Proč někdo sportuje s obřími sluchátky? Hledal jsem odpověď

aktualizováno 
Ufouni. Zjevení. Nikdy jsem nechápal, kdo a proč může na sport nosit velká hi-fi sluchátka přes hlavu. Módní diktát? Ego? Póza? Sehnal jsem si proto Beats Solo3 Wireless, abych záhadě přišel na kloub.

Velká sluchátka při sportu nejsou to pravé ořechové. Ze sportujících pak dělají podivné tvory. | foto: Magdaléna Ondrášová, Rungo.cz

Předně musím zdůraznit, že nejsem člověk, který posedle trvá na nejdokonalejším zvuku. A vlastně ani tenhle článek to neřeší. Občas běhám s hudbou, jenže jsem zvyklý na mnohem menší sluchátka, takže tahle velikost a hmotnost 215 gramů mě malinko vyděsila.

Beats Solo3 Wireless mají krom rychlonabíjení i 3,5 mm vstup na kabel, takže...

Sluchátka se okamžitě propojí s telefonem a vy můžete vyběhnout. Už po pár metrech mě zaráží izolovanost od zvuků okolního světa. Při běhu mi to není vůbec příjemné. Myslím, že je fajn, když máte okolí pod kontrolou. Sluchátka ale sedí opravdu dobře a nemají tendenci sklouznout z hlavy. Trochu nepříjemné je však to, že když se chci podívat v rychlosti například vpravo, připomene se váha sluchátek a hlava na danou stranu cukne. Asi se na to dá časem zvyknout.

Betas Solo3 Wireless

typ: náhlavní

mikrofon: ano

předpokládaná doba výdrže: až 40 hodin

hmotnost: 215 gramů

bezdrátová: ano

bezdrátová technologie: bluetooth

konektor: 3,5 mm

cena: kolem 6 300 Kč na internetu

klady:

  • dlouhá výdrž na jedno nabití
  • rychlonabíjení - za 5 minut nabito na 3 hodiny poslechu
  • design

zápory:

  • rozhodně ne ideální pro sport
  • kvalita zvuku by mohla být daleko lepší
  • cena

Beats mají ovládání přímo na mušli. Hudbu můžete zastavit, přeskočit písničky, přijmout hovor, ovládat hlasitost. Se sluchátky jsem běhal v zimě, takže musím ocenit, že se díky svým rozměrům velmi dobře ovládají v rukavicích. Polstrování náušníků je velmi příjemné, a jelikož v posledních dnech není opravdu teplo, nesplnila se obava z propocených uší. Sluchátka jsem tedy ještě podrobil testu v domácích podmínkách na cyklotrenažéru a už po pár minutách moje boltce zažily největší lázeň svého života. Nedokážu si tedy představit, že v nich běžím po Náplavce uprostřed léta. Tenhle typ sluchátek navíc není voděodolný a obávám se, že agresivní pot polstrování opravdu neprospěje.

Na druhou stranu musím u bezdrátových designových krásek ocenit výdrž. Čtyřicet hodin na jedno nabití vydá běžci na pořádný zimní ultra běh. A pokud by 40 hodin nestačilo, můžete sluchátka připojit klasickým kabelem, který je v balení. Ještě jedna pochvala: mají rychlonabíjení, takže zhruba za pět minut máte šťávu na tři hodiny poslechu.

Proč tedy lidé běhají s velkými sluchátky? U Betas Solo3 Wireless převažují spíš minusy. Jediné vysvětlení tak je, že mít na uších „b“ je pro spoustu lidí víc, než mít uši v relativním suchu a dobře vnímat zvuky kolem sebe. Na domácí poslech nebo na to, aby mi hrála muzika do kroku při cestě do práce s pořádným basováním, jsou úžasné, i když trochu drahé. Ale zase v nich budete vidět.

Beats Solo3 Wireless ušima audiofila Václava Nývlta z Technetu

Marek mi Solo 3 Wireless vrazil do ruky s komentářem „poslechni si je, audiofile“. Pokusil jsem se tedy zapomenout na jeho slova o potní lázni na trenažeru a pustil do nich své oblíbené nahrávky.

Dobrá zpráva na začátek. Solo 3 již nejsou taková ta basující dunidla, kterými mnohá dřívější sluchátka propagovaná slavným raperem byla. Ne že by basů bylo málo, je jich stále hodně, ale již ne tolik, aby nemilosrdně převálcovaly vše ostatní. Jejich důraznost tak alespoň reprodukci dodává líbivé mohutnosti. Středy potěší čistotou a příjemně plným výrazným vokálem, bohužel však sluchátka úspěšně žehlí většinu akustických podrobností a dynamiku – hrají příjemně, ale trochu nudí. Výšek je objemově méně a jsou spíše měkčí, což se podílí na již zmíněném deficitu detailů. Hodí se zejména na mainstreamovou populární a elektronickou hudbu, tvrdý rock se zejména v nižších partiích slévá a v bicích a kytaře je, slušně řečeno, nepořádek. Jazz zase devalvuje ztráta detailů a absence prostoru.

Na delší poslech doma či v kanceláři mají (alespoň na moji hlavu) příliš silný přítlak, což ve spojení se supraaurální konstrukcí (náušníky leží na boltcích) není příliš pohodlné. Přívodní kabel má minimální mikrofonní efekt, což je zejména pro použití při běhu dobrá zpráva. Cena 6 300 Kč je vzhledem ke kvalitě zvuku příliš vysoká.

Vašek Nývlt, Technet.cz

Řešíte při sportu kvalitu zvuku sluchátek?

celkem hlasů: 1348

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 16. února 2018. Anketa je uzavřena.

Při sportu hudbu neposlouchám 826
Ne 277
Ano 245
Autoři: ,

Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

Vyzrajte na mučivou menstruaci. Bolesti zmírníte správným cvičením

menstruace

Utrpení, které přichází s první menstruací, pomáhají tišit léky na bolest. Ale brát je každý měsíc několik dní?...

VIDEO: Největší fanynka vévodkyně Kate nosí stejné oblečení jako ona

Mallory Johnson Bowlingová je velkou fanynkou vévodkyně Kate.

Jednatřicetiletá Mallory Johnson Bowlingová z USA zbožňuje vévodkyni Kate. Její šatník obsahuje pouze kousky, které si...

Jak nás ovlivňuje jídlo? Popcorn tlumí deprese, fazole způsobují únavu

Ilustrační snímek

Máte hlad? Tak si dejte pozor, co si naservírujete na talíř. Všechno, co sníte, má totiž přímý vliv nejen na tělo, ale...

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA KVALITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 40 000 - 46 000 Kč

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz