Nové hodinky, barvy i funkce. Suunto představilo novinky pro rok 2015

aktualizováno 
Nejvíce rozruchu svými novinkami v oblasti hodinek a sporttesterů letos budí Garmin. Není divu. Na trhu jsou ovšem i další výrobci, kteří nezaspali dobu a snaží se udržet vysoko nastavenou laťku. Patří mezi ně i finská značka Suunta, která přišla se zajímavými novinkami i s rozšířením sortimentu.

Finské Suunto představilo nové hodinky, nové barvy hrudních pásů i nové funkce. | foto: Suunto , Vít Kněžínek,  Rungo.cz

Suunto je značka, která je proslulá kvalitou zpracování, ale také vyšší cenou. Neplatí se ovšem pouze za jméno vyražené na obale. U libovolného modelu očekávejte odolnou konstrukci, velké množství funkcí a v neposlední řadě dnes už spíše výjimečný fakt, že se hodinky vyrábí přímo ve Finsku, ne v Číně nebo jiné rozvojové zemi.

Suunto Ambit 3

Přečtěte si recenzi modelů Ambit 3 Peak a Ambit 3 Sport. Celý test naleznete zde

Největší oblibu mezi běžci si zcela logicky získal jediný model s Integrovanou GPS Suunto Ambit aktuálně ve verzi 3, který jsme pro vás testovali už na podzim. Největší nevýhodou řady Ambit je už zmíněná vyšší cena a pro většinu lidí až zbytečná univerzálnost. Ambity nejsou ryze běžecké hodinky, naopak. Počítá se s využitím při jakémkoliv sportu od vysokohorských aktivit po plavbu na moři.

Zářivá limetková varianta Suunto Ambit 3 Run zaujme na první pohled.
Především pro dámy atraktivní bílá varianta Suunto Ambit 3 Run.
Černá varianta Suunto Ambit 3 Run.

Stejné hodinky, různé barvy. Která barva se vám líbí nejvíce?

Logickým krokem pro Suunto tedy bylo přijít s odlehčeným a specializovaným modelem pouze na běhání. Částečně jsme se toho dočkali už loni u varianty Ambit 3 sport, ale pořád to nebylo úplně ono. Až nyní Suunto konečně ohlásilo novinku Ambit 3 Run, která je osekaná o veškeré multisportovní funkce, přidává několik funkcí ryze běžeckých a snižuje cenovou hladinu na mnohem příznivější hodnotu. I přes výraznou redukci však zůstala zachovaná možnost navigace podle nahrané trasy, takže se jedná díky ceně začínající na 6 499 korunách o pravděpodobně nejlevnější model schopný navigace na trhu.

Suunto Ambit 3 Run

Hmotnost: 72 g
Výdrž baterie: až 100 hod s GPS
Přenos dat: Bluetooth
Další funkce: Recovery time, Intervalový trénink, měření kadence, navigace
Cena: 6 850 Kč bez HR

Ambit 3 Run si tak zachovává to nejlepší, na co jsme u Suunta zvyklí, kvalitní a bytelné zpracování, vysokou výdrž baterie (až 100 hodin při nižší citlivosti GPS) a Bluetooth smart párování s mobilní aplikací. Zároveň díky odstranění přebytečných funkcí cílí na běžce, pro které byly Ambity až dosud vysoko nad cenovým stropem. Klíčovou vlastností, proč se rozhodnout pro Ambit 3 Run a ne pro jiný konkurenční model, je podle mého názoru především přítomnost plnohodnotné navigace, která 3R odlišuje od ostatních sporttesterů této cenové kategorie.

Od předchozí modelové řady Ambit 2 se ta nová, třetí, nejvíce liší rozdílnou technologií přenosu, kde původní ANT+ zcela nahradilo novější Bluetooth smart podporující komunikaci s chytrými mobilními zařízeními.

Další novinka z dílny Suunta je spíše kosmetická, ale i tak jistě mnoho uživatelů potěší. Jedná se o barevné hrudní pásy, které si nově můžete sladit s barvou svých hodinek. Mnohem zásadnější je poslední z ohlášených novinek. Největší slabinou Ambitů proti konkurenci byla absence možnosti nastavit si vlastní strukturu tréninku (nastavení intervalů, fartleku apod.). Dalo se to sice vyřešit pomocí uživatelských aplikací, které jste si mohli do hodinek nahrát, ale ty byly velice specifické a málo flexibilní. V nejnovější verzi Firmware nejen pro Ambit Run, ale i varianty Peak a Sport se konečně objevil Workout Creator, který tento nedostatek definitivně odstranil.

Autor pracuje jako konzultant běžecké speciálky Triexpert.


Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

Co se slinivkou, když se zanítí? Čeká vás hladovka, dieta i infuze

Ilustrační snímek

Většina lidí ani netuší, ve kterých místech se slinivka v našem těle nachází a k čemu konkrétně slouží. Uvědomí si to...

Dítě, puberťák nebo babička? Každý potřebuje na talíři něco jiného

Mezi pozitiva staršího rodičovství se počítá finanční stabilita a více času.

Správná životospráva zahrnuje rozumný jídelníček a pohyb. Platí to u dětí i dospělých. Každý věk však přináší...

Plavání, kolo a vodní lyže. Vyzkoušejte letní sporty, kterými zhubnete

ilustrační snímek

Fitko a vydýchanou tělocvičnu si nechte na zimu a využijte příjemné počasí k pohybu na čerstvém vzduchu. Letní sporty...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz