Odpovědi na tradiční čínskou medicínu najdete ZDE |
A dodal, že klasická medicína léčí konkrétní nemoc vetšinou bez dalších souvislostí, tradiční čínská medicína léčí celého člověka a především se zaměřuje na příčinu nemoci.
"Dle mého osobního názoru, ideálním stavem by bylo propojit oba tyto směry v jeden, aby spolupracovaly, protože klasická medicína má k dispozici mnoho užitečných vyšetřovacích metod a je na vysoké úrovni, co se týče chirurgie," odpověděl doktor Jing Wu Wang.
Léčí neplonost i bolesti hlavy
Tradiční čínská medicína praktikovaná už po tisíciletí, zkoumá lidské zdraví nejen z pohledu akutních potíží, ale celostně. Využívá celou řadu různých léčebných metod.
Doktor Jing Wu Wang |
"Například klasickou či ušní akupunkturu, akupresuru, elektroléčbu, baňkování, moxování, masáž a odblokování, kvaša masáž, léčba bylinami a další," říká doktor Jing Wu Wang, který vystudoval Institut tradiční medicíny v Pekingu a přes dvacet let provozuje soukromou ordinaci v Česku.
Dodává, že k diagnostice nemocí využívá čínská medicína metodu pohmatu, pohledu, poslechu, ale také zkoumá jazyk a tep. Jazyk je totiž obrazem fyzického i psychického stavu člověka a je spojen s celým tělem. Změna v činnosti kteréhokoliv orgánu našeho těla se okamžitě projeví na jazyku.
Čínská medicína pomáhá od bolestí hlavy, zad či zubů. Může pomoci s dlouhodobou únavou, hubnutím nebo neplodností. Používá se i při odvykání kouření, alkoholu, ale také drog.