Okolovlasti 2014 – na trávničáku padaly rekordy

  6:26aktualizováno  6:26
14.června se ve Vlastibořicích konal 2.ročník závodů Okolovlasti. Jedná se o moc pěkný komorní závod (nebo spíš sérii závodů) od 420m po půlmaraton, kde si přijde na své opravdu každý. 420m pro děcka, 4,2km pro sprintery, 10km pro ty, kdo si...

| foto: Michael Novakpro iDNES.cz

Oproti loňsku, kdy se Sychrovský zámek obíhal, byla změna na trati, díky níž jsme mohli přímo mezi svatebčany proběhnout nádvořím a zahradami zámku. Super zpestření a krásné prostředí. Prostředí celého závodu je obecně překrásné. Okolí Vlastibořic je krásné a i ten „proklatý trávničák“ byl krásný.

Hlavního závodu na 21km se účastnilo 48 startujících, takže se jednalo o komorní závod. Desítku pak dalo 24 běžců a běžkyň. Absolutní vítěz Radek Brunner (mimochodem čerstvý mistr ČR v ultramaratonu ze 100km tratě Silva Nortica run 2014) dal trať s převýšením 300m (z toho je 97 jen na trávníčáku) za 1:18:03, čímž stanovil nový traťový rekord. Dalšími v pořadí byli Jirka Václavík (1:21:20) a Karel Nerad (1:24:05).

Barvy Rungo obhájila se ctí Ivana Kovárníková v čase 1:58:44 a doběhla si tak v rámci svého prvního závodního půlmaratonu hned pro druhé místo své kategorie.

Na trati bylo kromě značení kilometrů vystříkaných omyvatelnou barvou i spousta pěkných hesel jako „Radku, počkej na vodiče“ nebo ve ¾ trávničáku „tohle je běžecký závod“, případně „ještě kousek“.

Několik běžců se rozhodlo celý závod pojmout spíše jako vedlejší a raději se pokusili o neoficiální „vrchařskou prémii“ na kopci mezi Trávníčkem a Sedlíšťkou, kde „to napálili“ a později vyhodnotili tempo v tomto kopci. Po 15.km v nohou a s dalšími 5ti před sebou na vrcholu kopce je to celkem odvážný počin, ale i tak zde padlo pár úctyhodných časů (a běžců).

Celkem se vydařilo i počasí, kdy stejně, jako loni, bylo cestou do Vlastibořic zataženo a přeháňky, ale na samotný závod vysvitlo sluníčko a pofukoval chladný vítr. Po doběhu čekalo na soutěžící spousta dobrot jako klobásky, pečené prase, pivo, zkrátka vše, co po doběhu vaše tělo potřebuje. Krásná domácí atmosféra a bylo vidět, že organizátoři se opravdu snažili a dělali závod a jeho zajištění srdcem.

Jsem rád, že jsou takovéto závody stále častější, jelikož je zde ve výsledku snad možná lepší atmosféra, než na masových bězích, a člověk si to užije více v klidu a bez stresu.

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtěji podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

Marek

Autor:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Čokoláda prospívá kráse, zdraví i chuti na sex. Dnes slaví svůj svátek

Ilustrační snímek

Málokterá lahůdka na světě je tak univerzálně milovaná jako právě čokoláda. Není užitečná jen tělu, ale dovede zahnat i...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Snažíte se, ale nehubnete? Šest snadných kroků ke zdravému a krásnému tělu

Ilustrační snímek

Plavková sezona pomalu končí, ale vám se navzdory předsevzetím a úporné snaze nepodařilo získat vysněnou postavu?...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz