Jak nahrávat výběhy

  13:14aktualizováno  13:14
Postup jak nahrávat a synchronizovat vaše naběhané kilometry do Rungoligy.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Pavel Tomek

Pro záznam výběhů do Rungoligy platí několik jednoduchých pravidel:

  • Výběh musí být zaznamenán pomocí GPS. Buď pomocí libovolného sporttesteru s funkcí GPS nebo pomocí mobilního telefonu a aplikace (například Strava).
  • Průměrná rychlost výběhu musí být vyšší než 4 km/h. Pokud je výběh delší než 5 hodin, stačí, pokud je průměrná rychlost vyšší než 3,2 km/h. Pomalejší záznamy nebudou započítány.
  • Maximální průměrná rychlost výběhu je 27 km/h a odpovídá světovému rekordu na 1500 metrů. Rychlejší záznamy budou vyhodnoceny jako podezřelé a nebudou započítány.
  • Do Rungoligy lze nahrát maximálně 30 dní starý výběh, který byl absolvován po vyhlášení startu sezóny.

Podporované způsoby nahrávání

Garmin

Pokud máte hodinky nebo sporttester značky Garmin, nejjednodušším způsobem je spárovat si váš účet v Rungolize s vaším účtem na Garmin Connect. Po přihlášení na rungoliga.cz jděte do Moje výběhy -> Nahrát výběh a klikněte na Propojit u ikony Garmin.

Následně budete požádání o přihlášení do služby Garmin Connect a potvrzení autorizace Rungoligy. Po tomto potvrzení se vám všechny výběhy zaznamenané Garminem automaticky nahrají také do Rungoligy.

Fitbit

Pokud máte hodinky značky Fitbit, nejjednodušším způsobem je spárovat si váš účet v Rungolize s vaším Fitbit účtem. Po přihlášení na rungoliga.cz jděte do Moje výběhy -> Nahrát výběh a klikněte na Propojit u ikony Fitbit.

Následně budete požádání o přihlášení k Fitbit účtu a potvrzení autorizace Rungoligy. Po tomto potvrzení se vám všechny výběhy zaznamenané Fitbitem okamžitě automaticky nahrají také do Rungoligy.

Strava

Pokud běháte s mobilním telefonem, doporučujeme využívat aplikaci Strava pro záznam výběhů. Pokud si následně spárujete svůj účet v Rungolize se svým účtem Strava, budou se vám všechny výběhy vždy automaticky nahrávat také do Rungoligy.

Pro spárování účtu se přihlaste na rungoliga.cz a následně jděte do Moje výběhy -> Nahrát výběh a klikněte na Propojit u ikony Strava. Následně budete požádání o přihlášení k vašemu Strava účtu a potvrzení autorizace Rungoligy.

Google Fit

Službu Google Fit pro záznam výběhů příliš nedoporučujeme kvůli velké chybovosti automatické detekce aktivit. Pokud ale tuto službu používáte, můžete si ji spárovat s vaším účtem v Rungolize a zaznamenané výběhy se vám následně budou automaticky jednou za 4 hodiny synchronizovat také do Rungoligy.

Pro spárování účtu se přihlaste na rungoliga.cz a následně jděte do Moje výběhy -> Nahrát výběh a klikněte na Propojit u ikony Google Fit. Následně budete požádání o přihlášení k vašemu Google účtu a potvrzení autorizace Rungoligy.

GPX soubor

Pokud nepoužíváte žádnou ze služeb, které umožňují přímé napojení na Rungoligu, můžete své výběhy nahrávat také pomocí GPX souboru. V libovolné službě či aplikaci si vyhledejte váš výběh a uložte si záznam jako GPX soubor. Většinou to najdete v menu export.

Následně se přihlaste na rungoliga.cz do vašeho účtu a jděte do Moje výběhy -> Nahrát výběh a klikněte na Najít soubor u ikony GPX a vyberte vámi uložený GPX soubor.

Další možnosti

Další možností synchronizace výběhů do rungoliga.cz je využití aplikace SyncMyTracks. Jedná se o placenou aplikaci pro Google Android, která umožňuje navzájem synchronizovat většinu populárních běžeckých služeb a aplikací. V tomto případě doporučujeme vytvořit si účet na Strava, tento účet si propojit s rungoliga.cz a následně pomocí aplikace SyncMyTracks synchronizovat vaše výběhy se Stravou, ze které budou výběhy automaticky nahrávány také do Rungoligy.

Autor:
  • Nejčtenější
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Příběh Oliny: Vyspala jsem se s kamarádem, nevím co dál

Udělala jsem velkou hloupost, vyspala jsem se se svým nejlepším kamarádem. Bylo to krásné, ale i tak bych byla radši...

Proč mají ženy prsa a děsí nás hadi? 11 otázek a odpovědí kolem evoluce

I když občas evoluci fušujeme do řemesla a snažíme se ji vlastními civilizačními pravidly vzdorovat, kdesi hluboko v...

Gender v pohádkách, divné diety i brčka z papíru. Kde je zdravý rozum?

Nejen v módě existují prapodivné trendy jako ponožky v sandálech. Některé odezní rychle, jiné mají dopad na naše...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Pláč potřebujeme. Léčí naše tělo, duši i srdce, říká psychiatrička

Slzy. Pro někoho znak slabosti, pro jiného přirozená součást života. Pláč nás nikdy nepřepadá bezdůvodně, našemu tělu a...

Sbohem, deprese. Zaručené rady, jak nepropadnout podzimnímu splínu

Podzimní období je plné nádherných barev, dechberoucích západů slunce a oblíbené vůně páleného listí. Ovšem má i...

Velká prsa jako problém. Veronika si je nechala zmenšit a je šťastná

Když se řekne plastická operace prsou, většina z nás si vybaví zákrok, jehož výsledkem jsou nápadně dmoucí se ňadra....

OBRAZEM: Slavné ženy, které vyhrály boj nad rakovinou prsu

Svět slaví mezinárodní den boje proti rakovině prsu, který připomíná důležitost samovyšetření a pravidelných kontrol na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz