Představujeme Wetsleeve: návlek na ruku, ze kterého se dá pít

aktualizováno 
Nesnášíte běžecké ledvinky a batoh se vám kvůli pár decilitrům vody brát nechce? Pak se řadíte mezi početnou skupinu běžců, kteří se marně snaží vyřešit problém hydratace při běhu v parném letním období. Řešení by mohl představovat Wetsleeve - unikátní návlek na ruku s integrovanou lahví.

Představujeme Wetsleeve: návlek na ruku ze kterého se dá pít | foto: Wetsleeve.comRungo.cz

Vyřadíme-li z výběru hydratačních doplňků batohy i ledvinky, pak nám toho příliš nezůstane. Nabízí se sice ještě lahev do ruky, ale ani ta se u většiny běžců netěší přílišné oblibě. I z toho důvodu vznikl zbrusu nový startup Wetsleeve, který se snaží problém vyřešit.

Návlek Wetsleeve

Nosit na paži připnutý mobilní telefon je dnes naprosto běžné. Díky tomu se přímo nabízí tento prostor využít i pro účely hydratace. Wetsleeve cílí právě tímto směrem, ve své podstatě je navlékacím rukávem na předloktí, který ve svých útrobách skrývá lahev o objemu 350 mililitrů.

Tento objem sice není příliš velký, ale pro běh na 60 až 90 minut by vám tři a půl deci měly bohatě stačit i v nejteplejším letním počasí. Pokud by to pro vás bylo přece jen málo, vždy můžete použít dva návleky - na každou ruku jeden - a výsledný objem 700 mililitrů už by měl stačit i těm nejžíznivějším běžcům.

Pružný materiál

Wetsleeve je ušitý z lehkého a pružného materiálu a zajišťuje rychlý odvod přebytečného potu. Kolem ruky se návlek upíná širokým popruhem na suchý zip, takže velikost je univerzální a bude sedět bez nutnosti rozdělení na více rozměrů.

Představujeme Wetsleeve: návlek na ruku ze kterého se dá pít

Samotná lahev představuje obdobu rozšířených soft flasků, které můžeme nalézt ve většině současných běžeckých batohů. Pro ty z vás, kteří se soft flaskem ještě neměli tu čest, doplníme, že je to lahev z měkkého materiálu, který smrští svůj objem podle toho, jak z lahve postupně upíjíte.

Hlavní rozdíl od klasických flasků je v tvaru a umístění náustku kolmo na boční stěnu. To vše proto, aby se vám z lahve umístěné na předloktí pilo co nejpohodlněji. Osobně se trochu bojím toho, aby se nápoj v lahvi velmi rychle nezahřál, ale to je pouhý odhad a je dost možné, že i na tuto drobnost vývojáři mysleli.

Kromě hlavní kapsy na lahev s pitím naleznete na návleku ještě dvě menší kapsičky určené pro přenos klíčů, dokladů a dalších drobností.

Wetsleeve na Kickstarteru

Pokud vás Wetsleeve zaujal, pak si ho můžete objednat na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Projekt je už v tuto chvíli daleko za minimální požadovanou hranicí, takže je předem jasné, že návleky půjdou do sériové výroby a budou se prodávat po celém světě. Cena jednoho návleku je necelých 40 dolarů (bezmála 1 000 korun). To není úplně málo, ale pokud vás problém doplňování tekutin trápí už delší dobu a žádná z konvenčních variant vás příliš neuspokojila, pak Wetsleeve rozhodně stojí za vyzkoušení.

Vítek Kněžínek

Vítek Kněžínek

Vítkovi leží v botníku něco přes padesát párů běžeckých bot všech možných typů, které nejraději testuje na dlouhých závodech v horách, kde se mu čas od času podaří probít na pódiové umístění. Rád má i silnici, na které pokořil hranici 75 minut na půlmaratonu. jeho hlavní pracovní náplň představuje konzultace s výběrem bot v běžecké speciálce Triexpert.


Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Čokoláda prospívá kráse, zdraví i chuti na sex. Dnes slaví svůj svátek

Ilustrační snímek

Málokterá lahůdka na světě je tak univerzálně milovaná jako právě čokoláda. Není užitečná jen tělu, ale dovede zahnat i...

Pětkrát o menstruačním kalíšku. Jak ho vybrat a jak zavést

Raději než tampon menstruační kalíšek, shodují se ženy, které ho používají....

Každá žena v době menstruace volí, co jí vyhovuje. Některá upřednostňuje vložky, jiná tampony. Další možností je...

Češi dopřávají bio hlavně dětem, na sebe už tolik nemyslí

Ilustrační snímek

Biopotraviny kupuje stále více Čechů, jedná se však především o dětské výživy. Za maso a vejce pro sebe už dospělí...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz