Voda do podprsenky aneb novinky ze světa běhu

aktualizováno 
Připravili jsme pro vás další přehled novinek a tipů z běžeckého světa. Zajímavý koncept levné sportovní podprsenky, do které si můžete schovat i láhev s vodou. Stále populárnější závod pivní míle se po více než roce dočkal hned dvou nových světových rekordů, které padly na různých místech planety ve stejný den. Máme pro vás videozáznam. A na konec nejzajímavější bežecké exponáty na americké výstavě bot.

Originální podprsenka s kapsou na lahev. | foto: Zdroj: hydro-pocket.comRungo.cz

Dva světové rekordy na pivní míli během 24 hodin

Pivní míle, tedy speciální běžecký závod, při kterém kromě uběhnutí vzdálenosti 1,6 kilometru je potřeba vypít ještě čtyři piva, získává poslední dobou na popularitě. Po světě se pořádá stále více závodů a v této disciplíně se koná dokonce světový šampionát.

V pátek sedmého srpna Australan Josh Harris vystvavil na Youtube záznam své pivní míle, kterou zvládnul dokončit v čase 4:56,2 tedy o téměř celou vteřinu rychleji než do té doby platný rekord Jamese Nielsena z dubna roku 2014. Ze svého rekordu se však neradoval příliš dlouho.

Ještě večer stejného dne se úplně v jiné části světa pustil do své pivní míle Američan Lewis Kent. Jeho čas byl dokonce ještě o půl vteřiny rychlejší a nový světový rekord tak má hodnotu 4:55,78. I on svůj výkon zaznamenal na video, na základě kterého mohlo proběhnout ověření a po jeho schválení také zanesení do oficiálních tabulek na BeerMile.com

Podprsenka se zásobárnou vody

Také přemýšlíte kam s vodou při výbězích v letošních horkých dnech? Zajímavým tipem pro dámy může být podprsenka se speciální kapsou na láhev, která je umístěna na zádech. Je vytvořena tak, aby se do ní vešla běžná půllitrová PET láhev s vodou. Na zádech je snadno dostupná a přitom zůstanete oblečené na lehko, což se v teplých dnech hodí dvojnásob.

Originální podprsenka s kapsou na lahev.
Originální podprsenka s kapsou na lahev.

Podprsenka je vytvořena speciálně pro sportovkyně a měla by tedy být vysoce prodyšná. Látka je tvořena umělými vlákny v kombinaci s lycrou. Koncept je to rozhodně zajímavý, otázkou zůstává, jak moc pohodlné to bude při samotném běhu. Cena podprsenky je přijatelných 10 dolarů.

Nejstarší běžecká bota

V Brooklynském muzeu se v současnosé době koná výstava bot zaměřená na jejich vývoj vzhledem k historii a módním trendům uplynulých let. Asi nejzajímavějším exponátem pro nás běžce jsou nejstarší známé běžecké boty. Pochází z 60. let 18. století, jsou vyrobeny z kůže a ve skutečnosti vypadají jako tehdejší běžné polobotky. Odlišují se jen hroty, které jsou součástí podrážky a koženým páskem přes nárt, který měl zlepšovat stabilitu.

Nejstarší známá běžecká bota.

Mezi dalšími zhruba 150 vystavenými páry bot jsou ale i další běžecké zajímavosti. Například boty Nike Waffle Trainers, které sám vytvořil jeden ze zakladatelů značky Nike Bill Bowerman pomocí waflovače své ženy. Nebo futuristicky vypadající boty adidas Micropacer z roku 1984, které obsahovaly elektroniku uloženou v jazyku boty a které dokázali počítat vaše kroky. Pomocí speciálního snímače navíc dokázaly číst tepovou frekvenci. Je docela pozoruhodné, že o tolik let předběhly dobu a staly se tak v podstatě přímým předchůdcem dnešních moderních náramků na sledování celodenní aktivity.

Nike Waffle Trainer z roku 1974.

Nike Waffle Trainer z roku 1974.

Adidas Micropacer, boty z roku 1984 s elektronikou v jazyku.

Adidas Micropacer, boty z roku 1984 s elektronikou v jazyku.

Autor:

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Jste lev, nebo myš? Dusit v sobě vztek se nevyplácí, varují experti

Ilustrační snímek

Máte vztek, něco vás naštve, na někoho se hněváte. Zařvete jako lev pěkně nahlas, nebo zalezete do díry a užíráte se...

OBRAZEM: Místo dětí a partnerů si slavní pořizují domácí mazlíčky

Slavní, kteří si místo dětí pořídili domácího mazlíčka

Známé osobnosti jsou buď zklamané životem, nebo se ještě necítí na to, aby se staly rodiči. Místo dětí si tak často...

Zázrak jménem chůze. Díky ní budete zdravější, šťastnější a chytřejší

Ilustrační snímek

Chůze je pro člověka nejpřirozenější fyzickou aktivitou, jejíž blahodárné účinky stále zbytečně podceňujeme. Díky...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz