Diskuse k článku

Přehled dvaceti sportů, díky kterým lze zhubnout

Některé sporty zabírají na kila navíc vždy a některé, jen když je cvičíte správně. S výběrem vám může pomoci i odborník.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Spinning

?

Proc v jednom clanku o spinningu pisete ze se s nim zhubne "Za hodinu takové jízdy můžete „shodit“ asi 700 kilojoulů, což je při

pětitisícovém denním doporučeném příjmu pro hubnoucí poměrně dost." a v druhem neco uplne jineho ????

0/0
17.10.2008 20:32

kackakofola

kofola

0/0
17.10.2008 20:31

kackakofola

accord07

0/0
17.10.2008 20:30

hl

bjkl

kkkkkkkkkkknnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnoooooooooooooooo:-):-(:-(:-©:-©:-©

0/0
9.5.2008 13:28

hl

kila

0/0
9.5.2008 13:28

kohutik.jaraby

..

Pani autorka by si mala najprv spravit jasno vo veciach ako vlastne spalovanie tukov funguje, myli si "pojem a prujem" a vysledok je potom takyto clanok...

0/0
31.1.2008 14:22

Jitrenka

jak zhubnout

... sport v kombinaci s pravidelnou, vyváženou stravou !!! Zaručeně funguje

0/0
30.1.2008 8:46

cote d'or

a proč neděláte něco užitečného?

pokosit louku, naštípat dříví, postavit dům... cvičení je neplodná masturbace

0/0
29.1.2008 11:07

belgian chocolate

a co křesling?

vhodně kombinovaný s gaučingem je nedostižný

0/0
29.1.2008 10:22

Radokvětoš

asi vítr

To jsou takové kecy ;-D Hubnutí je blbost. Kdo chce vypadat musí trochu cvičit. R^ 

0/0
28.1.2008 23:57

moiazza

sport a nadváha

A pro vás baculky co nesportujete, ještě jedna rada. Nežrát, nežrát, nežrát.

0/0
28.1.2008 23:48

Danek

Házená

A co házená??

0/0
28.1.2008 17:28

mahas

Re: Házená

větší dřina je FLORBAL !!!;-D;-D;-D

0/0
29.1.2008 10:31

Erciyes

iDnes

Já jsem rád, že mi iDnes poradila 20 sportů, při kterých se hubne. Teď už budu vědět, že ty zbylé, při nichž se přibírá, nemám provozovat. :-)Já bych bez iDnes nemoh fungovat - tady člověk vždycky najde nějakou dobrou radu (nad zlato).

0/0
28.1.2008 16:36

B01D

Nejlíp se hubne po DNP. Pak po zlatejch vajíčkách.

To je bez diskuze. Ať mi to naschvál někdo zkusí vyvrátit. He!:-P

0/0
28.1.2008 14:02

obcasnykomentator

"Cvičit sporty"

Úroveň článku předznamenává už úvodní věta "Některé sporty zabírají na kila navíc vždy a některé, jen když je cvičíte správně."

"Cvičit sporty" Rv

(Předpokládám, že autorka je rodilá mluvčí.)

0/0
28.1.2008 12:57

Kleopatra

Re: "Cvičit sporty"

Hmm, ještě tu větu taky pochpit, co?;-D

0/0
28.1.2008 17:52

obcasnykomentator

Re: Re: "Cvičit sporty"

Tak složitou větu přece nemůže normální člověk "pochpit" ;-(

0/0
28.1.2008 18:02

Martina

cvičení

nechci byt šťoura, ale toto se píše jinak. Akvaaerobik dobře Aqua-aerobic 

0/0
28.1.2008 12:40

Punk

Clanek jako noha

Beh na lyzich nezatezuje tolik klouby jako beh, protoze pri jizde casto jedete z kopce... ;-D

Tak to se asi pri behu z kopce klouby neopotrebovaji vubec!

Prosim dotycneho redaktora, at se vrati zpet  do rubriky revue, tam mu koniny projdou. Pokud pise o sportu, mel by se aspon jednou za rok zvednout od stolu, a o tom ze se to deje, silne pochybuju.

0/0
28.1.2008 12:08

DEA

pár doplňků...

Zajímavý je, že spinning, kde makáte nonstop na hubnutí dle autorů článku moc není, ale kolo, kde 1/3 času nešlapete, protože využíváte získané rychlosti nebo jedete z kopce na hubnutí je. Ve skutečnosti je to naopak, více se zhubne na spinningu - možná to lze pochopit dle počtu spálených kalorií - ty jsou jako pokaždé nějaké jiné nebo co?

Dál je třeba zmínit, že tělo v krvi dost cukrů na cca 40 minut intenzivní aerobní aktivity. Tuky pálí, až když cukr klesne pod určitou mez. Cvičíte-li kratčeji, nehubnete, sorry. Tento čas lze zkrátit cvičením na lačno, kdy je hladina cukrů co nejmenší. Z tohoto důvodu před cvičením nejezte a při něm nepijte sladké šťávy.

Ještě lze hubnout tzv. anaerobně - těžkou námahou - cvičením s činkami, stěhováním nebo třeba nošením klád:-) Tělo pak mírně hubne cca 2 dny po cvičení.

Základem je ovšem dlouhodobá změna jídelníčku. Ne hladovění, ne extremismus ale nenásilně přejít na to, co je méně kalorické.

0/0
28.1.2008 9:47

XXL

Ne moc odborně napsané - dva postřehy

K spinningu. Pokud někdo pojede silově, posílí svaly nohou. Málokdy to vede k zesílení svalů na dolních končetinách. Cyklisti mají zpravidla relativně štíhlé nohy. Ale i kdyby k zesílení došlo nevadí. Některé ženy mají širší pánev a boky a velmi štíhlé nohy - jak stehna, tak lýtka. Takže užší boky, a zesílení stehen a lýtek - pokud byly velmi hubené, vůbec nevadí. Kolo vč. stacionárního není kulturistické cvičení, taže nedojde k velkému nárůstu svalové hmoty.

Jinak kolo a stačionární kolo - to je dost podobná námaha. Jedna je přirozená, druhé je cvičení pro cvičení. Takže se dá dobře dělat v zimě, za deště, nebo u televize. Jinak to je na zblbnutí. Kdežto vyjížka na kole je docela zábava, to je ten rozdíl.

0/0
28.1.2008 9:59

cyklistka

Re: pár doplňků...

Je to tak, jak se píše v článku. troufám si říct, že je to jeden z mála dobře zdejších napsaných článků týkajících se hubnutí.

Jak píšete, při spinningu spálíte více kalorií než na kole, to je pravda. Pokračuji Vaší otázkou - "ty (kalorie) jsou pokaždé jiné?"- ano, jsou, a právě v tom je zakopán pes. Klasické hodiny spinningu se odehrávají ve velké intenzitě, což vede sice ke spálení mnoha energie, ale získané především ze sacharidů. Nejprve je odebrána glukóza z krve, při delší intenzivní zátěži se získává štěpením glykogenu pocházejícím ze svaloviny. Energie získaná z tuků je minimální. Navíc pokles glukózy v krvi znamená pro tělo silný signál pro doplnění zásob - ty si doplní hned při první příležitosti (chápejte - při první žranici), protože glukóza je jediným zdrojem energie pro mozek a červené krvinky, takže je nutná k životu a její pokles bere tělo jako stav ohrožení. 

 

0/0
28.1.2008 12:33

cyklistka

Re: Re: pár doplňků...

Pokud se ona příležitost nenaskytne během první hodiny, dvou po ukončení zátěže, získá tělo glukózu přeměnou z bílkovin svaloviny. Jinak řečeno dochází k odbourávaní svalů.

Pro hubnutí je tedy lepší kolo - i když část času nešlapete (ale i tak se málo trénovaní pohybují v zóně spalování tuku). Samozřejmě, pokud si vyjedete do kopců, bude účinek stejný jako u spinningu - spáleno více kalrií, ale především z cukrů.

S tím, že tělo na počátku sportování spaluje, i přes málo intenzivní pohyb, spíše cukry, taky souhlasím. I s tím, že na délce cvičení záleží, ideální je hodinka a více. Ale se zbytkem opět nesouhlasím. Pokud je intenzita cvičení přliš veliká, tělo pálí v podstatě jen cukry po celou dobu cvičení, od počátku do konce. S výsledkem viz první odstavec. pokud je intenzita cvičení přiměřená, pálí ze začátku víc cukry - ty jsou totiž nutné pro "zažehnutí", nastartování spalování tuků. S nízku intenzitou pohybu je posléze spaolávní především tuků nahrazeno spalováním tuků.

0/0
28.1.2008 12:35

cyklistka

Re: Re: Re: pár doplňků...

Nesouhlasím s Vámi v tom, že to se děje až po poklesu cukru pod určitou mez, tak to není. Trénovaný člověk (myšleno trénovaný vytrvalostně - tj. v pohybu s nízkou intenzitou) toto spalování tuků nastartuje dřív (třeba už po 15 minutách) než netrénovaný, kterému to může trvat i Vámi zmiňovaných 40 minut, ve většině případů ale spíše kolem půlhodiny.

Další odstavec - "anaerobní hubnutí". Anaerobní znamená bez přístupu vzduchu, bez přístupu vzduchu dochází ke spalování cukrů. Anaerobní metabolismus je tedy to, o čem tu celou dobu píšu - vysoká intenzita, "pálení cukrů". Anaerobní cvičení je dobré především pro zvýšení kondice, pro zvětšení síly, pro zvýšení svaloviny (v které se následně při aerboním cvičení pálí tuk).

Další odstavec - "anaerobní hubnutí". Anaerobní znamená bez přístupu vzduchu, bez přístupu vzduchu dochází ke spalování cukrů. Anaerobní metabolismus je tedy to, o čem tu celou dobu píšu - vysoká intenzita, "pálení cukrů".

0/0
28.1.2008 12:37

cyklistka

Re: Re: Re: Re: pár doplňků...

V protikladu k anaerobnímu metabolismu je metabolismus aerobní, tedy za přístupu vzduchu. Za přístupu vzduchu se "pálí" právě tuk. Takže jinak řečeno - pokud je intenzita příliš velká, jsou buňky málo zásobeny kyslíkem, nastartuje se spalování cukrů, které nevede k hubnutí, ale k posílení kondice může vést. Pokud je intenzita přiměřená (pro začátečníky je dobrá pomůcka ta, že při přiměřené intenzitě jsou schopní dýchat nosem a nepřerušovaně mluvit), k buňkám putuje dostatek kyslíku a po určité době se nastartuje spalování tuků.

0/0
28.1.2008 12:37

WilliF

Re: Re: Re: Re: Re: pár doplňků...

Tyjo to je mnostvi teorie... Proc je ale hubnuti anaerobnim zpusobem efektivnejsi? :) Mohl byste se prosim vyjadrit alespon k tomuto clanku, nebo k nekteremu abstraktu nekde nize v mem prispevku?

http://www.musclewithattitude.com/article/training/step_away_from_the_treadmill

0/0
28.1.2008 13:30

cyklistka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár doplňků...

Přiznávám na rovinu, že neumím anglicky natolik dobře, abych správně porozuměla odbornému (?) textu. Nerozumím ani věcem kolem kulturistiky, včetně výživy a principům tréninku. Mohu jen říci, že s tvrzením, že anaerobní metabolismus vede k efektivnějšímu hubnutí, se setkávám prvně.

Jako reálné možnosti vidím za prvé to, ža tím je míněno lepší hubnutí pomocí následného aerobního spalování tuků. Že se anaerobním posilováním vytvoří více svaloviny, která pak následně při aerobním pohybu (rotoped apod) zvládá spalovat více tuku. Což je fakt. Čím více svaloviny, tím rychleji se pak při přiměřené intenzitě pohybu spaluje tuk. Navíc posilováním dochází k přestavbě tuků na svalovinu, nejen k zvětšení objemu stávajících. 

0/0
28.1.2008 15:17

cyklistka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár doplňků...

Druhá možnost, co mě napadá, je ta, že posilování tělo ani anaerobně nezatěžuje. K tomu nemám podklady, ráda je uvítám (v češtině :-)). Čistě jen selským rozumem usuzuju, že posilování je sice obrovská zátěž na tělo, klouby, vazy a člověk po cvičení jistě cítí bolest, ale zatížení kardiovaskulárního systému je spíše malé, akorát v zóně aerobní. Tahle moje domněnka může být úplně špatná, jak jsem už psala, v kulturistice se nevyznám. Ale i tak trvám na tom, co jsem napsala výše - tak tělo prostě funguje, viz základy fyziologie.

0/0
28.1.2008 15:17

cyklistka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár doplňků...

Ještě mě napadla další možnost - jiná interpretace pojmu hubnutí. :-) Běžně se tím míní zeštíhlení určitých partií a snížení váhy. Pokud jsem z toho mála, co jsem o posilování četla, viděla, zaslechla, pochopila správně, jde v případě kulturistiky o něco jinýho. A to o nabrání co největšího množství svalů - které přirozeně váhu zvyšují, protože vznikají buď "zvětšením" stávajících svalů nebo přeměnou tuku - a ten je lehčí než sval. při běžném hubnutí je také určitá přeměna tuků ve svalovinu žádoucí, protože svalovina pak pomáhá lepšímu pálení tuků. Ale jde pedevším o odbourání podkožního tuku jako takového, zbavení se ho tím, že se "spálí", ne tím, že se změní na svaly.

0/0
28.1.2008 15:23

WilliF

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár doplňků...

Ten clanek neni jenom o kulturistice, porovnava anaerobni aktivity. Posilovani je samozrejme anaerobni cinnost, coz vam dosvedci kazdy kdo s sebou malem sekne po par seriich mrtvych tahu :) ... Clanek zacina historii toho proc se lide domnivaji ze aerobni pohyb je efektivnejsi a nasledne rozebira proc to neni pravda. Dodatecne spalovani chvili po vykonu, nekolik dni trvajici preferovani spalovani tuku pred cukry pri normalni aktivite, zvysena rychlost metabolismu .. Abstrakty nize jsou vysledky vyzkumu ktere jednoznacne ukazuji ze skupina anaerobni aktivitou shodila vic tuku a mene svalsta oproti skupine a aerobni aktivitou pri stejne diete... Tvrzeni ze anaerobni aktivity jsou efektivnejsi jsou u lidi od fochu (sportovni treneri a spol) stale castejsi. Pricemz za nejefektivnejsi je povazovan intervalovy trenink kteremu se posilovani take nejvic podoba.

0/0
28.1.2008 18:21

cyklistka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár doplňků...

Vida, asi jsme čelti jiný článek. Viz např. citace : " Pokud pulzuje v takzvaném aerobním rytmu (60 až 80 procent maximální tepové frekvence), spaluje tuky lépe." Netušila jsem, že tato věta znamená, že lepší na hubnutí je anaerobní intenzita sportování. :-)

Anaerobní aktivita je efektivnější - z hlediska nabrání kondice, ale i tu je lepší nabírat na "aerobní základ".

Ale dál to rozebírat nebudu, je vidět, že v tomhle se neshodneme. rozhodně ani ne v tom, co podle Tebe tvrdí trenéři. ono to bude tím, že cyklsitika a posilování jsou dva úplně jný sporty. Cyklistika je vysoce vytrvalostní = velmi závislá na pohybu v aerobním pásmu = proto nejsou pravidelní cyklisti tlusťoši. Přebytek svalů u většiny cyklistických disciplín překáží. 

Jen mám ještě dotaz - seká to po pár sériích mtrvých tahů kvůli tomu, že to svalově bolí, nebo proč?

0/0
29.1.2008 16:22

WilliF

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár doplňků...

Aerobni aktivita spaluje tuky lepe primo, anaerobni neprimo, ale v dlouhodobem obdobi vice. Navim u aerobky si telo rychleji zvyka a musite neustale pridavat delku ci intenzitu. Silovi treneri co se motaji kolem kulturistiky sou odbornici na radikalni telesne promeny. Kulturistika temer o nicem jinem nez zbavovani se tuku ci pribirani s jeho minimem a neustalem zvysovanim vykonu a tim i mnostvi svalu neni.

Po mrtvych tahach mam silene zrychleny tep, bolest hlavy, pocit na omdleni... Ale za chvili to prejde a muze se jet zas :)

Bolest svalu pri posilovani neni pokud tedy bolesti nenazivate kyselinu mlecnou kterou by mohli znat spise cyklisti. Problem je spis vycerpani a unava a pokud nejste na nekterou techniku jeste zvykla tak dalsi den pocitujete lehky tlak ve svalech... Ale dekuji za slusnou vymenu nazoru, coz se tady jen tak nevidi :-)

0/0
29.1.2008 18:17

prom

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár doplňků...

vzdy a opet jsem smutny z sireni techto nesmyslu z vyzkumu svedskych vedcu v 80. letech na bezcich (mmt dosti bolestive). ano, tuky se spaluji az tak po 45min (u trenovanych uz i po 15min). ale predpokladat, ze miliony let evoluce, ci bozi stvoreni, je totalne debilni, je scestne. protoze co je logicka reakce tela na vyvedeni z dlouhodobe rovnovahy ? jeji opetovne dosazeni. pokud sportuji tak, ze prijdu o tuky, pri prvni moznosti se telo snazi tyto tuky doplnit. naopak, pokud spalim intezivnim sportem cukry (potazmo glykogen), telo se snazi doplnit a rozsirit tuto zasobu ("navysuje fyzicku") a jako vedlejsi produkt snizuje podil tuku, protoze a) se z ni dobre doplnuje glykogen v klidu, b) tuk je zbytecna zatez pri vykonu a c) protoze nedochazi k ubytku tuku pri sportu, je mozne rezervy redukovat. ano ano, nase telo je vyborne navrzeny stroj, ktery neosalite joggingem, superdietami a kecy - pouze vysoka zatez vede k hubnuti. samozrejme, vse s mirou a ohledem na zdravotni stav!

0/0
11.2.2008 16:35

XXL

Re: Re: pár doplňků...

Spinning je trošku zavádějící pojem. Pokud někdo šlape intenzivně na stacionárním kole (rotopedu či jak tomu říkat) pod vedením trenéra, tak tomu se říká spinning.  Jinak je asi malý rozdíl mezi jízdnou na kole a jízdnou na rotopedu. S tím, že na rotopedu bude člověk sledovat víc měřidla, neudělá si samovolnu přestávku, jak např. při jízdě z kopce.

Ale k věci. Myslím, že tolik nezáleží, z čeho ta energie při sportu se bere. Trénovaný umí lépe využívat tuk, má vyšší zásoby glykogenu i vyšší hladinu fosfátu pro krátkodobé výkony. Netrénovaný - dostupný cukr v krvi mu brzo dojde, takže bude odkázaný na tuk - nízká intenzita, a i ten tuk je hůř dostupný.

Spálené kalorie ale znamenají posun v denní bilanci. Tělo si doplní zásoby. Takže spálený cukr bude doplnovat - na ještě větší zásoby glykogenu.  A tuk bude doplnovat spíš ten, co může být uvolněn krátkodobě. Což není tuk na břiše či na hýždích.

0/0
28.1.2008 13:02

XXL

Re: Re: Re: pár doplňků...

Pokud někdo bude pravidelně provozovat pohyb pálící energii - tak si vytvoří větší zásoby energie v těle, která se rychle uvolnuje. A tělo nebude ukládat přebytky do tuku, který funguje jak izolace či dlouhodobá zásoba energie, ale není využitelný okamžitě.

Sportovci mají i vyšší zásobu tuku - schopného, aby energeticky kryl pohyb. Běžný tuk takto nefuguje. Jde spíš o energii ukrytou v játrech či svalech, ne zásobu tuku v podkoží.

Každá spálená energie má cenu, i když se spaluje ten cukr. Protože víc jde o regeneraci energie v organismu, než o jednorázové spálení pohotových energetických rezerv.

0/0
28.1.2008 13:07

DEA

Re: pár doplňků...

Ano, je pravda, že jsou tepové frekvence, při kterých je hubnutí účinější (nižší ale i větší frekvence je méně účinná), ale nezbytnost pálit nejdříve cukry v krvi je tu podle mě stále.

Rozklad svalů při zvýšené námaze nebo delším hladovění může nastat, proto je třeba po dvičení použít bílkoviny (aminokyseliny, BCAA, protein nebo přípravky na ochranu svalů jako třeba glutamin)

Spinning je základní "hubnucí " nástroj pro kulturisty, takže bych řekl, že bude vysoce efektivní. Když jsem ho neměl, jezdil jsem na kole okolo baráku. Nesmysl. Na tohle, pokud nemáte k dispozici třeba ovál nebo rovnou silnici, kolo prostě není. Musíte jezdit na stejný výdej energie mnohem déle.

Anaerobní cv. je i na hubnutí. Tělo nepálí tuky při cvičení, ale po něm. Sice málo, ale cca 2 dny. Je to ale méně účiná forma než aerobní. Ideálně je kombinovat obě formy - nejdřív třeba 30 min. trénink s činkami, pak 30 min. spinning. V souvislosti s tím je používání aminokys. nebo vysokoprotein. koncentrátů nezbytné.

0/0
28.1.2008 15:54

DEA

Re: Re: pár doplňků...

Ještě dodatek - tělo hubne tam, kde samo uzná za vhodné a ne kde bychom si sami přáli (např. břicho jo, prsa ne). Jak, je dáno genetikou. Žádný cvik nebo přípravek to může změnit. Lze ale zformovat sval v daném místě, takže to vypadá, že člověk zhubnul, tam kde chtěl. Cvičením břicha se břicho nehubne, ale posiluje.

0/0
28.1.2008 16:02

WilliF

Re: Re: Re: pár doplňků...

nekde jsem zaslechl, nevim co je na tom pravdy ze to do urcite miry de ovlivnit. Pokud spojite napriklad tvrdy trenink nohou kterym z nich odcerpate glykogen a nasledne svaly na nohach prokrvite ... tak  pri nasledne "aerobce" bere ziviny telo z mista kde je nejvetsi koncentrace krve (coz u nohou/hyzdi bude urcite) a pokud je tam nedostatek glykogenu, zacne spalovat tuk.... doufam ze sem to dobre vysvetlil :)

0/0
28.1.2008 18:25

pepa1

Využití cukru nebo tuku

Tělo použije cukr při rychlém sportu ale při pomalém zapojí jak cukr tak tuk.

Ahoj, četl jsem Vaši diskuzi na snížení váhy. Mám něco vyzkoušeno a dalších cca 100 lidí v ČR. Technologie z Holandska, která je na světe přes 7 let a dělá divy v Německu, Holandsku, Rakousku a u nás taky. Já sám jsme za 42 dnů zahodil z 88Kg na 78Kg (1.9.2005) dnes mám 78,4 - 79,8Kg. Manželka z 60Kg na 54Kg a dnes má 52Kg. Známí který začal 4.1.2006 z 114Kg má dnes 97Kg a chce jít na na 82Kg. Bez JOJO. Nejde o Herbalife. Když Vás to bude zajímat. Tak napište odkud jste není to na mail ani na telefon. Jde o systém stravování, potr. doplňků, atd...... Pomohu Vás s tím začít a budu Vám radit. Pošlu Vám základní informace: mail: disc@wo.cz pepa1

0/0
7.2.2008 10:19

deratizér

na ten tvůj ubohej spam ti nikdo neskočí

ten tvůj nefunkční podvod, co má  akorát vytáhnout lidem prachy z kapsy a kterej tady všude spamuješ ti asi moc nevynáší, viď kašpárku

0/0
12.2.2008 20:33

hnusil

opet a zase kecy

ach jo, zase dalsi hlpoupy clanek o hubnuti ..... hlidat hmotnost je hloupost, neb poctivym cvicenin (coz u 99% zen stejne nehrozi) muze hmostnost narust, ale nebude to hloupou poznamkou ohledne tuku pri plavanim, ale proste tim, ze svalova tkan ma vetsi hustotu nez tukova a je tim padem tezsi

0/0
27.1.2008 20:28

darthvader@email.cz

tuky - cukry

1. telo spaluje energii samo od sebe udrzovanim telesne teploty. Cim tezsi clovek, tim vice enrgie spotrebuje

2. uz na ZS se uci, ze telo umi premenit cukry->tuky a naopak. Hubnout se da i anaerobne. Potiz muze byt ovsem v rustu svalove hmoty.

3. zaklad hubnuti neni drit se v posilovne, ale najit neco, co cloveka bavi. Pak se stava drina konickem a jde to.

4. strava je pul uspechu. Neni nutne drzet diety, ale zmenit zivotni styl. Jist mensi porce a lehci jidla. Casto se zapomina na dobrou snidani a dostatek tekutin.

0/0
27.1.2008 8:41

DrBlabol

Re: tuky - cukry

V zásadě s vámi souhlasím, akorát mam pocit, že na ZŠ občas káží

bludy. Člověk totiž přemění cukry na tuky velmi snadno, ale zpět to už

není zdaleka tak jednoduché (vysvětlení pro otrlé viz níže).

Pyruvát dehydrogenázová reakce, kdy se mění pyruvát na acetyl-CoA, je u člověka pouze jednosměrná. Výroba glukózy ze zásobních tuků (z glycerolu a mastných kyselin s lichým počtem uhlíků v řetězci) je z hlediska organismu energeticky zanedbatelná.

0/0
9.2.2008 19:05

wohůnek

1.sex, 2.sex, ...20.sex!

chceš-li býti štíhlá v pase, vrť se denně na ocase...a přestaň žrát jako prase.![>-]

0/0
27.1.2008 0:19

divilek

Re: 1.sex, 2.sex, ...20.sex!

Jo, jo, spousta manželských párů po letech připouští, že dokud do toho za mlada bušili několikrát denně, byli spíše pohublí než obézní :-) R^...

0/0
27.1.2008 14:18

Polárníliška

Re: Re: 1.sex, 2.sex, ...20.sex!

Což jim vydrželo tak tři neděle...

0/0
28.1.2008 8:43

Doktor69

Hmmm...

...asi takhle - spalování tuků je podmíněné především zvýšením a udržením tepové fekvence na určité hodnotě resp v určitém pásmu, tzn. pokud vám jde pouze o to zbavit se tuku, nelamte si hlavu s výběrem sportu. Existuje vzorec díky kterému  si po dosazení svého maximálního tepu a věku, můžete vypočítat optimální tepovou frekvenci pro spalování tuků, pokud při cvičení klesnete pod vypočtenou hodnotu, není spalování efektivní, pokud hodnotu překročíte mírně, posilujete navíc svůj krevní oběhový systém, tzv.cardio fitness, při vyšším překročení kromě nižší efektivity, své tělo navíc vyčerpáváte. Další podstatnou věcí je doba cvičení - ke spalování tuků uložených v těle dochází až po cca 15-ti minutách intenzivní zátěže, tzn. "šlapat kolo" méně než dvacet minut je z hlediska spalování tuků prakticky bezvýznamné...

0/0
26.1.2008 20:31

opportunity

Re: Hmmm...

Pravda. Navíc skoro všechny opakovaně propagované sporty jsou naháněním platících klientů do sportovních center. Přitom stačí vrazit ven. Jdu se psem. :-)

0/0
26.1.2008 20:39

Doktor69

Re: Re: Hmmm...

R^:-)

0/0
26.1.2008 20:45

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...