První 1/2 maraton - STRC Lipno 2015

aktualizováno 
V neděli dne 23.8.2015 jsem se zúčastnil svého prvního závodu 1/2 maratonu v rámci seriálu závodů Salomon Trail Running Cup. Většinou běhám kratší tratě, mám již za sebou nějaký ten závod, ale většinou po rovině a ve městě. Půlmaraton jsem si poprvé zkusil s kamarádem týden před závodem. Běželi jsme z Hrůtova přes Lišov do Českých Budějovic. Popravdě, když jsem doběhl, proklínal jsem, že jsem se na lipenský půlmaraton přihlásil. Při představě, že je to tahle vzdálenost a ještě s převýšením 800 metrů, se mi dělalo zle!

| foto: Kamil Štěpánekpro iDNES.cz

Nicméně Den D nastal, a tak jsem se ve 13.30 objevil na startu. Závod nám odstartovala olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. Běh od Mariny Lipno směrem k sjezdovce Jezerní byl v ucelené skupině běžců. Více trhat se to začalo právě pod sjezdovkou. Ti zdatnější to vybíhali, já to vyběhl z půlky a pak došel. Pak přišla relativně pěkná rovinka až pod vrchol Luč. Část jsem se opět snažil vyběhnout, nicméně jsem pak opět zvolil svižnější chůzi jako ostatní bojovníci, takže se šlo úzkými lesními cestičkami pěkně v řadě za sebou. Mimochodem na Luči to bylo opravdu krásné! 

Fotogalerie

Následný seběh z Luče do Loučovic se mi líbil. V kořenech, kamenech a jehličí jsem se cítil docela fajn. Pak další docela rovný úsek z Loučovic až k Čertovo kamenům, opět musím vyzdvihnout další pěknou část závodu - krásné prostředí a pod vámi bublající Vltava - parádička! Za Čertovo kamením stále docela pohodový úsek. No, a pak to přišlo - relativně malý kopec od 13. kilometru směr Dvorečná jsem už opravdu celý šel, nicméně nevěděl jsem, že to nejhorší mě ještě čeká. Na Dvorečné jsem měl soukromou občerstvovačku (na trati byli tři) a jsem rád, že jsem ji využil. 

Líbil se vám článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Za Dvorečnou přišla asi nejtěžší část závodu - zdolání poloviny sjezdovky Promenádní. Tohle jsem nahoru fakt vyfuněl. Prostě kopec jako blázen! Po dokončení tohoto úseku směřovala trasa ke Stezce korunami stromů. Teda proti schodům nemám žádný odpor, ale tyhle vedoucí až nahoru na stezku jsem proklínal. Následný seběh po obvodu byl fajn, diváci fandili, tleskali, takže to alespoň člověka na 17. kilometru závodu povzbudilo. 

Co očekávat dále? Ano, další kopec... tentokrát k Alpské vyhlídce, zde jsem opět šel. Následný seběh od Alpské vyhlídky směrem k Marině už byl na pohodu, ale už jsem se těšil do cíle, což se podařilo. Trať jsem uběhl za 2h:29min dle oficiální časomíry. Na to, že to byl můj první trailový závod, jsem spokojen! Trasa byla opravdu krásná a rozhodně náročná, ale příští rok nebudu váhat opět tento závod navštívím! Pro mě zatím TOP závod!

A teď zbývá ještě vyzkoušet nějaký skyrunning...

Napište svůj článek i VY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Další z rubriky

Od paty ke špičce: manuál správné chůze nejen pro božského Karla

Ilustrační snímek

Karel Gott nikdy nezápasil s tloušťkou a také v pokročilých letech vypadá mladší a ve slušné kondici, což prokázal při...

Bulharský dřep i mrtvý tah. Vyzkoušejte sedm cviků pro dokonalý zadeček

Ilustrační fotografie

Kdo to nestihl před létem, může ještě během několika týdnů vytvarovat své pozadí do požadovaného tvaru pomocí snadných...

Čtyři stravovací chyby, které nám škodí, ale neumíme se jich zbavit

Ilustrační snímek

Informací o tom, jak se správně stravovat, abychom byli zdraví, štíhlí a ve formě, je sice plný internet i regály...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz