Představujeme Wetsleeve: návlek na ruku, ze kterého se dá pít

aktualizováno 
Nesnášíte běžecké ledvinky a batoh se vám kvůli pár decilitrům vody brát nechce? Pak se řadíte mezi početnou skupinu běžců, kteří se marně snaží vyřešit problém hydratace při běhu v parném letním období. Řešení by mohl představovat Wetsleeve - unikátní návlek na ruku s integrovanou lahví.

Představujeme Wetsleeve: návlek na ruku ze kterého se dá pít | foto: Wetsleeve.comRungo.cz

Vyřadíme-li z výběru hydratačních doplňků batohy i ledvinky, pak nám toho příliš nezůstane. Nabízí se sice ještě lahev do ruky, ale ani ta se u většiny běžců netěší přílišné oblibě. I z toho důvodu vznikl zbrusu nový startup Wetsleeve, který se snaží problém vyřešit.

Návlek Wetsleeve

Nosit na paži připnutý mobilní telefon je dnes naprosto běžné. Díky tomu se přímo nabízí tento prostor využít i pro účely hydratace. Wetsleeve cílí právě tímto směrem, ve své podstatě je navlékacím rukávem na předloktí, který ve svých útrobách skrývá lahev o objemu 350 mililitrů.

Tento objem sice není příliš velký, ale pro běh na 60 až 90 minut by vám tři a půl deci měly bohatě stačit i v nejteplejším letním počasí. Pokud by to pro vás bylo přece jen málo, vždy můžete použít dva návleky - na každou ruku jeden - a výsledný objem 700 mililitrů už by měl stačit i těm nejžíznivějším běžcům.

Pružný materiál

Wetsleeve je ušitý z lehkého a pružného materiálu a zajišťuje rychlý odvod přebytečného potu. Kolem ruky se návlek upíná širokým popruhem na suchý zip, takže velikost je univerzální a bude sedět bez nutnosti rozdělení na více rozměrů.

Představujeme Wetsleeve: návlek na ruku ze kterého se dá pít

Samotná lahev představuje obdobu rozšířených soft flasků, které můžeme nalézt ve většině současných běžeckých batohů. Pro ty z vás, kteří se soft flaskem ještě neměli tu čest, doplníme, že je to lahev z měkkého materiálu, který smrští svůj objem podle toho, jak z lahve postupně upíjíte.

Hlavní rozdíl od klasických flasků je v tvaru a umístění náustku kolmo na boční stěnu. To vše proto, aby se vám z lahve umístěné na předloktí pilo co nejpohodlněji. Osobně se trochu bojím toho, aby se nápoj v lahvi velmi rychle nezahřál, ale to je pouhý odhad a je dost možné, že i na tuto drobnost vývojáři mysleli.

Kromě hlavní kapsy na lahev s pitím naleznete na návleku ještě dvě menší kapsičky určené pro přenos klíčů, dokladů a dalších drobností.

Wetsleeve na Kickstarteru

Pokud vás Wetsleeve zaujal, pak si ho můžete objednat na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Projekt je už v tuto chvíli daleko za minimální požadovanou hranicí, takže je předem jasné, že návleky půjdou do sériové výroby a budou se prodávat po celém světě. Cena jednoho návleku je necelých 40 dolarů (bezmála 1 000 korun). To není úplně málo, ale pokud vás problém doplňování tekutin trápí už delší dobu a žádná z konvenčních variant vás příliš neuspokojila, pak Wetsleeve rozhodně stojí za vyzkoušení.

Vítek Kněžínek

Vítek Kněžínek

Vítkovi leží v botníku něco přes padesát párů běžeckých bot všech možných typů, které nejraději testuje na dlouhých závodech v horách, kde se mu čas od času podaří probít na pódiové umístění. Rád má i silnici, na které pokořil hranici 75 minut na půlmaratonu. jeho hlavní pracovní náplň představuje konzultace s výběrem bot v běžecké speciálce Triexpert.


Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Američanka se cpe hamburgery i donuty, ale má stále vyrýsované břicho

Svou zálibu v přejídání vysvětluje Simone také tím, že když se člověk přejí,...

Američanka Simone Hanlenová má tak ráda nezdravá jídla, že se je rozhodla propagovat i účastí v soutěžích v přejídání....

Černošce se narodila albínská dvojčata, nyní jsou žádaná v modelingu

Dvojčata, která se narodila jako albíni

Lara a Mara se narodily v Brazílii. Jejich rodiče jsou oba černoši a i jejich sestra Sheila má tmavou pleť. Ony dvě...

Únava, padání vlasů i hubnutí. Poznejte, že vám nefunguje štítná žláza

Štítná žláza (ilustrační fotografie)

Problémy se štítnou žlázou mohou mít dalekosáhlé následky. Ať už jde o neplodnost, hubnutí či naopak tloustnutí a...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz