Starobělské Lurdy aneb „Velká Kunratická Ostravy“

  15:20aktualizováno  15:20
Druhý ročník závodu Starobělské Lurdy byl podstatně větší a lepší než první. Trať a organizace byly kvalitní, atmosféra taky skvělá. Jen to počasí moc nevyšlo.

| foto: Michal Bauerpro iDNES.cz

V listopadu se ve stejný den jako Velká Kunratická konaly v pořadí už druhé Starobělské Lurdy. Jedná se o náročný terénní běh o délce 3,2 kilometrů v Bělském lese přímo na jihu Ostravy. Trať vede těmi nejtěžšími, ale i zároveň nejpěknějšími pasážemi Bělského lesa. Začíná se nedaleko hospody spíše na okraji lesa. Startovalo se v 10 sekundových intervalech podle startovního čísla. Elita vybíhala až na závěr.

Fotogalerie

Letos běželo lehce přes tisíc běžců, tedy více než dvojnásobek oproti loňsku. Popularita tohoto běhu dost narůstá a dá se očekávat, že příští ročník bude ještě větší. Počasí bohužel nevyšlo, bylo těsně pod nulou a trochu i sněžilo. Běžel jsem jako jeden z prvních a hned ze začátku mě čekal seběh a výběh kopce, ale ty náročnější pasáže jsou až v průběhu druhého kilometru. To se běhá dost nahoru a dolů a do hodně strmého kopce i z kopce. Chce to odvahu seběhnout z tak prudkého kopce, a pak i sílu a koordinaci vylézt. Dost jsem předbíhal běžce před sebou.

Líbil se vám článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

V některých místech to i klouzalo a dle fotek ze závodů lidi padali. Jediný způsob jak nepadat, bylo prostě běžet plynule. Poslední třetina byla spíše běhavější, tady pokud jste rychlí, můžete hodně získat. Nicméně u tohoto závodu se projeví zejména každý kilogram navíc, nebo zda dostatečně posilujete např. běhy v kopcích, nebo intenzivní posilování s minimálními pauzami. V cíli na mě čekala pamětní medaile, čaj a kobliha. Já to letos uběhl za 14:59 a to znamenalo 53. místo z 1016. Trať byla perfektně značená páskami a na trati bylo hodně dobrovolníků včetně fotografů. Až na tu zimu a horší trať to bylo naprosto super.

Další závod bude 12. listopadu 2017 a já tam rozhodně budu. Všem doporučuji, hlavně pokud to nemáte daleko a chcete zkusit změnu než jen běžet lehce rovně.

Napište svůj článek i VY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Další z rubriky

Od paty ke špičce: manuál správné chůze nejen pro božského Karla

Ilustrační snímek

Karel Gott nikdy nezápasil s tloušťkou a také v pokročilých letech vypadá mladší a ve slušné kondici, což prokázal při...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

OBRAZEM: Trojnásobný táta se stal abstinentem a shodil sedmdesát kilo

Darren Scanlon

Čtyřicetiletý Darren Scanlon říká, že jen díky abstinenci dokázal zhubnout nadbytečná kila a vrátil se zpět na váhu,...

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz