Podzim přichází, vyběhni za jeho barvami a předežeň redaktorku Majdu

  10:17aktualizováno  10:17
V říjnu se příroda barví do krásy a je radost si ty nádherné pohledy užít při běhu. A možná i trochu někdy zmoknout. V říjnu budeme prohánět redaktorku RUNGO.cz, Majdu Ondrášovou, která sice slibuje, že bude lehká kořist, ale třeba se nechá vyhecovat a ukáže nám, zač je toho podzim.

Dejte si pořádně do těla a předběhněte redaktorku Majdu | foto: Rungo.cz

Sama Majda k tomu prozradila několik věcí: „Ačkoliv píšu o běhu už pět let a ještě déle běhám, přesto nebo právě proto budu snadná kořist. Miluju sport a pohyb jako takový, proto si kromě jiných sportů v teplém počasí klidně užívám více kolo a běh přichází na řadu spíše v zimě - často je to jediná chvíle, kdy procitám z hibernace a je mi teplo. Do karet všem skalpuchtivým běžcům hraje také, že první říjnový týden absolvuji cyklodovolenou. Proč tedy do “předežeň” jdu? Právě proto, že RUNGO není jen hltání kilometrů, ale je to především prožitek pohybu v jakékoliv míře. Šanci tak budou mít všichni, lamači rekordů i ti, kteří běh milují, ale do tenisek se obouvají “jen“ kvůli pár kilometrům. Kolik běžeckých kilometrů mi tedy říjen přinese? Nechám se překvapit, třeba mi vaše soutěživost protáhne lýtka víc, než sama čekám. Rozhodně to ale zkuste, ať už běháte málo nebo hodně.“

Fotogalerie

No tak pojďme do ní!

V září jste se předbíhali s Michalem Vaňáčem z brněnského zoo, který se podílí na vymýšlení a organizaci závodu v Zoo Brno. Naběhal o kousek víc než 198 kilometrů. Z těch, kterým se podařilo naběhat více kilometrů než Michalovi, jsme vylosovali výherce překvapení. Jeden dáreček dostane také vylosovaný běžec ze všech, kteří se zářijové soutěže zúčastnili, aby neostrouhali ani ti, kterým to v podzimním období tolik neběhá.

Přihlaste se k Předežeň RUNGO.cz - říjen 2018

Vylosovaní výherci měsíce září

Výzvy se zúčastnilo 823 běžců a společně uběhli více než 86 tisíc kilometrů.

Výhru od naší redakce získávají Sonja Šašková. Ze všech zúčastněných jsme vylosovali Josefa Kafku. Výhercům gratulujeme a prosíme, aby se ozvali na e-mail Sarka.Spacilova@rungo.cz.

Chcete se zapojit i v budoucnu?

Každý měsíc pro vás připravujeme běžeckou výzvu, do které se může zapojit kdokoli. Abyste ji nepromeškali, nabízíme vám možnost přihlásit se už i na měsíc září.

Přejeme příjemné běhání!

Jak se zapojit

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!

  • Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů a používejte jí pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy.
  • Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet).Garmin sporttestery lze propojit s Endomondo i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu). 
  • V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file.
  • Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami.

V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.


Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Češi dopřávají bio hlavně dětem, na sebe už tolik nemyslí

Ilustrační snímek

Biopotraviny kupuje stále více Čechů, jedná se však především o dětské výživy. Za maso a vejce pro sebe už dospělí...

Vyhýbáte se mléku či lepku? Možná nemáte alergii, jen podléháte módě

Ilustrační snímek

Uspořádat večeři s přáteli může být dnes docela oříšek. Někdo nejí lepek, jiný cukr a další laktózu. Diety s vyloučením...

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz