Pivní běh... tak trochu jiný závod

  15:49aktualizováno  15:49
Myslíte si, že běh a pivo nejdou dohromady? Také jsem si to myslela, přesto jsem se přihlásila na první ročník Pivního běhu v Plzni. V neděli 19. dubna 2015 jsem se potom na vlastní kůži přesvědčila o opaku.

| foto: Aneta Kraclovápro iDNES.cz

Jako fitness trenérka a vášnivá běžkyně mám z minulých let dost zkušeností jak s extrémními závody Spartan race, tak s klasickými běžeckými závody. Ráda totiž přijímám nové výzvy a překonávám sama sebe. Pivní běh byl pro mě opravdovou výzvou, i proto, že navzdory tomu, že jsem z Plzně, města piva, pivu neholduji. V čem pivní běh spočíval? Na trati dlouhé 8 km bylo povinností každého běžce vypít pět malých piv.  

Zatímco na ostatních závodech vidíte běžce pobíhat a rozcvičovat se, žvýkat proteinovou tyčinku či pít energetické gely, tak na pivním běhu potkáte běžce s půllitrem dobře vychlazeného pivka, jak ladí správnou závodní hladinku. A tak i já s dobrou dvanáctkou v ruce a sluníčkem nad hlavou, čekám na start.

Startovalo se po jednotlivcích a první pivo na nás čekalo již na startu. Zhluboka se nadechuji, zahajuji svou sportovní aktivitu v Nike+ a exuji své první pivo, ať nezdržuji běžce vybíhající po mě. První úsek rovinaté trati jsem překonala bez větších potíží. Ty se začaly objevovat až po druhém pivu, nohy tuhly a hlava se lehce motala. To ale organizátoři předpokládali a přichystali nám třetí pivo, tentokrát dvanáctku. To jsem si myslela, že závod pro mě končí.

Líbil se ti článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Poté jsem spatřila záchranu v podobě mého kamaráda a spoluběžce Luboše, který si jako správný pivař vychutnával svou dvanáctku na terásce a nestresoval se ostatními běžci. Společně jsme nabrali síly a vydali se dál. A protože ve dvou se to lépe táhne, se čtvrtým pivem najednou nebyl problém. Zvesela jsme se vydali do cíle, kde na nás čekalo poslední, páté pivo. Poslední úsek byl ale nejtěžší. Nohy jsme vůbec necítili, paměť nám kolísala, hlava se motala, úsměvy jsme ale neztráceli.

V cíli, za velké podpory organizátorů, fanoušků a ostatních běžců jsem dopila své finálové pivo a zároveň vypnula mozek. S úsměvem od ucha k uchu jsem se odebrala slunečnou terásku a možná i na další pivko....

Tento závod je originál a nedá se srovnávat s žádným jiným, který jsem kdy absolvovala. Fajn lidi, skvělá atmosféra, nezapomenutelná zkušenost a splněná výzva. Další ročník si určitě nenechám ujít! 

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Další z rubriky

Únava, padání vlasů i hubnutí. Poznejte, že vám nefunguje štítná žláza

Štítná žláza (ilustrační fotografie)

Problémy se štítnou žlázou mohou mít dalekosáhlé následky. Ať už jde o neplodnost, hubnutí či naopak tloustnutí a...

Čtyřiasedmdesátiletá návrhářka radí, jak vypadat mladě i bez plastik

Norma Kamali vypadá na svůj věk velmi dobře.

Módní ikona Norma Kamali z New Yorku vypadá ve čtyřiasedmdesáti jako ženy o dvacet let mladší. Za jejím skvělým...

Menstruace jako byznys. Pomůcky pro ženy zažívají nebývalý boom

Ilustrační fotografie

Ačkoli patří do života většiny žen, stále je menstruace tabu. Což je zvláštní paradox ve chvíli, kdy právě menstruační...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz