Předežeňte Michala ze zoo a vyhrajte

  14:02aktualizováno  14:02
Pokud vám chybí motivace k letnímu běhání, určitě se zapojte do RUNGO výzvy s Craftem, kterou pro vás pořádáme každý měsíc na Endomondu. I v srpnu můžete vyhrát parádní ceny od Craftu.

Naběhejte více kilometrů než Michal Vaňáč ze Zoo Brno a vyhrajte ceny od Craftu | foto: Miroslav Kirinovič

Venku je sice horko, že na běhání občas nemáte asi ani pomyšlení, pokud ale vyrazíte brzy ráno nebo si počkáte na letní přeháňku, je to skvělý zážitek. Konečně můžeme běhat jen na lehko, zima nám není ani v dešti a vychlazené občerstvení po doběhu chutná lépe než kdy dřív.

Pokud se vám přesto neběhá lehko, zapojte se do naší výzvy na Endomondu a běhejte s námi. Ve více lidech se to totiž vždycky lépe táhne. Srpnovou výzvu můžete pojmout třeba jako trénink na blížící se Craft RUNGO závody v Brně, které se pomalu ale jistě blíží. Vaším soupeřem v počtu naběhaných kilometrů bude tentokrát zaměstnanec Zoo Brno, Michal Vaňáč, který nám jménem zoo pomáhá s organizací závodu a přípravou tratě. Ve hře jsou jako obvykle ceny od Craftu.

Do srpnové výzvy se můžete zapojit zde

Michal běhá asi 13 let (s desetiletou přestávkou) a nejčastěji ho můžete potkat na Červeném kopci, Kamenném vrchu a na cyklostezce vedoucí podél řeky Svratky (od Bystrce až po Přízřenice). Prý ho poznáte snadno podle toho, že zdraví všechny běžce, které potká.

O co se hraje v srpnu

Bunda Craft Focus 2.0 Hood pánská

Bunda Craft Focus 2.0 Hood pánská

Bunda Craft Focus 2.0 Hood dámská

Bunda Craft Focus 2.0 Hood dámská

Funkční nátělník Craft Mind pánský

Funkční nátělník Craft Mind pánský

Funkční nátělník Craft Mind dámský

Funkční nátělník Craft Mind dámský

Toho komu se podaří naběhat více kilometrů než Michalovi, čeká slosování o hlavní cenu bundu Craft Focus 2.0 Hood. Každý, kdo se zapojí do výzvy alespoň jedním platným výběhem pak bude mít šanci vyhrát cenu útěchy funkční nátělník Craft Mind.

Chcete se zapojit i v budoucnu?

Pokud vás naše výzvy baví, můžete se už teď přihlásit do výzvy pro následující měsíc.

A jak to vlastně dopadlo v červenci? Stále se vás zapojuje více než 1 100 běžců, z čehož mám obrovskou radost. Dohromady jsme za srpen naběhali 121 tisíc kilometrů, což je více než v červnu. Vypadá to, že běhání nevynecháváte ani o dovolených a prázdninách. Majda, kterou jste mohli předhánět v červnu, naběhala celkem 59 kilometrů. Výhercem hlavní ceny funkčního trička Craft Grid, se stává Denisa Rajchlová (171. v pořadí výzvy). Cenu útěchy, kterou losujeme ze všech účastníků výzvy s alespoň jedním platným výběhem, získává tentokrát Radana Opletalová (849. v pořadí výzvy). Těšit se může na nátělník Craft Mind. Oběma gratulujeme a prosíme, aby se ozvali na filip.marvan@rungo.cz

Přeju příjemné běhání a věřte, že každý tréninkově uběhnutý kilometr se vám bude v září na závodech v Brně hodit!

Jak se zapojit

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!

  • Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů a používejte jí pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy.
  • Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet).Garmin sporttestery lze propojit s Endomondo i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu).
  • V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file.
  • Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami.

V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.

Autor:

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Spíš než druhá míza to je touha po změně a milostném životě, říká sexuolog

Zlatko Pastor.

Přichází bez varování a rozvrací fungující rodiny. Ze zralých mužů dělá rozpustilé mladíky, kteří si chtějí život...

Twiggy slaví 70 let. Dívka s klučičím zjevem změnila ideál krásy

Britská modelka, herečka a zpěvačka Twiggy

Dívka s extrémně štíhlou postavou a výstižnou přezdívkou Twiggy (proutek) před více než padesáti lety převrátila svět...

Další z rubriky

Oslaďte si život bez cukru: medem či sirupy z javoru, agáve a kokosu

Ilustrační snímek

Nejobvyklejším sladidlem je cukr. Dnes je na výběr mezi hnědým, který by měl být přírodní, a bílým, jenž prošel...

Žena jí téměř třicet let jen sendviče se sýrem a chipsy

Duben Griffithová

Devětadvacetiletá Duben Griffithová už od dětství nejí nic jiného než sendviče se sýrem a chipsy. „Jakmile se pokusím...

Britská dýdžejka zhubla polovinu své hmotnosti. Po proměně ji nepoznáte

Britská dýdžejka prošla za čtyři roky neuvěřitelnou proměnou, kdy zhubla...

Dříve šedá myška s krátkými vlasy, které váha ukazovala více než sto kilogramů. Dnes sexy dlouhovlasá brunetka, která...

Rakovina prsu ohrožuje stále mladší ženy. Nádory jsou navíc agresivnější

Prsa (ilustrační fotografie)

Nádory prsu se objevují u čím dál mladších žen. Podle onkologa Bohuslava Konopáska jsou důvodem jak porody ve vyšším...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz