Vypadám mladě díky meditacím, říká čtyřiašedesátiletá žena

  12:02aktualizováno  12:02
Angelu Paulovou (64) původem z Velké Británie lidé často zahlcují otázkami na její vzhled. Myslí si, že podstupuje speciální procedury a plastické operace, aby vypadala mladě. Ve skutečnosti za mladistvým vzhledem ale stojí meditace a klidný a zdravý životní styl, který léta dodržuje.

Ke změně životního stylu jí ve dvaceti letech donutil fakt, že jí bylo diagnostikováno chronické zánětlivé onemocnění lupus. Hodně věcí si o tom přečetla a dospěla k závěru, že nejvíc jí pomůže nestresovat se a jíst zdravě.

Fotogalerie

To se jí nakonec po pár měsících i potvrdilo, protože se začala cítit lépe a výsledky u lékaře byly lepší.

Angela si myslí, že nezdravé potraviny mohou narušit důležitou rovnováhu v těle a přivolat nemoci, které by jinak u člověka nepropukly. Ke zdravému životnímu stylu vede i svou dceru.

Desetiletí je vegetariánkou a jí ovoce a zeleninu po malých porcích několikrát denně, aby příliš nezatěžovala trávicí systém. 

„Je mi jasné, že za můj vzhled může i genetika. Určitě jsem to podědila. Ale také se snažím pro své tělo a mysl dělat jen to nejlepší. Vím, že pravidelné meditování mi pomáhá ze všeho nejvíc,“ říká.

Lidé si často myslí, že je její čtyřiatřicetiletá dcera Arielle ve skutečnosti její sestrou. A samozřejmě má z takových reakcí radost.

„Dcera se mi narodila, když jsem byla na vrcholu své modelingové kariéry. Porod trval dlouhých šestatřicet hodin a nakonec musel být proveden akutní císařský řez. Tehdy jsem se rozhodla, že kašlu na kariéru a začnu žít,“ svěřila se pro Daily Mail.

Angela nikdy nekouřila, nepila a nepožívala jiné návykové látky. Kromě toho vyrůstala v Anglii, kde často pršelo a její kůže tak nebyla často v kontaktu se sluncem.

„Je znát, že jsem se slunci nevystavovala. A také mi teď pleť oplácí celoživotní péči, kterou jí dávám. Nikdy jsem nezanedbávala odličování a kůži jsem mazala, aby se nevysušovala. Léta provádím masáž obličeje každý den. Mám minimum vrásek, pih i pigmentových skvrn,“ pokračovala.

Nikomu prý nechce radit, protože si je vědoma toho, že na někoho jiného nemusí platit to, co se osvědčilo u ní. Přesto však pouští svůj příběh do světa, aby inspirovala jiné ženy a doufá, že jim tímto pomůže.

Autor:

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Jste lev, nebo myš? Dusit v sobě vztek se nevyplácí, varují experti

Ilustrační snímek

Máte vztek, něco vás naštve, na někoho se hněváte. Zařvete jako lev pěkně nahlas, nebo zalezete do díry a užíráte se...

Vlasy jako radar. Kštice prozradí vše o vaší stravě i nemocech

Ilustrační fotografie

Zhoršenou kvalitu vlasů nikdy nepodceňujte. Tělo vám může dávat signál, že špatně jíte, nebo používáte příliš agresivní...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz