Diskuze

Na zimomřivost seniorů působí blahodárně pohyb a budování svalů

Snad každého někdy napadlo, jestli je starším lidem větší zima. Jak jinak si totiž vysvětlit, že i v parných dnech potkáváme seniory v bundách, zatímco nás zalije pot jen z představy dalšího svršku. Přečtěte si, co může za jejich zvýšenou zimomřivost, i to, jak proti ní bojovat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J70a73n 24S48t52e23h38l60i52k

14. 12. 2017 10:49

Taková sauna to je věc. To pak člověk rád skočí do ledové vody jak je rozhicovanej. Mám také sálavé litináčky a ty když nahřívají zed okolo sebe , tak to na vás krásně září . I když je vzduch relativně chladný , tak vás to pěkně nahřívá.

1 0
možnosti
Foto

Kdo nemá saunu, vypomůže si i horkou sprchou. Nechcete-li, aby se vám pleť scvrkávala, nekuřte a při sprchování neberte mýdlo, pleť si pod horkou vodou otřete rukama nebo měkkým kartáčem a setřete tak prach a pot. Mýdlo narušuje ochranu pleti, i to nejjemnější. Horká voda vám pleť prokrví, hlavně ale denně.

Ve stáří musíte odbourávat uhlovodany, především cukr a moučná jídla, ale bílkoviny, t.j. třeba vejce, mléko, sýry, maso potřebujete, jinak si zredukujete svalstvo. Zdrojem bílkovin můžou být ale i luštěniny, třeba hrách, čočka, fazole a nezbytné jsou i rostlinné vlákniny- proto je kvašené zelí, saláty a zelenina vůbec tak důležitá.

Zelenina zanechává po strávení vlákninu, která vymetá střeva jako smetáček- zabrání tak tvorbě reakcí, které by mohly vyústit v rakovinu.

0 0
možnosti