O ženách se srdcem

  11:59aktualizováno  11:59
Mimozemský svět běžců se jí nikterak nedotýkal, dokud nestála na startu půlmaratonu coby divák. Atmosféra ji natolik pohltila, že odhodlání šlo ruku v ruce s praxí a Mirka Ž. se proběhala za rok na startovní čáru svého prvního půlmaratonu. Tedy téměř. Zastavila ji sádra na noze, které se právě teď zbaví. Odhodlání rozběhat se znovu nezesláblo a Mirka prozrazuje, kde bere svou inspiraci.

Když jsou okolnosti pro mně a nemůžu běhat, občas se nechám unést na vlně těch co mohou, zapomenu a v duchu nazouvám tenisky | foto: Marek Odstrčilík, iDNES.cz

Protože mám dnes před sebou poslední večer se sádrovou ozdobou na noze, a protože mám strach a obavy ze zítřka, hodil se mi dnešní odkaz na „Čtenáře sobě“ jako milé rozptýlení večera.

Jak jen začít o mojí, zatím, jepičí kariéře běžkyně. Snad Karlovarským půlmaratonem. Ne že bych si ho dala v rámci svého prvního výběhu, ba naopak. Měla jsem kliku. V našem domečku jsem druhým rokem hostila bandu běžců, pro mne mimozemšťanů, kteří místo toho aby si dali nohy na stůl, když přijdou z práce, tak vybíhají a počítají a džípíeskujou a sdílejí své běžecké grafy, trasy a bůh ví co ještě. Jistě se v nich většina z vás najde. Ne tak já. Tedy až do loňského května. 

A teď k té klice. Jako hostitelka jsem dostala za odměnu od svých kamarádů lístek do VIP zóny. A tak jsem stála přímo u startu. A se studeným drinkem v ruce tam  nasávala atmosféru, která se šířila vzduchem jako lehké chvění a pak to přišlo. Byla to minuta, možná půl, kdy všechno ztichlo a z amplionu se začal ozývat tlukot srdce. A tenhle okamžik rozhodl. Strašně, ale opravdu strašně, jsem zatoužila stát na té druhé straně. Být toho součástí, ne jenom pozorovatelem. U toho drinku jsem si slíbila, že za rok budu stát s číslem na prsou na startu. 

Líbil se ti článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Během týdne jsem opravdu vyběhla. Indiánem. Podle letáčku pro začátečníky, který byl v dárkových taškách běžců. Večer jsem jim vybrala z tašek ještě všechny slevy na adidas, vzorky Lenoru na praní sportovního prádla a z mého neběžeckého pohledu spoustu dalších úžasných potřebných věciček. Tak a teď bych tady měla psát o všech svých úspěších, kdy jsem dokázala uběhnout jeden, tři, pět kilometrů a tak dál. Jenomže to všichni znáte, protože jste si tím prošli. A tak přefuním do současnosti. 

Před šesti týdny jsem večer vyběhla, ale nedoběhla. Skončila jsem se sádrou a přetrhanými vazy v kotníku... Před nějakým časem jsem se přihlásila na Facebooku do skupiny „Rungo pro ženy“. Tak nějak pro inspiraci. Ovšem posledních šest týdnů je pro mne tato skupina běhen berlou ne berličkou. Díky čtení jejich příspěvků se občas zapomenu a chce se mi zvednout a vyběhnout. Strašně mne to nakopává, jejich fotky z maškarního výběhu, fotky nových běžeckých botek a výkřiky radosti nad každým sdíleným úspěchem. Díky těm lajkům a smajlíkům pod všemi těmi sdílenými naběhanými kilometry se pořád těším, že to vyjde i mně a toho svého vysněného prvního závodu se zúčastním. Protože strašně chci. Třeba ho nedoběhnu celý, ale to nevadí. Zkrátka tam v květnu budu a uslyším TO srdce. 

Už zítra mi tu sádrovou ozdobu sundají, konečně! A pak začnu, znovu. Ono to půjde, pomalu, ale půjde. Protože vím, že mne běhání dostalo a strašně mne baví. A taky vím, že dostanu smajlíka a palec nahoru i když budu sdílet třeba i jen jeden uběhnutý kilometr. To protože ty běhny jsou děsně fajn a já tam už patřím. A taky co s těma běžeckýma hadrama a botama, když bych znova nevyběhla. Vždyť víte, co je v tom utopenejch prachů. 

Vlastně to celé píši, abych všem těm ženským řekla touhle cestou „dík“. Tak zítra!

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtěji podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Od klidu ke kocovině: co se děje ve vašem těle, když pijete alkohol

šumivé víno, ilustrace

Pocit úlevy, okamžiky zbavené všech problémů, točící se místnost, komplikované skládání vět a kocovina. Když si jeden...

Češi dopřávají bio hlavně dětem, na sebe už tolik nemyslí

Ilustrační snímek

Biopotraviny kupuje stále více Čechů, jedná se však především o dětské výživy. Za maso a vejce pro sebe už dospělí...

Choďte, nekuřte a nesolte. Devět rad pro normální krevní tlak

Ilustrační snímek

Krevní tlak je jiný ve dne a v noci, mění se podle tělesné i psychické zátěže a ovlivní ho i změna počasí. Vysoký...

Advantage Consulting, s.r.o.
STARTOVNÍ POZICE V ELEKTRU

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz