Jsem (ne)běžec

  8:57aktualizováno  8:57
Mám podezření, že jsem antitalent na běhání. Běhám pravidelně, ale vůbec se nezlepšuji. Je nás takových víc?

Proč nejsem jako ostatní běžci, kteří si běh čím dál víc užívají rychleji a na větších vzdálenostech? | foto: Rungo.cz

I já trošku přispěji do rubriky Čtenáři sobě z pozice běžce začátečníka, v mém případě spíše neběžce. Nevím, jak a proč, ale běhání mi nejde. Jsem asi antitalent, a to jsem si myslela, že tím ani nejde být. Běhám skoro pravidelně něco přes půl roku a nejde mi to, kondička chybí a trápím se. Přitom jsem celý život sportovala a dodnes dělám mimo běhu i jiné sporty – nyní už jen rekreačně. Zatím jsem lepší „šlapka“ než „běhna“. Prostě na kole ujedu trasu celkem v pohodě, ale uběhnout přes tři kilometry po poli a ne v tabulkovém čase, to je mazec. Nechápu proč.

Jsem sama se třemi dětmi, mám dvě práce, a jelikož pořád dělám mezi lidmi a můj sport č. 1 je tenis (lepší úroveň), kde taky potřebuji parťáka, tak si běhání užívám pro jeho samotu a svobodu. Mimo to chodím pravidelně do jógy a na kolo, ale po práci se hodí prostě ten běh. Navíc dobře vyčistí hlavu. Zatím to nevzdávám, ale jak tady pravidelně čtu, že u některých ze začátku šel sotva kilometr, a teď už běháte závody a maratóny, tak já pořád běhám stejně, ani čas a ani délka tratě se nemění a nelepší. Někdy mě to štve, někdy ne, prostě mi chybí kondička.

Jsem člověk energický a veselý, někdy líný, ne moc ctižádostivý, snažím se vše dělat na pohodu. Nejím zdravě, štíhlá taky nejsem, ale to pro mě není důvod proč běhat. Spíše je to cenově dostupný sport, který není náročný ani na čas. Stačí jen kvalitní boty, které mám. Nemám žádné běžecké oblečení, mám ráda volné a pánské oblečení, ostatní snad tak důležité není. Snažím se běhat ob den, ale ne vždy to vyjde, nejméně 3-4 x týdně to dodržuji. Mám problém s dýcháním, alespoň tam ale cítím zlepšení. Ani po půlroce pravidelného běhu se však nelepší čas ani vzdálenost a vím jistě, že na nějaký závod či půlmaraton nemám šanci.

Tady spíše čtu, jak to všem jde, tak jsem v tomto sama?

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtěji podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

Marek

Autor:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Neumírejte na rakovinu děložního čípku, nově se můžete vyšetřit samy

Ilustrační snímek

Na pravidelné kontroly ke gynekologovi nechodí přes čtyřicet procent českých žen, přitom prevence může být například u...

Choďte, nekuřte a nesolte. Devět rad pro normální krevní tlak

Ilustrační snímek

Krevní tlak je jiný ve dne a v noci, mění se podle tělesné i psychické zátěže a ovlivní ho i změna počasí. Vysoký...

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz