Diskuze

Lékař: Dědičnost u kazů nehraje žádnou roli, za vše může jen špatná péče

Zdravé a krásné zuby by si přál každý. Důvodem není jen vzhled, ale také nemalé peníze, které za nemocné zuby vydáte u lékaře. "Dědičnost nehraje žádnou roli. Zubní kaz vzniká jen při nesprávně prováděné ústní hygieně," upozornil v on-line rozhovoru lékař.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Odolnost zubů a dásní do jisté míry vrozená bude, ale mizerným a laxním čištěním si člověk způsobí spousty problémů, které by při lepší hygieně nepřišly.

To nic nemění na tom, že správným čištěním lze mnohé zachránit, ať už se to týká kazů nebo paradentózy a stojí za to se správnému a pečlivému čištění naučit a už nikdy si nedovolit jít spát bez solidně a pečlivě vyčištěných zubů.

Nejdříve je ale nutné najít solidního zubaře, postupně všechny problémy vyřešit, zajít k hygienistce, která profesionálně odstraní zubní kámen i pod dásněmi, a začít pečlivě čistit.

To je má vlastní zkušenost, ke které jsem došla prakticky až na stará kolena, ale pořád dostatečně včas na to, aby zuby šly opravit, vypadaly dobře i řadu let po padesátce a nepotřebovala jsem ještě dlouhá léta snímací protézu...

Také je dobré vědět, že velmi negativní vliv na zuby i dásně má kouření.

2 0
možnosti

Mě to s tím dokonalým čištěním přijde jako se spotřebou udávanou výrobci aut. Teoreticky za nějakých ideálních podmínek ji můžete dosáhnout, ale v praxi těžko.

Stejně tak se zubama, teoreticky si je můžete dokonale vyčistit, ale v praxi to dokáže málokdo. Já jsem byla na dentální hygieně, začala používat mezizubní kartáčky a zlepšení vcelku žádné. Tak už nevím, co mám dělat.

A to ty zuby až tak špatný nemám.

1 0
možnosti

Hygiena má vliv na paradontózu, ale ne na kazivost. Zubař kecá a to je fakt blbý.

4 2
možnosti

P29e82t13r 28J33a26r65o25š

4. 4. 2018 22:16

Nekeca. Vliv to ma take. Ale neni to zdaleka jediny faktor. Jen chteji prosadit primou platbu za plomby. A to je spatne, ze k tomu pouzivaji hazani viny za 100% na majitele chrupu. Osobne to vidim tak na 80%.

Prusvih je totiz v tom, ze ti lidi daji mraky penez za prevenci a hygienu a nakonec si jeste zaplati osetreni. Coz muze paradoxne vest k situaci, ze lidi se na prevenci vykaslou a budou rovnou setrit na zakrok.

2 0
možnosti

S uctou, tomu neverim. V zivote jsem nemela kaz a to jsem v mladi na zuby kaslala (cisteni dvakrat denne 2-3 minuty, zadna technika) a mezizubni kartacky jsem zacala pouzivat az ted, a presto mi zubarka chvali zuby. A to jsem jako mala vyrystala na typicke devadesatkove strave rohliku, vody se stavou, atd. Znam jine, co dbali o zuby vic, jedli i zdraveji, a kazu fura. A vetsinou to maji v rodine.

13 0
možnosti

Bludy.

Zubní kaz je nejrozšířenější nakažlivá nemoc na světě, takže samozřejmě že je "dědičný".

Jenže - komerční zdravotnictví je tu od toho aby tvořilo zisk (stejně jako každá jiná komerční firma), proto dentisté neřeší příčiny - neničí antibiotiky aj. bakterie které zubní kaz způsobují, ale řeší jen následky - vrtají, plombují, provozují ordinace dentální hygieny,...

Zubního kazu se nikdy nezbavíte hygienou, stejně jako vám hygiena nepomůže s tuberkulózou nebo s angínou.

3 0
možnosti

No, tak ještě že na jiné tělní tkáně psotižené infekcemi, záněty, autoimunitou, aj. aj., nelze dosáhnot nějakým kartáčkem, to by byli lékaři bez práce, prostě špatěn čístíte.;-D Je to samozřejmě blbost, hlavní roli hraje imunita zubu, jak dokáže odolávat vnějším vlivům, a tak je skutečně u každého rozdílná.

4 0
možnosti

P44e18t18r 65J55a60r76o47š

4. 4. 2018 18:31

Cela diskuze na toto tema v podledni dobe za cil jedine. Presvedcit verejnost, ze kdyz se vam udela kaz, muzete si za to sam. Muzete si zuby cistit 4x denne, ale proste to delate blbe (protoze kdyby ne, tak zadny kaz prece mit nemuzete) a tak si za to opet muzete sam.

No a proto si to taky sam zaplatite. A tady jsme u jadra pudla. Cela diskuze je vyvolana jen proto, aby se zavedly prime platby u zubare.

Zubni a ustni hygiena samozrejme ano. Souhlasim i s tim, ze dokaze snizit riziko vzniku zubniho kazu. Ale na na nulu. Ja tvrdim, ze kdyz vyberete 100 lidi a nechate jim po dobu deseti let cistim zuby 3x denne odborniky, vyskytne se vam u techto lidi alespon jeden jediny kaz.

12 0
možnosti
Foto

O dedičnosti sa dá polemizovať. Zubný kaz vzniká po narušení skloviny chemickou reakciou. Na tú dedičnosť nemá vplyv. Ani na mikroflóru v ústnej dutine, ako tu niektorí tvrdia. Ale stravovacie návyky v kombinácii so zubnou hygienou nepochybne.

Celé detstvo som v podstate nemal problém. Na prelome dvadsiatky zmena prostredia, kuchyne, pár úrazov a prišiel som o pár zubov. Potom po usadení ďalších 20 rokov v podstate nič.

Keď zubárka videla moju zubnú kartu, tak prvé, čo ju napadlo u toho výkyvu, bola zmena stravovacích návykov.

Veľa ľudí urobí rannú hygienu a potom si dá raňajky. Ja to napr. robím opačne... zuby si umývam po kávičke s cukrom, nie pred ňou... a hneď vyrážam do práce. Mimochodom, kvôli tomu postupu som nafúkal na alkohol testeri 0,5 promile. Nepovedal by som, že aj zubná pasta to ovplyvní. Po pár minútach nuly. :-)

3 0
možnosti
Foto

To jsou řeči.... proto asi můj strýc, který si zuby nečistil vůbec a jen vyplachoval jako jediný z naší rodiny měl zuby zdravé. Ještě nás přesvědčoval, že my máme zuby špatný, protože si je hoblujeme kartáčkem.....

6 0
možnosti

Á další pan chytrej. Můj otec i má matka si čistili zuby celý život stejně a stejným způsobem. Otec měl do konce života své zuby a 3 kazy, matka od 70 let umělý chrup. Pantáta si v životě nečistil zuby kartáčkem, v 70 letech měl všechny zuby zdravé a rozkousával s nimi lískové oříšky. Já si čistím zuby celý život a mám je všechny zkažené. K zubařce chodím každých 1/2 roku a ta se jenom diví a krčí rameny, když vždy nějaký kaz najde. Tak ať tady ten chytrák nevykládá takové nesmysly.Rv

9 0
možnosti
  • Nejčtenější

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

16. dubna 2024

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike....

Nekupujte zajíce v pytli. Sedm signálů, že vám to bude klapat v sexu

17. dubna 2024

Na začátku každého vztahu býváme opatrní, zvláště pak v dospělém věku. Nechceme se zase spálit....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vyrostla v Jižní Africe, zažila i vězení. Po letech česká zpěvačka zvolila Prahu

14. dubna 2024

Premium Jazzová zpěvačka Barbora Tellinger prožila 51 let v Jihoafrické republice, kam jako malá emigrovala...

Žena trpí obrovskými bolestmi zad kvůli ňadrům, implantátů se však nevzdá

15. dubna 2024  7:47

Influencerka Paige Woolenová má ňadra velikosti osm a je na ně náležitě pyšná. Bohužel jí však...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

V sedmdesáti je žena jen díky cvičení v lepší kondici než v mládí

11. dubna 2024  8:27

Sedmdesátiletá Hilary Walker Millerová dříve vážila třiaosmdesát kilo. Po narození dětí přibrala na...

Pět věcí, kterými škodíme krvi a ohrožujeme naše zdraví

19. dubna 2024

Nikdo se neobejde bez temně rudé tekutiny stále proudící celým tělem. Přenáší kyslík, živiny a...

Ztráta soukromí, odcizení i nevěra. Sociální sítě jsou zabijákem lásky

19. dubna 2024

Sociální sítě mohou být na jednu stranu cenným komunikačním nástrojem a zajímavým zdrojem...

Žena si dopřála obří poprsí, teď musí nosit tři podprsenky

18. dubna 2024  8:01

Modelka Katy Ann dala za svá obří silikonová ňadra v přepočtu téměř sedm set tisíc korun. Jsou tak...

Život s výživou na zádech. Lukáš trpí chronickou střevní pseudoobstrukcí

18. dubna 2024

Svou výživu si nosí v batohu na zádech. Ten místo obvyklých svačin skrývá speciální výživu, která...