ale také vnímání přírody, možnost strávit chvíle s kamarádkou nebo myšlenkou na ni. Jednoduše jen tenisky a vy, chvíle, kdy jste samy sebou.

 A kdo tedy získává startovné na zářijový adidas běh pro ženy s materiálním vybavením od firmy adidas?

Adéla s maminkou Stáňou

První dvojicí je Adéla s maminkou a není nic lepšího, než vám je představit právě jejich příběhem:

Každé ráno je více méně stejné. Vstanu, nasoukám se do běžeckého úboru, obuji oblíbené tréninkové boty, strčím klíče do podprsenky a jdu se proběhnout.

Po návratu jako první slyším tátu, že vyhlížím opravdu příšerně, přítele, že vypadám jako Joker z Batmana (na mém jinak rudém obličeji totiž zůstává světlý pruh od úst až k uchu), a mámu, že se mnou už konečně také musí začít chodit běhat.

Chtěla bych vidět zmíněné dva pány, jak by oni vypadali po deseti kilometrech svižného běhu, abych se jim mohla také trochu pošklebovat. Ale nic takového nehrozí, jsou to lenoši líní a tátův největší pěší výkon je, když vezme psa na deset minut ven.

Máma se zase neustále na něco vymlouvá. Je příliš unavená, nemá pořádné boty, nemá žádné oblečení, ve kterém by mohla běhat, atp. Prostě klasické výmluvy člověka, kterému se nechce. Už toho mám dost.

Jedno ne úplně hezké sobotní ráno se rozhodnu jednat. Přichystám jí své nejlepší běžecké oblečení a boty (jaké štěstí, že máme téměř stejně velkou nohu) a jdu ji vzbudit. Nechce se jí. Přitvrzuji a lechtám ji na noze. To zabere vždycky. Je sice rozmrzelá, ale vstává a hledá uvařenou kávu, její ranní životabudič. Marně. Po intenzivním přesvědčování se oblékne a s pohledem metajícím blesky vyrážíme na mou oblíbenou trať podél Botiče.

Adéla s maminkou
Adéla s maminkou
Adéla s maminkou
Adéla s maminkou

Začíná svítit sluníčko a les vypadá úchvatně. Ptáci zpívají, potok vedle nás bublá, ve vzduchu je cítit svěžest nového dne mísící se s vůní dřeva a my ukrajujeme další a další metry na naší cestě k cílovému bodu - altánku na okraji louky.  

Neběžíme pořád. Praktikujeme indiánský běh, díky kterému se můžeme více soustředit na krásné prostředí kolem nás. V běžeckých pasážích maminu povzbuzuji, snažím se ji motivovat a chválím její běžecký styl. Je sice udýchaná, ale nesmírně nadšená z nového zážitku, z čehož mám obrovskou radost. Teď už jistě chápe můj očistný ranní běžecký rituál, který provádím bez ohledu na počasí. Stačí jediný pohled na vycházející slunce nad vzrostlými stromy a člověk je v mžiku pozitivně naladěn na celý den.

Cestou domů míjíme několik dalších běžců, se kterými si vyměňujeme nejen pozdrav, ale především spiklenecký úsměv lidí, zasvěcených do tajů běžeckých krás.

Po otevření vchodových dveří slyšíme tátův hlas, který nám sděluje, že už jsme se vážně definitivně zbláznily obě dvě, ale s mámou se na sebe jen usmějeme a jdeme si za odměnu dopřát vydatnou snídani. 

Lucie a Daniela

Druhou dvojicí jsou kamarádky Lucie s Danielou, které se své více než rok trvající běhání rozhodly popsat videem:

„Bylo jaro a jak já, tak má kamarádka Daniela jsme se nezávisle na sobě rozhodly, že je třeba hodit se do formy před plavkovou sezónou a napadlo nás zkusit běh (ke kterému jsem já osobně měla ne zcela pozitivní vztah).

První běžecká zkušenost netrvala déle než 20 minut a během se dala nazývat s notnou dávkou fantazie.

Běh se stal časem naším společným koníčkem, těšíme se, jak vyběhneme, jak pokecáme na čerstvém vzduchu, že provětráme hlavu, zhodnotíme, že vlastně ani nepotřebujeme zhubnout, protože máme skvělý pocit a radost z pohybu a že jsme vlastně šťastné.“

Projekt: Mých 5km

Zapojte se i VY!

Výherkyně se budou účastnit na projektu Mých 5km. Jeho cílem je ukázat všem začínajícím běžkyním i těm, které svůj první výběh teprve plánují, že běhání je o radosti z pohybu spíše než o počtu uběhnutých kilometrů. Proto se budou vzájemně podporovat sdílením své radosti pomocí hashtagu #mych5km a to spolu s tváří adidas Běhu pro ženy, nejkrásnější ženou světa, Taťánou Kuchařovou, která sama začala běhat teprve v červnu 2014.

Držíme holkám palce v přípravě na zářijový pětikilometrový běh i v dalším společném běhání a vy se můžete čekat na jejich článek o jejich přípravě.

Bonus navíc

A to není vše, rádi bychom odměnili další dvě dvojice drobností od značky adidas. Radovat se mohou Anna R. s Kateřinou D. a také Katarína B. s Kateřinou O..

Autoři:

Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Čtyřiasedmdesátiletá návrhářka radí, jak vypadat mladě i bez plastik

Norma Kamali vypadá na svůj věk velmi dobře.

Módní ikona Norma Kamali z New Yorku vypadá ve čtyřiasedmdesáti jako ženy o dvacet let mladší. Za jejím skvělým...

Dietní trendy tohoto léta. Zhubnout se dá i jen tak mimochodem

Ilustrační fotografie

Svět dostává rozum, ve stravování se upouští od nesmyslných vylomenin a na první místo se dostává dobrá kondice....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz