Vydejte se s námi na Zimní běh na Blaník a Rungo uklouzanou pětku

  12:00aktualizováno  12:00
Tradiční zimní závod s přátelskou atmosférou a netradičním zážitkem v podobě náročného výběhu na Blaník se blíží. Oproti loňskému roku byl hlavní závod obohacen o dvě kratší tratě z nichž ta nejkratší Uklouzaná pětka je pod patronátem Rungo.cz. Vyberte si ze tří tratí podle vlastního vkusu, zaregistrujte se a přijďte si s námi zazávodit. Těšíme se na vás.

Zimní běh na Blaník 2014 | foto: David KarasRungo.cz

Některé běžecké závody máme v Rungo.cz opravdu rádi a jedním z nich je i Zimní běh na Blaník. Malý závod s dlouhou tradicí pořádaný s nadšením podobným tomu, se kterým jsme s vaší pomocí připravovali dosavadní Rungo Pětky. I proto se Rungo.cz stalo patronem nejkratší pětikilometrové trati letošního Zimního běhu na Blaník, kterou si můžete proběhnout pod názvem Rungo.cz Uklouzaná pětka! Tato nejkratší distance vás provede nádherným Vlašimským zámeckým parkem, který stojí za to si nejen proběhnout, ale třeba i navštívít jen jako divák. 

Reportáž z loňského ročníku

Pokud si věříte a chcete zkusit něco delšího, čekají na vás další dvě varianty, trasa na 10 kilometrů pod názvem Vlašimská desítka a především královská trasa Výběh na Blaník, která byla letos upravena a prodloužena na půlmaratonskou vzdálenost 21,1 km tak, aby závodníky provedla Vlašimským parkem a vyhnula se frekventované silnici. Nejkrásnější a nejnáročnější část tratě, tedy samotný výběh na Velký Blaník (638 m.n.m.) po lesních pěšinách skrz nejmenší (ale o to krásnější) chráněnou krajinnou oblast Blaník, pak samozřejmě zůstala zachována.

Loňská rekordní účast 227 účastníků je již teď překonána počtem registrovaných závodníků a v pořadí již 41. ročník tohoto závodu se jistě opět zapíše do historie. Účast na letošním startu přislíbil i Mulugeta Serbessa, český běžec s etiopskými kořeny, který se pyšní například titulem mistra republiky v maratonu. Tak neváhejte a přijďte si s ním a nejen s ním změřit své síly v jednom z prvních závodů letošního roku.

Chybět tam nebudeme ani my, celá redakce Rungo.cz se moc těší na všechny účastníky. Budete nás moci potkat na občerstvovacích stanicích, kde se budeme starat o servis závodníků, nebo si s námi přijďte popovídat do Rungo.cz stánku s naší běžeckou kolekcí, který bude stát v místě startu.

Závod se koná v sobotu 17. ledna. Detailní propozice, další informace a především možnost se zaregistrovat naleznete přímo na stránkách závodu.

E-shop Rungo.cz

Rungo eshop nabízí...
Autoři: ,

Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

Plavání, kolo a vodní lyže. Vyzkoušejte letní sporty, kterými zhubnete

ilustrační snímek

Fitko a vydýchanou tělocvičnu si nechte na zimu a využijte příjemné počasí k pohybu na čerstvém vzduchu. Letní sporty...

Pravé neštovice zmizely až díky českému lékaři, je to čtyřicet let

ilustrační snímek

Jen málokdy se celé lidstvo spojilo v boji proti společnému nepříteli. V případě pravých neštovic, jedné z nejčastěji...

Co se slinivkou, když se zanítí? Čeká vás hladovka, dieta i infuze

Ilustrační snímek

Většina lidí ani netuší, ve kterých místech se slinivka v našem těle nachází a k čemu konkrétně slouží. Uvědomí si to...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz