Mladí, staří, tlustí, tencí, běhají všichni. A vy to zvládnete také

aktualizováno 
Patříte mezi chronické budoucí běžce, kteří by fakt vyběhli, ale... vždycky najdou nějaké „ale“? Nestavte si překážky jako alibi své pohodlnosti. Pokud vás trápí stud způsobený vaší hmotností či věkem, mám pro vás vzkaz ze svého pohledu běžkyně.

Neřešte ostatní, řešte sebe | foto: Profimedia.cz

A řekněme to rovnou: Pokud se stydíte, věřte, že od nás ostatních běžců sklidíte v nejhorším nevšímavost. A o tu přece stojíte. V tom lepším případě vás čeká úsměv, povzbuzení nebo dokonce stupínky vítězů v méně obsazovaných kategoriích.

Registrace na závody v Brně jen do neděle

Staří: lépe pozdě nežli později

Zahoďte veškeré obavy, že běhání je pro mladší a vy mezi nimi nemáte co pohledávat. Jakkoliv staří jste, vždy potkáte staršího běžce. Pokud ne, gratulujeme, jste aspirant na první místo své věkové kategorie jakéhokoliv závodu, stačí se rozběhat a zúčastnit, a to je přece motivující!

Proti svým vrstevníkům máte navíc jednu výhodu: ještě jste se během neopotřebovali a zatímco jim osobáky klesají, vám mohou jedině stoupat.

Mladí: nízký věk je výhoda

Vzbuzujete obdiv už jen tím, že o běhu jako pohybu přemýšlíte. Vaši rodiče a jejich vrstevníci si ve vašem věku vybudovali averzi na běh kvůli patnáctistovce, oblíbenému trestu všech tělocvikářů socialistického školství, kteří nás na start pouštěli s jedinou „radou“: je to na čas a na známky.

Takže směle do toho a nezapomeňte, že pro vás platí to samé, co pro starší - vaše kategorie zejí prázdnotou a šance umístit se na bedně je veliká, než se z kategorie „junioři“ přehoupnete do žen/mužů. Zkuste to stihnout!

Běh a obezita

I s nadváhou se dá běhat. Pokud však bojujete s obezitou, inspirujte se naším článkem, jak začít správně a zhubnout nejdříve pomocí efektivní chůze.

Tlustí: běhání je sexy

Ano, a to v jakémkoliv tempu. Tedy i ve vašem tempu. Víte, co není sexy? Vidět obézního člověka zadýchaného z mačkání prázdného pytlíku po chipsech.

Pro ty, kteří o běhání jen sní a jsou svědky vašeho pokusu o tuto fyzickou aktivitu, jste příliš rychlí. Nezvládli by vám dělat ani domestika. A ti, co mají na svém tachometru již několikátou sezónu, si dobře vzpomínají na své začátky a obdivují vaši píli. Šlachovitým závislákům jen splýváte s míhajícím se okolím, ti vás neřeší. Neřešte ani vy je.

Tencí: pastva pro oči

Máte mindrák z toho, že nemůžete přibrat? Tady vám vaše ne-kila budou přímo závidět. Zapadněte do světa běžců, kde každý touží sundat váhu, ať už kvůli vysněným riflím velikosti „do-toho-se-nevejdu“, nebo rychlejším časům na závodech. Věřte, že hodně z nás běžců se cítí být při běhu jako laňka na pérkách, ale vy tak, na rozdíl od nás, budete i vypadat.

Zahoďte stud a udělejte první krok. Dokud to nezkusíte, nemůžete tvrdit, že to nejde. Svůj první krok ostatně jednoho dne udělali všichni (běžci).

A jak začít běhat? Přečtěte si „Takhle to funguje aneb aby vaše běhání neskončilo dřív než začne“.


Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Strašná únava a hororové sny plné mučení. I tak se žije narkoleptikům

Ilustrační snímek

Někdo si vede snový deník, jiný se naopak na noční dobrodružství snaží co nejrychleji zapomenout. Při kterých poruchách...

Čokoláda prospívá kráse, zdraví i chuti na sex. Dnes slaví svůj svátek

Ilustrační snímek

Málokterá lahůdka na světě je tak univerzálně milovaná jako právě čokoláda. Není užitečná jen tělu, ale dovede zahnat i...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz