Výrobce kondomů využil svého materiálu k tvorbě sportovní kombinézy

aktualizováno 
Možná se blíží doba, kdy budeme běhat v kombinézách z materiálu, ze kterého se vyrábějí kondomy. První prototyp už je na světě. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se pustil do běhání a Polar představil nové, funkcemi našlapané hodinky pro sportovce. Nenechte si ujít novinky a zajímavosti ze světa běhání.

Sportovní kombinéza vyrobená z materiálu pro kondomy. | foto: skyn.com

Sportovní kombinéza z kondomů?

Výrobce kondomů Skyn Condoms přišel s novátorskou myšlenkou vytvořit z ultra tenkého materiálu, který používá k výrobě kondomů, speciální oblečení pro atlety. Tento jemný a velmi tenký materiál by měl v podobě obleku přilnout k tělu jako druhá kůže, nijak neomezovat v pohybu a přitom pomoci s aerodynamikou například při běhu nebo skoku do dálky.

Možná to zní trochu bláznivě, nicméně na vrcholové úrovni se sportovci snaží najít jakoukoliv, byť jen malou výhodu, která by jim mohla pomoci překonat své limity a porazit soupeře. Jak by měl oblek vypadat, se můžete přesvědčit na propagačním videu, ve kterém společnost představuje prototyp obleku vytvořeného pro skokany do dálky. Na výrobě obleku se podílela módní designérka Pauline Van Dongenová, jíž patří komentář na videu.

Nadupané hodinky od Polaru s Android Wear

Polar představil nové sportovní hodinky M600. Jsou to zároveň jeho první, které nevyužívají vlastní uzavřený systém, ale spoléhají na otevřenou platformu Android Wear. Díky tomu budete moci do hodinek instalovat aplikace z obchodu Google Play, kterých je pro tuto platformu už dnes docela dost. Z těch běžeckých zmiňme například Runtastic, Endomondo nebo Strava. Instalovat ale můžete samozřejmě i ty neběžecké.

Operační systém ale není jedinou zajímavostí nových polarů. Zaujme i další výbava, například vodotěsnost podle standardu IPX8 (jinými slovy: jsou určené i pro plavání), dotykový displej o velikosti 1,3" krytý odolným Gorila Glass, integrovaná GPS včetně ruského systému GLONASS, podpora WiFi a v neposlední řadě také hudební přehrávač s interním úložištěm o velikosti 4 GB a možností výstupu do Bluetooth sluchátek.

Polar M600 navíc dokáží snímat srdeční tep přímo ze zápěstí pomocí optického senzoru, který využívá dokonce 6 diod (optické snímače k prosvětlení kůže dosud běžně využívaly dvě nebo tři diody). Ty by měly pomoci zpřesnit odečítání tepové frekvence a minimalizovat rušivé prvky.

Sportovní hodinky Polar M600.
Sportovní hodinky Polar M600.
Optický snímač tepu u nového Polaru M600 využívá hned šest diod.

O napájení se stará 500 mAh baterie, která podle výrobce dokáže hodinky udržet při životě dva dny v módu hodinek a 10 hodin při záznamu GPS. Oproti moderním sporttesterům je to sice spíše průměrná hodnota, mezi hodinkami s Android Wear se ale řadí ke špičce.

Hodinky budou k dispozici v několika barevných variantách a jejich cena je stanovena na 329 dolarů, v přepočtu tedy necelých osm tisíc korun.

Mark Zuckerberg a jeho běžecká výzva

Na začátku letošního roku oznámil zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, že to s běháním myslí vážně, a stanovil si cíl uběhnout v roce 2016 celkem 356 mil (necelých 600 kilometrů). Nakonec se mu ho podařilo splnit již v červenci, tedy o pět měsíců dříve, než si stanovil.

„Byla to mnohem větší zábava, než jsem čekal. Především proto, že se přidali i moji přátelé,“ komentoval splnění cíle Mark. Dodal, že je nyní schopen uběhnout v kuse i 20 mil (32 kilometrů) a s běháním rozhodně nekončí. V současné době se chystá trénovat na triatlon, nicméně při prvním testování nášlapných pedálů si zlomil ruku, proto musí cyklistika a plavání nějakou dobu ještě počkat.

Kromě běhání má pro letošní rok ještě jedno předsevzetí. „Moje další výzva pro tento rok je vytvořit umělou inteligenci, která by dokázala ovládat můj domov, něco jako Jarvis z filmu Iron Man. Dělám v tom velké pokroky a již brzy představím, co jsem vytvořil,“ slibuje.

Autor:
  • Nejčtenější
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Příběh Oliny: Vyspala jsem se s kamarádem, nevím co dál

Udělala jsem velkou hloupost, vyspala jsem se se svým nejlepším kamarádem. Bylo to krásné, ale i tak bych byla radši...

Lidé, jezte, neblázněte, nabádá psycholožka a dietoložka Iva Málková

Drželi jste někdy dietu? Občas? Často? Na Ivu Málkovou nemáte. Ta vyzkoušela snad všechny diety a metody na hubnutí, i...

Gender v pohádkách, divné diety i brčka z papíru. Kde je zdravý rozum?

Nejen v módě existují prapodivné trendy jako ponožky v sandálech. Některé odezní rychle, jiné mají dopad na naše...

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

  • Další z rubriky

Podzim je zkouška imunity. Jak ji zlepšit, radí bylinkář Valdemar Grešík

Nestálé podzimní počasí je každoroční zatěžkávací zkouškou pro lidskou imunitu. „Jako prevence proti podzimnímu...

Premium

Nepodceňujte znamínka krásy. Lehce se mohou změnit v nádor

Podzim je ideální doba, aby si lidé nechali zkontrolovat kůži, mateřská znaménka či pigmentové skvrny. Po letním...

Lidé, jezte, neblázněte, nabádá psycholožka a dietoložka Iva Málková

Drželi jste někdy dietu? Občas? Často? Na Ivu Málkovou nemáte. Ta vyzkoušela snad všechny diety a metody na hubnutí, i...

Pláč potřebujeme. Léčí naše tělo, duši i srdce, říká psychiatrička

Slzy. Pro někoho znak slabosti, pro jiného přirozená součást života. Pláč nás nikdy nepřepadá bezdůvodně, našemu tělu a...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz