Ona
Trénujte s námi!

Trénujte s námi! | foto: K. Erbsová

Rungo atletický trénink startuje. Posuňte se s námi dál

  • 8
Běháte poměrně dlouhou dobu a začínáte pociťovat, že se již nikam výkonnostně neposouváte? Rádi byste se více zasvětili do běžeckých tréninkových metod? Chtěli byste zažít v monotónní běžecké přípravě změnu? Láká vás okusit kouzlo opravdového atletického běžeckého tréninku? Pojďme do toho společně v rámci pravidelných Rungo tréninků.

Vyzkoušíte si různé typy běžeckých tréninků, které pak můžete zahrnout do vlastní běžecké přípravy, zvýšíte si běžeckou výkonnost ve skupině běžců se stejnými zájmy.

RunGo trénink

Tady se budeme potkávat.

Tady se budeme potkávat.

trenér: Dušan Erbs

kdy: 2. června a pak každé další pondělí

v kolik: 17:30
kde: Praha, louka u dětského hřiště u Milíčovského lesa - sídliště Kateřinky, Praha 11 – Újezd

Rungo tréninky, které jsme pro vás připravili, budou zadarmo a navíc pod záštitou Městské části Praha - Újezd, povedou je zkušení běžci a licencovaní atletičtí trenéři. Hlavním trenérem je Dušan Erbs, který pro Rungo dělá video-rozbory běžeckých stylů  Zaměří se na nejrůznější běžecké tréninkové metody, které se přizpůsobí danému sezonnímu období – budou zahrnovat přípravné předzávodní období, závodní sezonu, zimní běžeckou přípravu atd.

V trénincích se bude běhat hromadně, což přináší velká pozitiva nejen z hlediska motivace, pro každého se ale navolí různá intenzita běhu, zátěž či počet opakování. Zkrátka, pravidlem bude individuální přístup podle možností každého z vás. Smyslem společného trénování bude příprava běžce na tratích od 3 do 10 kilometrů, případně individuálně podle osobních požadavků a ambicí. Běhat budeme na rozmanitých podkladech – na asfaltu, terénu, vyzkoušíme si i běh na atletickém oválu a vystřídá se i rozmanitý reliéf (kopečky s rovinou).

Budeme se snažit vylepšit vaše běžecké pohybové schopnosti po stránce rychlostní, vytrvalostní, silové i další. Zkrátka, postaráme se o to, aby byl váš běh efektivnější, abyste doběhli dál a rychleji a při tom si ještě stačili užít radost z pohybu.

Na Rungo trénink jsou zváni nejenom již zkušenější běžci a běžkyně, ale i ti, kteří s běháním třeba začínají. Kdy je vhodnější chvíle, kdy se naučit správnému běžeckému stylu a návykům, než právě v počátcích běhání?

Scházet se budeme pravidelně každé pondělí a jako hlavní tréninkové prostředí nám poslouží Milíčovský les. Ten mnozí znáte například z "Rungo pětky přes ty tři tydýty".

Těšíme se na vás,

Za RunGo tým

Dušan Erbs