Můj první Joy run a „charitativní“ běh v Opavě

  15:14aktualizováno  15:14
Joy run je netradiční běžecký závod na cca 6km, kde vítězem je každý. Čas se neměří a je na podporu hendikepovaných a to tím, že se proběhnou s běžci obvykle v cca 6-členém týmu s jedním hendikepovaných na speciální vozíku.

| foto: Michal Bauerpro iDNES.cz

Na jednom workshopu v Ostravě jsem si mimo jiné poslechl příběh o Joy runu od jednoho z organizátorů tohoto netradičního běžeckého závodu. Z mého pohledu je to charitativní běh. Rád jezdím na různé běžecké závody a v některých měsících skoro každý víkend. Nicméně neznal jsem přímo nic charitativní rozměru. Myšlenka se mi líbila a tak jsem se přihlásil na Joy Run konkrétně do Opavy.

Fotogalerie

Koná se ještě i v Olomouci a do budoucna by se tento seriál chtěl rozšířit i do dalších měst. Nevěděl jsem moc, co od toho čekat. Běžecká trať byla v Městských sadech v Opavě a měla asi 1,5 kilometru s tím, že se běžela celkem čtyřikrát. Čas se neměřil a každý získal tričko, vodu a v cíli medaili, nebo hendikepovaní pohár. Závod se prakticky běží čtyřikrát. Nejprve totiž běží studenti, pak společnosti, sportovní kluby a až nakonec závod pro veřejnost.

Pokud jste sám jako já, přidělí vás k dalším lidem. Já byl přidělen do týmu žen, které se znaly z práce. A byl jsem přidělen do skvělé party. K registraci jsem dorazil asi hodinu předem a ta proběhla rychle. A asi 15 minut před startem jsem se byl poznat s novým týmem. Všichni jsme běžel takový závod poprvé, tak jsme trochu čekali, co bude. A vystartovali jsme spíše vzadu. První okruh jsem vozík táhl sám a později jsme se střídali. Běželi jsme pomalu na pohodu, celkem bez nějaké soutěživosti. Zdravili jsme se občas s ostatními běžci, vykládali mezi sebou. Atmosféra byla super, zázemí bylo na parkovišti u multifunkční haly v Opavě.

Líbil se vám článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Netuším, jak dlouho jsme běželi, občas jsme zpomalili a chvíli se i prošli. Ten pocit byl super a v cíli ještě lepší. Rozhodně doporučuji pro ty, kteří chtějí svým během přispět na dobrou věc a získat z toho skvělý pocit. A nemusíte se bát to zvládne opravdu každý. Závod má i doprovodný program jako hraní kapel a workshopy. Děkuji všem se kterými jsem běžel a organizátorům za skvělou akci! Určitě jsem neběžel tento netradiční běžecký závod naposledy a uvažuji i dále, jestli bych se nezapojil do nějaké běžecké charitativní akce. Navíc pamětní medaile v cíli byla má jubilejní 50 do sbírky.

Napište svůj článek i VY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Jak přežít pubertu: dejte na instinkty a raději buďte trochu paranoidní

puberta matka dcera

„Je to náročné období, které má i své kouzlo,” říká o dospívání pedagog a konzultant Miloslav Hubatka. Pokud pubertou...

Další z rubriky

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Čokoláda prospívá kráse, zdraví i chuti na sex. Dnes slaví svůj svátek

Ilustrační snímek

Málokterá lahůdka na světě je tak univerzálně milovaná jako právě čokoláda. Není užitečná jen tělu, ale dovede zahnat i...

Z kašle se vyvinula otrava krve, kvůli které přišla žena o končetiny

Jayne Carpenterová

Jayne Carpenterové amputovali lékaři před třemi lety kvůli otravě krve obě nohy a levou ruku. Otravu přežila jen...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz