Ona

Po běhu je potřeba doplnit energii. | foto: Archiv Jakuba Kociána

Předežeň Brňáka a vyhraj

  • 0
Kdy jindy mít čas na běhání než o dovolené a o prázdninách. Léto je konečně tady a my pro vás máme další výzvu, která vám pomůže s motivací, i kdyby se vám třeba občas moc nechtělo. Předežeň Brňáka a vyhraj!

Minulý měsíc jsme běhali společně s „kancelářskou krysou“ Honzou Kužníkem, který spolu s Markem Odstrčilíkem stál (nebo spíše běžel) u zrodu RUNGO.cz. Jak se ukázalo, kancelářské prostředí je propletené s Honzovým životem tak úzce, že odtrhnout se od stolu a vyběhnout, se mu zrovna moc nedařilo. Sedavý životní styl ho tak pohltil, že minulý měsíc naběhal jen 17 kilometrů.

Do červencové výzvy se můžete přidat ZDE

Chcete se zapojit i v budoucnu?

Pokud vás naše výzvy baví, můžete se už teď přihlásit do výzev pro následující měsíce, aby vám neunikla ani jedna.

O to větší příležitost pro vás vyhrát hlavní cenu. Vy naštěstí nejste jako Honza a běhali jste celý měsíc poctivě. Celkem se nás do výzvy zapojilo 1269 a dohromady jsme naběhali přes 100 tisíc kilometrů. Boty PUMA Ignite v2 PWRCOOL od nás získává tentokrát vylosovaná Olga Pospíchalova (896. v pořadí výzvy) a cenu útěchy v podobě funkčního trička PUMA přisoudil los Jardovi Valdaufovi (1083. v pořadí výzvy). Oběma moc gratulujeme a prosíme, aby se ozvali na e-mail filip.marvan@rungo.cz.

O co se hraje v červenci

PUMA IGNITE v2 PWRCOOL
PUMA IGNITE v2 PWRCOOL Wn
Tričko PUMA Essential RB Tank Top Wn
Tričko PUMA PWRCOOL Graphic Tee

První prázdninový měsíc vás na souboj vyzývá Jakub Kocian. Znát ho můžete z pravidelných RUNGO výběhů v Brně a zahlédnout jste ho mohli třeba i letos na Vltava Runu. Jakub vám svou kůži nedá tak snadno jako Honza a doufám, že pro vás bude motivací. Přidejte se, vyhrát můžete opět zajímavé ceny. Z těch kterým se podaří naběhat více než Jakubovi, vylosujeme výherce parádních bot PUMA Ignite v2 PWRCOOL. Jako obvykle ale odměníme i někoho z těch, kdo naběhá méně. Ten se může těšit na tričko PUMA PWRCOOL.

Jak se zapojit

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak pod záložkou Challenges vyhledejte naše výzvy jejichž název začíná Předežeň RUNGO s názvem měsíce a předejte se!

  • Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů a používejte jí pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy.
  • Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet).Garmin sporttestery lze propojit s Endomondo i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu).
  • V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file.
  • Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami.

V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.