Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

  10:28aktualizováno  10:28
Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety však byla na pokraji smrti, když opakovaně propadla alkoholismu a měsíc se nehnula z postele, kde jen spala a pila vodku.

Jessica v devatenácti letech vyrazila zkusit štěstí do Hollywoodu jako modelka a věřila, že ji čeká hvězdná kariéra. Pár měsíců bydlela v domě zakladatele magazínu Playboy Hugha Hefnera.

Fotogalerie

V té době začala hodně pít a alkoholu později naprosto propadla. Byla schopná vypít najednou celou lahev vodky a pak jen spát. Ztratila práci, dostala se do finančních problémů a postupně se z ní stávala troska.

Několikrát navštívila léčebnu a snažila se s alkoholem skoncovat. Opětovně však tvrdému alkoholu propadla jen pár týdnů po návratu domů.

V roce 2013 v opilosti spadla ze schodů a utrpěla vážná zranění. Poranila si lebku a měla masivní krvácení do mozku. Přežila jen zázrakem díky včasné operaci, ale ani tento zážitek ji nedonutil k abstinenci.

„V nemocnici jsem strávila měsíc. Jen co jsem se vrátila domů, začala jsem pít znovu. Byla jsem tak zesláblá, že jsem si připravila k posteli hodně vodky a pouze pila a spala. Nebyla jsem schopná dojít ani na toaletu. Ležela jsem ve vlastní moči a výkalech skoro měsíc. Měla jsem rozežranou kůži a tělo zachvátila infekce,“ svěřila se pro Daily Mail.

Záchrana na poslední chvíli

Věděla, že pokud jí někdo nepomůže, zemře. Sebrala tedy poslední síly a zavolala dávné přítelkyni. Ta ji převezla do nemocnice, kde jí lékaři za pět minut dvanáct pomohli. Po měsící stráveném na jednom místě ve své vlastní moči byla její kůže v šíleném stavu. „Moje vlastní moč mi rozežírala kůži,“ sdělila pro Daily Mail.

„Tehdy mi došlo, že bych se sebou měla něco dělat. Byla jsem na dně. Níž už jsem se spadnout nemohla. Bylo to dno, ze kterého jsem se měla odrazit a přestat pít,“ pokračovala.

Strach ze smrti ji natolik vyděsil, že se opravdu rozhodla pro abstinenci. Po léčbě v nemocnici nastoupila na další léčbu v centru pro alkoholiky a od té doby už nepozřela jedinou kapku alkoholu.

Dnes pomáhá lidem v podobné situaci a je ráda, že se dokázala z alkoholismu dostat. Nyní čeká s partnerem první dítě a svůj odstrašující životní příběh zveřejnila, aby varovala všechny, kteří si s tvrdým alkoholem zahrávají.

Autor:

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Twiggy slaví 70 let. Dívka s klučičím zjevem změnila ideál krásy

Britská modelka, herečka a zpěvačka Twiggy

Dívka s extrémně štíhlou postavou a výstižnou přezdívkou Twiggy (proutek) před více než padesáti lety převrátila svět...

Jak hubnou slavní? Margita hladoví, Bočanová jí jen mrkev, Rolins rýži

Dara Rolins

Celebrity trápí kila navíc možná ještě víc než nás, obyčejné smrtelníky. Možná právě proto se uchylují k dietám, nad...

Další z rubriky

Vyhýbáte se mléku či lepku? Možná nemáte alergii, jen podléháte módě

Ilustrační snímek

Uspořádat večeři s přáteli může být dnes docela oříšek. Někdo nejí lepek, jiný cukr a další laktózu. Diety s vyloučením...

Snažím se být pozitivní, lidé pak chtějí bojovat, říká onkolog

Profesor Marek Svoboda, ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně

Onkolog Marek Svoboda se snaží u svých pacientů porazit zákeřnou chorobu, ale věnuje se i genetice nádorů, která dokáže...

Jak hubnou slavní? Margita hladoví, Bočanová jí jen mrkev, Rolins rýži

Dara Rolins

Celebrity trápí kila navíc možná ještě víc než nás, obyčejné smrtelníky. Možná právě proto se uchylují k dietám, nad...

Dvojčata mají tak křehké kosti, že je může zlomit i pouhé objetí

Amelia a Hope

Sedmnáctiměsíční holčičky Amelia a Hope se narodily s patnácti zlomenými kostmi. Fraktury měly už v děloze a lékaři jim...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz