První 1/2 maraton - STRC Lipno 2015

aktualizováno 
V neděli dne 23.8.2015 jsem se zúčastnil svého prvního závodu 1/2 maratonu v rámci seriálu závodů Salomon Trail Running Cup. Většinou běhám kratší tratě, mám již za sebou nějaký ten závod, ale většinou po rovině a ve městě. Půlmaraton jsem si poprvé zkusil s kamarádem týden před závodem. Běželi jsme z Hrůtova přes Lišov do Českých Budějovic. Popravdě, když jsem doběhl, proklínal jsem, že jsem se na lipenský půlmaraton přihlásil. Při představě, že je to tahle vzdálenost a ještě s převýšením 800 metrů, se mi dělalo zle!

| foto: Kamil Štěpánekpro iDNES.cz

Nicméně Den D nastal, a tak jsem se ve 13.30 objevil na startu. Závod nám odstartovala olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. Běh od Mariny Lipno směrem k sjezdovce Jezerní byl v ucelené skupině běžců. Více trhat se to začalo právě pod sjezdovkou. Ti zdatnější to vybíhali, já to vyběhl z půlky a pak došel. Pak přišla relativně pěkná rovinka až pod vrchol Luč. Část jsem se opět snažil vyběhnout, nicméně jsem pak opět zvolil svižnější chůzi jako ostatní bojovníci, takže se šlo úzkými lesními cestičkami pěkně v řadě za sebou. Mimochodem na Luči to bylo opravdu krásné! 

Fotogalerie

Následný seběh z Luče do Loučovic se mi líbil. V kořenech, kamenech a jehličí jsem se cítil docela fajn. Pak další docela rovný úsek z Loučovic až k Čertovo kamenům, opět musím vyzdvihnout další pěknou část závodu - krásné prostředí a pod vámi bublající Vltava - parádička! Za Čertovo kamením stále docela pohodový úsek. No, a pak to přišlo - relativně malý kopec od 13. kilometru směr Dvorečná jsem už opravdu celý šel, nicméně nevěděl jsem, že to nejhorší mě ještě čeká. Na Dvorečné jsem měl soukromou občerstvovačku (na trati byli tři) a jsem rád, že jsem ji využil. 

Líbil se vám článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Za Dvorečnou přišla asi nejtěžší část závodu - zdolání poloviny sjezdovky Promenádní. Tohle jsem nahoru fakt vyfuněl. Prostě kopec jako blázen! Po dokončení tohoto úseku směřovala trasa ke Stezce korunami stromů. Teda proti schodům nemám žádný odpor, ale tyhle vedoucí až nahoru na stezku jsem proklínal. Následný seběh po obvodu byl fajn, diváci fandili, tleskali, takže to alespoň člověka na 17. kilometru závodu povzbudilo. 

Co očekávat dále? Ano, další kopec... tentokrát k Alpské vyhlídce, zde jsem opět šel. Následný seběh od Alpské vyhlídky směrem k Marině už byl na pohodu, ale už jsem se těšil do cíle, což se podařilo. Trať jsem uběhl za 2h:29min dle oficiální časomíry. Na to, že to byl můj první trailový závod, jsem spokojen! Trasa byla opravdu krásná a rozhodně náročná, ale příští rok nebudu váhat opět tento závod navštívím! Pro mě zatím TOP závod!

A teď zbývá ještě vyzkoušet nějaký skyrunning...

Napište svůj článek i VY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Další z rubriky

Strašná únava a hororové sny plné mučení. I tak se žije narkoleptikům

Ilustrační snímek

Někdo si vede snový deník, jiný se naopak na noční dobrodružství snaží co nejrychleji zapomenout. Při kterých poruchách...

Vyhýbáte se mléku či lepku? Možná nemáte alergii, jen podléháte módě

Ilustrační snímek

Uspořádat večeři s přáteli může být dnes docela oříšek. Někdo nejí lepek, jiný cukr a další laktózu. Diety s vyloučením...

Čokoláda prospívá kráse, zdraví i chuti na sex. Dnes slaví svůj svátek

Ilustrační snímek

Málokterá lahůdka na světě je tak univerzálně milovaná jako právě čokoláda. Není užitečná jen tělu, ale dovede zahnat i...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz