Rungo.cz vybíhá. Přidejte se!

aktualizováno 
Pořád nemůžu uvěřit, že je to tady. Možná by se to dalo rozklíčovat s pomocí čísel. Před 3 roky mi zachránili srdce a poslali mě zpět do života. Před 2 roky mi v hlavě začal zrát nápad na běžecký web a před 1 rokem jsem mu začal dávat jasnější podobu. A teď Rungo.cz startuje. Takže: 3,2,1, start. Je to vlastně prosté a jednoduché jako běh sám.

Tohle nebude standardní PR článek o novém produktu na trhu, protože Rungo.cz chce být něčím víc.

Začnu od začátku. Zdravotní omezení mě před třemi roky nezastavilo a já si našel cestu jak dál, abych zbytek života nestrávil rozvalený na lenošce. Začal jsem s běháním. Velmi pomalu, ty začátky byly plné silných okamžiků, které jsem si vrýval do již tak "vytuněného" srdce. První vycházky a krátké a opatrné výběhy s Honzou Kužníkem z Technetu, první samostatné dlouhé výběhy, momenty, kdy jste sami se sebou a běžíte velmi pomalu v tichu a ranním oparu lesa. Tam někde se rodilo Rungo.cz.

Běhal jsem víc a víc, stále pod dohledem měřiče tepu a kardiologa. Prodlužoval jsem vzdálenosti a učil se, jak běhat na nízké tepové frekvenci. Občas jsem o tom napsal na Xman.cz, web pro muže pod iDNES.cz, a čtenáři mi začali psát a ptát se na věci kolem zdraví i běhání.

Pohyb, do něhož se daly věci, mě začal fascinovat a já zjistil, že je to přesně to, co mě naplňuje. Bylo mi jasné, že kvůli zdraví a věku už žádné olympiády a "svěťáky" nedám, a napadlo mě, že web o běhání by mohl být tím pravým. S Honzou jsme o tom během společných výběhů kecali snad pořád a čím dál častěji bylo lesem slyšet: "Ty voleee, to je nápad" nebo: "Počkeeej, jak jsi to myslel s tím, že by se dalo udělat běžecký video?"

Před rokem jsem se rozhoupal a zaregistroval si doménu www.rungo.cz, koupil na wordpressu, který poskytuje redakční systém, šablonu stránek a kamarád Martin mi udělal logo. Takže místo by bylo, ale co obsah, který zabere nejvíc času? O tom, jak o běhání psát, jsem měl jasno: jinak než ostatní. Chtěl jsem web o běhání a chůzi pro ty, kteří chtějí začít nebo již začali, nehoní ale vteřiny a běh je pro ně zábavou, životním stylem, prožitkem. Především jsem se chtěl běháním bavit, točit k němu třeba i šílená videa, nad nimiž si cílevědomý běžec zaťuká na čelo, na nikoho se neohlížet a dělat si podle svého. Na spuštění jsem ale hledal sílu a podporu.

Web jsem propagoval už v září 2012, i když ještě nefungoval.

Web jsem propagoval už v září 2012, i když ještě nefungoval.

Letos v červnu jsme udělali pro čtenáře Xman.cz soutěž o tom, kdo naběhá každý měsíc víc kilometrů než já. Vznikla facebooková skupina Předežeň Xman.cz a já doufal, že to třeba pár lidí přiláká. Popravdě, od prvních dní mi to naprosto změnilo život. Skupina se hned rozjela a já jen zíral, jak moc jsou všichni aktivní a jak se nebojí sdílet svoje emoce. Ten okamžik mi sílu dodal.

Zašel jsem za svým šéfredaktorem Michalem Hanákem a řekl mu, že vedle své práce v Xman.cz si chci udělat soukromě jiný web, o běhání. Ptal se, zalíbilo se mu to, chtěl si o tom promluvit víc. Pak to přišlo, jeho "Co kdybys to dělal v rámci iDNES.cz?" slyším ještě teď. Nikdy by mě nenapadlo, že je možné spojit se s někým tak velkým, neměl jsem funkční web, jen nápad a chuť. Nikdy bych si netroufl nabízet něco, co ještě neběží.

Začínaly prázdniny a my jsme si plácli. Je to neskutečný.

3 roky jsou dlouhá doba, ale 2 jsou víc než 1, a tak je možné říct právě teď: START. Ta matematika je vlastně fajn a já se jí tolik bál.

Rungo.cz startuje a chce vám říct, že běháme srdcem. Doufám, že se stanete jeho součástí a inspirací, která mu pomůže vyrůst a nechat zaznít jeho srdce ještě hlasitěji. Vítejte. 

Jo a nezapomeňte, že žijeme taky na Facebooku.


Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Příběh Evy: Můj život je jeden průšvih za druhým, už nevím jak dál

Ilustrační snímek

Jsem odložené dítě, vychovali mě prarodiče. O babičku jsem se starala až do její smrti, ale z dědictví mě vyšoupla...

Další z rubriky

OBRAZEM: Slavné krásky zachycené bez make-upu a s ním

Nenalíčené herečky

Známé ženy se na večírcích neukazují bez dokonalého líčení a outfitu. V ulicích se však většinou procházejí bez...

OBRAZEM: Slavní krasavci bez vlasů, kteří nemají o fanynky nouzi

Plešatí a sexy

Někteří muži špatně nesou, když už nemají bujnou hřívu. Známí fešáci však na svou holou hlavu nedají dopustit. Navíc po...

Jste lev, nebo myš? Dusit v sobě vztek se nevyplácí, varují experti

Ilustrační snímek

Máte vztek, něco vás naštve, na někoho se hněváte. Zařvete jako lev pěkně nahlas, nebo zalezete do díry a užíráte se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz