Diskuse k článku

S antikoncepcí opatrně. Čím později začnete, tím lépe

Kouříte, je vám více než třicet pět let a berete pilulky proti otěhotnění? Pak právě vy jste nejohroženější skupinou žen, které užívají hormonální antikoncepci. Hrozí vám nádory prsu a krevní sraženiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Alowen

Pravidelný menstruační cyklus nemám dodnes

a to je mi 27. HA jsem brala chvíli, než mi zjistili trombofilii, a teď jsem ráda, že nic brát nemusím, vlastně nemlžu.

Ale cyklus hapruje furt

0/0
20.2.2012 12:16

cloudygirl

Neberu HA.

Já jsem HA užívala několik let. Začala jsem s ní až někdy ve 22 letech. Teď, když vím, jaké důsledky hrozí při jejím užívání, už bych do toho nešla. Je to sice velmi pohodlná ochrana před početím, ale časem se nám tato pohodlnost může vymstít. Já jsem měla po letech "jen" vysoký TK, o jiných negativních dopadech "naštěstí" nevím. Čekám své první dítě, a jako ochranu bych pak volila buď kondomy nebo cervikální klobouček...

0/0
20.2.2012 10:41

sport_is_my_life

Re: Neberu HA.

Jen statisticky- jak dlouho po vysazení jste otěhotněla?

Taky jsem začala v 22, předtím jsem si pro a proti dost zjišťovala a rozmýšlela jsem se. Zatím ji beru 2 roky a pozoruju jen pozitiva (neměla jsem ale žádné obtíže, jen jsme se s přítelem po půl roce vztahu dohodli, že zkusíme jinou formu ochrany + něco trochu levnějšího a to se nám splnilo, byť beru preparát za 1000,-/3měsíce). Jedinný zdrav. problém mám s tlakem- vždy jsem ho mívala spíš nižší, od nasazení HA jsem hodně zhubla a tlak je nizoulinký.

0/0
21.2.2012 21:05

kykyriký

ona ta zbraň není jen dvousečná

To co spapáme, vyčuráme do vody a pak zase vypijeme, takže i ty co by to svinstvo nikdy nebraly a také zvířata, rostliny....všechno je kontaminované a jaký to bude mít dopad se teprv ukáže. 50 let není opravdu nic. A to platí o všech lécích obecně.

+3/0
20.2.2012 9:46

Scarlett from Scottland

HA není nic dobrého

ale prostě to má i svá pozitiva, to se nená nic dělat :-/

+2/0
20.2.2012 8:11

roedor

Re: HA není nic dobrého

přesně tak. Mě HA vyhovuje, musím zaklepat - žádné problémy nepozoruju. Vím, jaké má užívání rizika, nejsem nadšená z toho, že ji užívám, ale v současné době je to pro mě nejspolehlivější a nejpohodlnější řešení, jak neotěhotnět.

0/0
20.2.2012 9:45

DariusG

Re: HA není nic dobrého

Jasně, úbytek lidí naší planetě prospěje :-)

+2/0
20.2.2012 16:15

Scarlett from Scottland

Re: HA není nic dobrého

no a myslíš že ne? 7 miliardiček je fakt už dost ;-D

0/0
21.2.2012 7:27

moje.maličkost

.

chlapi by neměli klikat na anketu:-)

0/0
20.2.2012 6:00

yyyjj

Tuším křesťanistický©Já drápek názorů Papa Raciho...

Nechápu : antikoncepce nerovná se jen hormonální antikoncepce...!

Kde jsou staré dobré a účinné antikoncepční (a proti fuj chorobám) prezervativy ? Kde je DANA pro "stálé páry"?

Jóóóóóó, pharmaceutické firmy lobují za pilule a zisky...!!

0/0
20.2.2012 0:25

sport_is_my_life

Re: Tuším křesťanistický©Já drápek názorů Papa Raciho...

Existuje i něco jako alergie na latex ;-)

Tělísko doktor většinou nezavede ženě, která ještě nerodila (i když teď je na trhu nové tělísko, které je vhodné i pro nerodičky).

Mmch- víte na jakém principu fungují tělíska? Jedná se v podstatě o neustálý pohotovostní režim bílých krvinek v děloze, které se shlukují kolem tělíska, ale protože tělísko je pro ně moc velké sousto, vrhnou se na proplouvající spermie. Žena s tělískem má v děloze permanentní zánět. Některé ženy tělísko nesnesou, jiné mají silnou menstruaci, spolehlivost je sice jen o trochu nižší než SPRÁVNĚ užívaná HA, ale přesto dochází k otěhotnění a takové těhotenství pak bývá mimoděložní a to je sakra nebezpečné. Plus cena- pokud vydrží v děloze celých 5 let, tak je to ekon. výhodné, ale pokud je nutné tělísko vyndat už po 3 měs., tak je to dost peněz, které uživatelce nikdo nevrátí

0/0
21.2.2012 21:36

yyyjj

A na takové odpovědi čekám. Dočkám se jich zcela vyjímečně..

A na takové lidi, jako jste Vy ..... líčím nástrahy (časté čisté provokace) na různých diskusích, co diskutuji (občas se chytne Veverička nebo Qíteček), nějak cítím, že jste vzdělaná žena ženského pohlaví, která ví, o čem píše. Pořád se učím. Tělísko měla moje bývalá už navždy jediná manželka po narození našeho druhého dítěte a doufám, že ho nemá dodnes..... Tělísko pro předrodičky... Bomba !!  Žil jsem potom 4 roky se studentkou medicíny a 4 roky s MUDr.Bc. a tělísko pro předrodičky nebylo tehdy k mání ani pro ni - doktorku. HA ji postupně dost změnila. Netušil jsem to o permanentním zánětu - tělísko bylo pro nás super a určitě bez problémů vydrželo manželce víc než 5 let.

Nosil jsem jako "Mladý orel" na krku takové "X" nespojené ve zkřížení s "_" dole i nahoře pro štěstí. Antikoncepční ůčinek DANY na krku s prezervativem na ... byl 100%.

K celému Vašemu příspěvku jen dodám, že prezervativy nemusí být jen z latexu......

Dík. Já sport ne.

0/0
21.2.2012 23:08

sport_is_my_life

Re: A na takové odpovědi čekám. Dočkám se jich zcela vyjímečně..

Že kondomy nejsou jen z latexu samozřejmě vím, ale ta jejich cena je dosti vysoká. To už nemluvím o tom, že jsou v lékárnách docela špatně k sehnání. Mě latex nevadí, s partnerem jsme poměrně dlouho kondomy používali (než jsem si sama zvážila pro/proti k HA), ale jak jsem psala níže, tak mám kamarádky, kterým to dost komplikuje život- i pražské lékárny mají problém se zásobeností a to už nemluvím o tom, jak se shání ve městě kolem 5tis obyvatel- tam na ni koukali jako kdyby spadla z Marsu ;-)

0/0
22.2.2012 7:31

yyyjj

A na takové odpovědi čekám. Dočkám se jich zcela vyjímečně..

A jinak nebylo co dodat.... A ani na moment jsem si nepřipustil, že nelatexové kondomy neznáte....! Já je znám jen teoreticky, s alergií na tak běžnou hmotu, jako je latex, jsem se nikdy nesetkal. A že jsem hledal....

HA bohužel mění čich i duši a Trošku i chuť k milování... Prezervativy latexové se dobře kupují v Makkru...

0/0
22.2.2012 16:34

sport_is_my_life

Re: A na takové odpovědi čekám. Dočkám se jich zcela vyjímečně..

Až na jednu holku ty kamarádky o své alergii na latex nevěděly do prvního styku. Latexové rukavice jim nevadí, po použití běžného latexového kondomu mají obrovské problémy,

Je pravda, že HA mění "čich" co do výběru partnera (ne zřídka se stává, že žena pod vlivem HA se seznámí s mužem, vezmou se, vysadí HA aby otěhotněla a najednou Ha!! Ten chlápek, co si ji vzal jí vlastně najednou nevoní a protiví se ji. To jsem snad vyřešila tím, že jsem s HA začala až v době, kdy jsem s partnerem nějaký čas byla a dovedla jsem si s ním i bez vlivu HA představit budoucnost. A s tím libidem- mě  se s ní ještě zvýšilo ;-) Ale jen a pouze s tím mým jediným, ostatní chlapi mě nechávají ledově chladnou ;-)

0/0
22.2.2012 18:28

yyyjj

Gratuluji

Když jsem byl s/zbalen 24 studentkou, začali jsme pochopitelně s prezervativem. (První druhá moje věta byla dítě ani svatba se mnou nebude - na to si najdi mladšího - mě včas vyhoď.) Pak jsme přešli (ona) na HA. Opravdu se její libido zpočátku ještě zlepšilo. Potom chtěla v 31 dítě, přestala brát HA, přišel jsem na to včas, používal kondomy, nevoněl jsem už, v 32 mne konečně vyhodila [finančně i jinak nejlepčí(vzor hepčí) můj rozchod], v 35-36 je vdaná za mladšího, než je ona a i pár měsíčního kloučka mi přivezla vlakem ukázat.... moc se mi líbili oba, ale taky se mi moc líbilo, že večer odjeli...domů..

0/0
22.2.2012 22:10

DariusG

Re: Tuším křesťanistický©Já drápek názorů Papa Raciho...

A víte, že kondomy nemusí být jenom z latexu? Co třeba polyuretanové kondomy? Jednou za ně budete třeba vděčná, propagátorko HA :-) Jinak, až budete kojit, tak to pro dobro dítěte neužívejte, ona ta údajně úžasná HA pro kojící představuje opravdu velké svinstvo a tady už se nebude jednat jen o Vás. Zkuste se zeptat nějakého lékaře (ne gynekologa).

+1/0
22.2.2012 3:41

sport_is_my_life

Re: Tuším křesťanistický©Já drápek názorů Papa Raciho...

Mě osobně se alergie na latex netýká, ale mám pár velmi dobrých kamarádek, kterém to znepříjemňuje život. Taky NIKDE nepíšu, že s používáním kondomu mám problémy (nemám s ním problém ani já, ani partner!!) Polyuretanové stojí okolo 100,-/ks. To už pak fakt zbývá jen abstinence ;-)

Nejsem propagátorka HA, sice ji užívám, ale po vlastní pečlivém a dlouhém rozhodování a shánení informací, navíc v relativně vysokém věku (oproti spoustě spolužaček užívajících ji od 15 let). Rozhodně nikomu necpu, že je to výhodné pro každou ženu!!

0/0
22.2.2012 7:19

DariusG

Re: Tuším křesťanistický©Já drápek názorů Papa Raciho...

100 Kč za kus? ;-D Kde jste na tom byla? 50 Kč za kus, vím to moc dobře. Proč abstinence? Padesátikačka za kondom, který se neprotrhne a který je tak tenký, že ho necítíte, navíc bez rizika všech těch negativních zdravotních účinků, co s sebou užívání HA přináší, Vám přijde hodně? 8-o No, tak každý si svého zdraví považuje jinak.

+2/0
22.2.2012 13:39

DariusG

Re: Tuším křesťanistický©Já drápek názorů Papa Raciho...

Jinak, tyto kondomy se dají koupit i dost výhodně, např. balení po 12 kusech nabízí za 499 Kč, což máte 42 Kč za kus. Pokud člověk bazíruje na penězích, dá se sehnat i levněji (na internetu v akcích). "Stojí to hodně peněz", je jenom výmluva. Nestojí. :-)

0/0
22.2.2012 14:25

yyyjj

DariusG

GDYBYCH byl žena.... :

Vysadil bych nejdřív HA, miloval bych se se stálými partnery navostro, někdy v příštích měsících nebo létech bych otěhotněl, nejlepčí (vzor hepčí) přirozená antikoncepce je těhotenství a méně spolehlivé je pak kojení, moje tělo by na HA dávno skoro zapomnělo) a moje mysl taky....

....."až budete kojit, tak to pro dobro dítěte neužívejte, ona ta údajně úžasná HA pro kojící představuje opravdu velké svinstvo" ...... je nejhovadštější rada  mezi FŠEMI hovadinami, co jsem kdy slyšel !

0/0
22.2.2012 20:57

Duke._.Nukem

tak co panove,

jsou ty bile chloupky na ilustracnim fotu sexy,nebo ne...:-)

0/0
19.2.2012 14:33

sport_is_my_life

Re: tak co panove,

Může odpovědět i hetero ženská? ;-)

0/0
19.2.2012 15:43

Duke._.Nukem

Re: tak co panove,

jasne,pis...:-)

0/0
19.2.2012 19:43

sport_is_my_life

Re: tak co panove,

Jj, přijde mi to sexy ;-)

0/0
19.2.2012 20:07

Duke._.Nukem

Re: tak co panove,

me taky :-P

0/0
19.2.2012 21:25

Duke._.Nukem

Re: tak co panove,

a vlastne je to i logicke,takove zeny jsou naruzivejsi..:-)

0/0
19.2.2012 21:36

kykyriký

Re: tak co panove,

Doplňující otázka.....a co když to má pinďoura? Bylo by bo taky sexy?

0/0
20.2.2012 9:52

zrzečka_janička

HA

Můj ošetřující lékař mi řekl, že hormonální antikoncepce je vhodná pouze pro 10% ženské populace. Zbytku jen škodí! Přibírají, jsou frigidní, nemocné, náladové... Nechte ten cyklus v ženském těle na přírodě. Ne nadarmo to zařídila tak, jak to po staletí a staletí funguje. Proč by ženy měly svá těla násilím přeučovat na jiné způsoby, když ty tradiční jsou osvědčené?

+6/0
19.2.2012 12:13

Duke._.Nukem

Re: HA

jak vidno v dizkuzi,nektere zeny tohle nepochopi...:-)

+1/0
19.2.2012 13:04

zrzečka_janička

Re: HA

Ale ani muži. Neberou to ženy hlavně kvůli jejich pohodlí?

+3/0
19.2.2012 13:49

Duke._.Nukem

Re: HA

nepatrim k takovym  :-)

0/0
19.2.2012 13:55

norma37

Re: HA

Diskusi jsem necetla. Nicmene "nechte to ne prirode, jak to bylo vzdycky" je podle me dost mimo. Podle zkoumani ruznych domorodych kmenu je takova "prirodni" zena neustale tehotna nebo kojici a umre kolem ctyricitky. Dnesni zena menstruuje cca od 12 do 50 let a za tu dobu ma cca 2 deti. Takze to  vetsinou moc prirodni stav neni, ze..

Takze nekteri se priklaneji k tomu, ze zena, ktera bere HA, se blizi te prirodni zene vic. ( HA zpusobi obdobny stav, jako pri tehotenstvi.)

+1/0
19.2.2012 18:16

IfčaX

Re: HA

Myslíte té přírodní ženě, která umře kolem čtyřicítky? ;-)

+3/0
19.2.2012 18:37

Duke._.Nukem

Re: HA

az na to,ze jeji organy to jaksi nepochopi a nerozchodi,ale to je jen detail,coz..:-)

+1/0
19.2.2012 21:38

ClaireValentine

Re: HA

A proč asi tak ty "přírodní" ženy měly tolik dětí? Zaprvé byla dřív u dětí velká úmrtnost, za druhé se děti pořizovaly k tomu, aby pomáhaly doma, na poli a tak různě, za třetí to dřív bylo prostě přirozené - pro baby nebylo tolik způsobů, jak se zabavit, než je teď. Navíc dřív byla tak obecně vyšší úmrtnost, netýkalo se to jenom bab.

0/0
20.2.2012 19:09

hnusil VI. - věčný bojovník

Re: HA

HA je uz dlouho potvrzeny karcinogen, takze nechapu, v cem bude dobry pro 10% zen.

+3/0
19.2.2012 22:02

King4

Re: HA

Moje žena je náladová, frigidní, přibírá a antikoncepci nejí ... Jestli to vše není tím, že lidi jsou protivní i bez antikoncepce a žerou jak neurvalí ... Jakou antikoncepci by pak musela jíst většina chlapů ? ;-D

0/0
20.2.2012 0:32

Scarlett from Scottland

Re: HA

to je jako hezké, ale příroda to taky nemyslela tak, že žena bude celý život menstruovat, ale že bude x let v kuse rodit a kojit :-)

0/0
20.2.2012 8:07

ClaireValentine

Pryč s HA

To, že ji doktoři plně podporují, je zásadně tím, že jim z toho jdou mraky prachů do kapsy. Někde jsem četla (nevím, zdali je to pravda), že pokud by například soukromí lékaři neprodávali HA, tak svoji ordinaci ani neuživí. Každopádně s negativními účinky HA jsem se setkala jak u sebe, tak i u jiných lidí, se kterýma jsem se o tom bavila. Většinou byly banální (bolesti hlavy, výkyvy nálad, nechuť na sex, oteklé nohy, vypadávání vlasů, záněty atd...).Jo, člověk si řekne, je to medikament jako každej jinej.Jenže kdo to kdy viděl´, aby bral člověk třeba paralen každej den několik let v kuse. Navíc tyhle léky jsou pro LÉČENÍ ...Hormonální antikoncepce nic neléčí, ta buď uškodí, nebo zamaskuje aktuální problém, který se po vysazení projeví ve své plné kráse. Samozřejmě je to pohodlné až na půdu a hromadě lidí to neuškodí vůbec. Každopádně je to maximálně ZBYTEČNÉ, existují stejně spolehlivé bezpečné metody a zadarmo :-)))

+1/0
19.2.2012 11:26

EU Man

Re: Pryč s HA

stejně spolehlivé metody a zadarmo???? To bych prosil poučit....

0/0
19.2.2012 11:39

ClaireValentine

Re: Pryč s HA

Prostě ty bílý mršky s ocáskama poslat jinam? :-)

0/0
19.2.2012 11:47

EU Man

Re: Pryč s HA

nemyslím si, že orální, či anální sex je plnohodnotná varianta sexu vaginálního...a přerušovaná soulož, jako spolehlivá antikoncepce, byť zadarmo, považovat za rovnocennou antikoncepci s HA je poněkud zcestné...;-D

+1/0
19.2.2012 11:57

Duke._.Nukem

Re: Pryč s HA

ale je,je to vse jen o pohodlnosti...:-)

0/0
19.2.2012 13:05

EU Man

Re: Pryč s HA

nene...to by vasektomie musela být 100% spolehlivá hned po provedení zákroku. Přitom funkční spermie se v ejakulátu vyskytují ještě tak 20 ejakulací po zákroku. A co teprve tam, kde je vše tak jak má být?

0/0
19.2.2012 13:32

Duke._.Nukem

Re: Pryč s HA

ale houby,ta sance ze tak zenska otehotni,je miziva..:-)

0/0
19.2.2012 13:56

EU Man

Re: Pryč s HA

Ono jakkoliv otěhotnět je zázrak..ale většinou se to povede, když se to "nehodí"...A protože většinou se to "nehodí", je jakákoliv možnost nechtěné eliminovat vhodná....

0/0
19.2.2012 15:07

ClaireValentine

Re: Pryč s HA

Já to, co se spolehlivosti týká, teda za rovnocenné považuji :-)

0/0
20.2.2012 19:10

zrzečka_janička

Re: Pryč s HA

Vše je o lenosti. Pokud se vám nechce se byť jen trochu podřídit partnerce tím, že to vytáhnete, pak je někde velká chyba. A jak psala pisatelka o několik stránek dříve o tom, že svému partnerovi nabídla stejný preparát, jako je HA pro ženy, ale určený pro muže, partner ho odmítl s tvrzením, že to brát nebude, protože kdoví, co to s ním udělá. Tak proč to stejné měly brát ženy. Pokud máte svoji partnerku jako sobě rovnocennou, proč ona musí to riziko podstupovat a vy si můžete užívat? Antikoncepci neberu, partner to respektuje a kdyby mu to vadilo, tak už by během těch 6ti let sexování dávno utekl.

+6/0
19.2.2012 12:21

EU Man

Re: Pryč s HA

A o jaký preparát se jedná? Co vím, tak HA pro muže je jen teoretická. Snad se cosi zkouší. Přerušovaná soulož NENÍ stejně spolehlivá, jako HA. Neboť spermie se vyskytují i v sekretu vylučovaném z močové trubice během pohl. styku. Takže "včas  ho vytáhnout" je jako ruská ruleta. Vhodná možná pro manželské páry, kde případné dítě není překážkou.Ba právě, že partnerky jako rovnocené beru.Jak si to zařídí, takové to má. Mě to problémy nedělá. "Udělám se" tak jako tak..;-D

+1/0
19.2.2012 12:52