Výrobce kondomů využil svého materiálu k tvorbě sportovní kombinézy

aktualizováno 
Možná se blíží doba, kdy budeme běhat v kombinézách z materiálu, ze kterého se vyrábějí kondomy. První prototyp už je na světě. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se pustil do běhání a Polar představil nové, funkcemi našlapané hodinky pro sportovce. Nenechte si ujít novinky a zajímavosti ze světa běhání.

Sportovní kombinéza vyrobená z materiálu pro kondomy. | foto: skyn.com

Sportovní kombinéza z kondomů?

Výrobce kondomů Skyn Condoms přišel s novátorskou myšlenkou vytvořit z ultra tenkého materiálu, který používá k výrobě kondomů, speciální oblečení pro atlety. Tento jemný a velmi tenký materiál by měl v podobě obleku přilnout k tělu jako druhá kůže, nijak neomezovat v pohybu a přitom pomoci s aerodynamikou například při běhu nebo skoku do dálky.

Možná to zní trochu bláznivě, nicméně na vrcholové úrovni se sportovci snaží najít jakoukoliv, byť jen malou výhodu, která by jim mohla pomoci překonat své limity a porazit soupeře. Jak by měl oblek vypadat, se můžete přesvědčit na propagačním videu, ve kterém společnost představuje prototyp obleku vytvořeného pro skokany do dálky. Na výrobě obleku se podílela módní designérka Pauline Van Dongenová, jíž patří komentář na videu.

Nadupané hodinky od Polaru s Android Wear

Polar představil nové sportovní hodinky M600. Jsou to zároveň jeho první, které nevyužívají vlastní uzavřený systém, ale spoléhají na otevřenou platformu Android Wear. Díky tomu budete moci do hodinek instalovat aplikace z obchodu Google Play, kterých je pro tuto platformu už dnes docela dost. Z těch běžeckých zmiňme například Runtastic, Endomondo nebo Strava. Instalovat ale můžete samozřejmě i ty neběžecké.

Operační systém ale není jedinou zajímavostí nových polarů. Zaujme i další výbava, například vodotěsnost podle standardu IPX8 (jinými slovy: jsou určené i pro plavání), dotykový displej o velikosti 1,3" krytý odolným Gorila Glass, integrovaná GPS včetně ruského systému GLONASS, podpora WiFi a v neposlední řadě také hudební přehrávač s interním úložištěm o velikosti 4 GB a možností výstupu do Bluetooth sluchátek.

Polar M600 navíc dokáží snímat srdeční tep přímo ze zápěstí pomocí optického senzoru, který využívá dokonce 6 diod (optické snímače k prosvětlení kůže dosud běžně využívaly dvě nebo tři diody). Ty by měly pomoci zpřesnit odečítání tepové frekvence a minimalizovat rušivé prvky.

Sportovní hodinky Polar M600.
Sportovní hodinky Polar M600.
Optický snímač tepu u nového Polaru M600 využívá hned šest diod.

O napájení se stará 500 mAh baterie, která podle výrobce dokáže hodinky udržet při životě dva dny v módu hodinek a 10 hodin při záznamu GPS. Oproti moderním sporttesterům je to sice spíše průměrná hodnota, mezi hodinkami s Android Wear se ale řadí ke špičce.

Hodinky budou k dispozici v několika barevných variantách a jejich cena je stanovena na 329 dolarů, v přepočtu tedy necelých osm tisíc korun.

Mark Zuckerberg a jeho běžecká výzva

Na začátku letošního roku oznámil zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, že to s běháním myslí vážně, a stanovil si cíl uběhnout v roce 2016 celkem 356 mil (necelých 600 kilometrů). Nakonec se mu ho podařilo splnit již v červenci, tedy o pět měsíců dříve, než si stanovil.

„Byla to mnohem větší zábava, než jsem čekal. Především proto, že se přidali i moji přátelé,“ komentoval splnění cíle Mark. Dodal, že je nyní schopen uběhnout v kuse i 20 mil (32 kilometrů) a s běháním rozhodně nekončí. V současné době se chystá trénovat na triatlon, nicméně při prvním testování nášlapných pedálů si zlomil ruku, proto musí cyklistika a plavání nějakou dobu ještě počkat.

Kromě běhání má pro letošní rok ještě jedno předsevzetí. „Moje další výzva pro tento rok je vytvořit umělou inteligenci, která by dokázala ovládat můj domov, něco jako Jarvis z filmu Iron Man. Dělám v tom velké pokroky a již brzy představím, co jsem vytvořil,“ slibuje.

Autor:

Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

Vyzrajte na mučivou menstruaci. Bolesti zmírníte správným cvičením

menstruace

Utrpení, které přichází s první menstruací, pomáhají tišit léky na bolest. Ale brát je každý měsíc několik dní?...

Málo i moc spánku probouzí nemoci, varují odborníci. Spěte sedm hodin

Ilustrační snímek

Většina z nás prospí zhruba třetinu života, i proto spánek považujeme za naprostou samozřejmost. Jeho význam je však...

VIDEO: Největší fanynka vévodkyně Kate nosí stejné oblečení jako ona

Mallory Johnson Bowlingová je velkou fanynkou vévodkyně Kate.

Jednatřicetiletá Mallory Johnson Bowlingová z USA zbožňuje vévodkyni Kate. Její šatník obsahuje pouze kousky, které si...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz