Plastiky se nedělají přes noc, je třeba je důkladně naplánovat

aktualizováno 
Pamatujete ještě, když jsme vás, čtenáře, vyzývali, abyste se hlásili do projektu Estetická medicína? V průběhu roku jste pak mohli sledovat, jak ti, které jsme vybrali, podstoupili plastickou operaci.

Plastika - Povislá víčka nejsou jen estetickou záležitostí, ale mohou velmi zkomplikovat život. | foto: Profimedia.cz

Odstranit některé nedostatky pacientů byla hračka. U jiných ale trvalo delší dobu, než vše vypadalo tak, jak mělo. Pojďme si společně připomenout, jak naši čtenáři bojovali a jak se jim to podařilo...

Problém č. 1: chrápání

Petr Eugel

Petra Eugela trápily decibely, které vydával během spánku. - více zde

Po konzultaci na klinice Asklepion mohl podstoupit zákrok - laserem asistovanou uvulopalatoplastiku. - více zde. Zákrok, ač vypadá jednoduše, prý nebyl zrovna příjemný. Největším problémem pro Petra Eugela bylo zesynchronizovat dýchání s prací laseru, kterým lékař pracuje v oblasti horního patra.

Pár dní po zákroku bývá nejhorších. Potom se ale vše zahojí a pacient bývá příjemně překvapen, že nechrápe. - více zde

Problém č. 2: křečové žíly

Třicetiletá aranžérka květin Markéta Albertová trpěla už od šestnácti let na křečovými žilami. Jak sama přiznala, vyzkoušela už mnoho různých metod, ale žádná nepomohla nadlouho. - více zde

Odhodlala se tedy jít na laserový zákrok. V čem spočívá, si můžete přečíst zde. Po operaci mohla skoro hned odejít domů po svých, což byla podle ní ta největší výhoda laserové operace. - více zde

Křečové žíly Markéty Albertové - před a po

Nyní má Markéta po problémech a může se naplno věnovat své práci.

Problém č. 3: "mračivky"

Nezvhledné rýhy na u kořene nosu hyzdily obličej paní Jitky. Vypadalo to potom, že se neustále mračí. - více zde.

V Asklepionu jí nabídli vyřešit tento problém pomocí botoxu. Doporučili Jitce Dysport (druh botulotoxinu), který působí dlouhodoběji a je vhodný na tento druh vrásek, které ale nejsou způsobené stárnutím a ochabováním kůže, ale špatným stažením svalů. - více zde.

Protože šlo o vrásky, které vznikaly několik let, nešlo je odstranit hned napoprvé. Paní Jitka musí každý půlrok na kliniku docházet a působení Dysportu obnovovat.

Jitka Veselá

Jak vypadá nyní, vidíte na fotografii. "Mračivky" jsou sice ještě trochu patrné, ale po dalším dopíchnutí dysportu se stav zase o něco zlepší.

Problém č. 4: skvrna

Natálie Poláčková se do projektu přihlásila, protože ji trápila skvrna pod okem, která dokonce občas mokvala a měnila strukturu. A protože se chystala vdávat, chtěla být na svatbě bez "fleku". - více zde.

Zdánlivě nenápadná skvrna však tak bezproblémová nebyla. Po laserovém ošetření měla za šest týdnů úplně vymizet, což se nestalo. Skvrna pouze vybledla, a tak Natálii lékařka doporučila zákrok zopakovat, ale Natálie mezitím otěhotněla, a tak zákrok odmítla. Nakonec stejně nebyl potřeba, protože skvrna zmizela. - více zde

Natálie Poláčková/Bernard před laserovým zákrokem a po něm
Natálie před a po

Problém č. 5: povislá víčka

Povislá víčka trápí mnoho lidí nejen z estetických důvodů. Stejně jako Václava Komance, který si stěžoval i na nadměrný tlak na oči. - více zde.

Při operaci mu doktor Šamudovský odoperoval horní i spodní víčka. - více zde.

Václav Komanec před a po

Již několik týdnů poté měl klid a nyní již ani není poznat, že na nějaké operaci byl. Nyní ještě do Asklepionu dochází se skvrnou na čele a nosu (odborným názvem Granuloma facialis). - více zde

Problém č. 6: povislá prsa

Jitka Kovářová si přála vymodelovat prsa zpět do původního stavu před třemi porody. Jak sama přiznala, vzhled jejích prsou ji trápil a nedokázala se s tím sžít. - více zde.

MUDr. Šamudovský z Asklepionu se tedy pokusil vrátit prsům Jitky Kovářové původní vzhled. Jitka Kovářová tedy podstoupila zákrok zvaný mammaplastika (modelace prsou). - více zde.

Operace byla bez problémů a již pár dní poté bylo znát značné zlepšení. - více zde. Po pár měsících se jizvy úplně zhojily a vy můžete posoudit sami, jak se lékaři podařilo prsa vymodelovat.

Jitka Kovářová před a po

Problém č. 7: příliš mnoho kůže na břiše

Shodili jste několik desítek kil a nevíte, co s přebývající kůží, stejně jako Martin Bílík? Možná vás inspiruje jeho spletitý, ale nakonec úspěšný příběh. - více zde.

Operace se prováděla nadvakrát. Martin měl totiž té kůže na břiše příliš. Po první operaci, kdy MUDr. Šamudovský odstranil maximum kůže, působením gravitace kůže ještě trochu povolila. - více zde.

Proto pak provedl další, korekční operaci, po které už je vše tak, jak má. - více zde. Martin je ještě objednaný na další kontrolu v lednu, ale ta už je v podstatě symbolická - lékař se ujistí, že vše je v pořádku a zda se nevyskytl nějaký problém.

Martin Bílík před abdominoplastikou a po ní
Martin Bílík před operací (vlevo) a po ní (vpravo)

Autoři:

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Průzkum: muži dávají přednost ženám s hustým obočím. Na sex i na vztah

Cara Delevingne je současnou nejžádanější modelkou světa. Angličanka s výrazným...

Ženy s hustým obočím mají podle vědců v krvi vyšší hladinu pohlavních hormonů a bývají sexuálně náruživější. Proto se...

Další z rubriky

Laboratorní test kvality spermií: žádný sex, pouze masturbace

Ilustrační fotografie

Mužům dlouhodobě ubývá spermií a snižuje se i jejich kvalita. Experti doporučují, že by si test kvality měli nechat...

Hoch chtěl trhat ovoce, po pádu mu z těla trčela půlmetrová větev

Suresh Sakaram

Chlapec z vesničky Budi v indickém státě Madhjapradéš si při pádu ze stromu způsobil hrozivě vypadající zranění. I s...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Najdete na iDNES.cz