Inspirace dalšími skutečnými příběhy: začtěte se a vyběhněte i vy

aktualizováno 
Jejich cíle byly skromné. Jenže pak překonali zónu komfortu a sport se stal jejich každodenní součástí. Obyčejní lidé kolem vás začali běhat a po přečtení jejich příběhů to jistě dokážete i vy.

RUNGO Star | foto: RUNGO

Od samého počátku našeho webu přinášíme příběhy běžců kolem nás. Nejsou to vrcholoví atleti, které vídáte v médiích, ale jejich láska k běhu je veliká. Chtějí vás inspirovat, proto se svěřují, jak vypadaly jejich začátky.

Před několika týdny jsme přinesli prvních jedenáct, nyní představujeme druhou jedenáctku příběhů.

„Stala se ze mě sportovní závislačka“

Před sebou má Blanka první ultratraily.

Běh je pro ni společenskou aktivitou i dobrým dopravním prostředkem do práce. Rozbíhala se natřikrát, ale pak už to vyšlo a nepřestala. Plní si své běžecké sny, tedy ultratrail a triatlon. Blanka Detlefs však dodává a vzkazuje: „Ono to ale o těch vytyčených cílech tolik není. Nemá smysl se hnát za něčím, pokud by mě to nebavilo. Pro mě jsou sny vlastně jen motivací.“

„Zhubl jsem a potkal staré i nové kamarády“

Honím se sice za dobrým pocitem, ale i tak mám nějaké ty sny a očekávání....

Jan Ježek vždy sportoval, ale k běhu se dostal až díky komplikovanému dopínání knoflíku u kalhot. Protože byl často na služebních cestách, přišlo mu ideální mít po ruce vždy jen tenisky a víc už neřešit. Trasa se přece najde všude. Časem díky běhu potkal staré známé a s dalšími novými kamarády se seznámil.

„Bývala jsem holčička bez krku zvaná buchta“

Na letním výběhu se nezapomínám vyfotit a pozdravit tak fotkou své kamarádky ve...

Tatínek vedl Ivanu Pitrovou ke sportu, aby nebyla tlustou holčičkou. Po jeho úmrtí tu už nikdo takový nebyl, ale po čase se rozhodla zlepšit svůj zdravotní stav během ona sama. Objevila nejen běh, ale také přátele a nový rozměr sportování.

„Pořád jsem ráda venku v přírodě, takže běhám, většinou s dcerou Veronikou, chodím na dlouhé procházky s přítelem a se psy, na kolo, na in-line... Jen už jsem od maratonu - splněného snu, z ohleduplnosti k vlastnímu tělu, přestala honit kilometry a držím se u běhu ve vzdálenosti kolem pěti až deseti kilometrů a hlavně si to naplno a s radostí užívám,“ svěřuje se, jak se její běhání vyvíjelo dál.

Jay se rozběhla až v padesáti. A pak že to nejde!

Dobře se protáhnout je základ. Jay to nepodceňuje.

„Prostě jsem se vzbudila, dala si každodenní kávu, oblékla se a vyběhla do chladného rána,“ vypráví Jay, jak začala s běháním. Na Facebooku si našla skvělou skupinu složenou ze samých žen a ta jí dává velkou podporu. Dnes už Jay kvůli zdravotnímu stavu neběhá, ale dále je aktivní jak v pohybu, tak ve skupině.

„Poprvé jsem vyběhl v termoprádle, i tak to bylo úžasné“

Václav Hroch

Václav nejdřív posiloval a po běhu jen pokukoval, a to doslova. Začal sledovat náš rodící se web. Trvalo to však ještě rok, než se poprvé oblékl a vyrazil. Pravda, termoprádlo nebyla ta nejlepší volba, ale byl to první běh a pocit z něj byl nepopsatelný. Vůbec se mu nechtělo domů. Dnes už Václav dosáhl svých běžeckých snů, ale běhá dál a je aktivním členem skupiny RUNGO.cz výběhů v Pardubicích.

Na základní škole byla nejpomalejší, vystresovaná a ubrečená

Na závodě Běh pro Světlušku jsem se setkala s kamarádkami z Facebookové skupiny...

Mirka dole vlevo

Ano, jenže přesto dnes Mirka Sudová běhá. Poprvé ji napadlo, že by to mohla zkusit, asi ve dvaceti letech. Myšlenka se pořád vracela, kila přibývala, svaly mizely. Čas, kdy to s během začala myslet doopravdy vážně, nastal až v září roku 2013. Pak už to byla šílená a chvílemi i strastiplná cesta k dnešnímu běhu coby součásti života. Její příběh si přečtěte v tomto článku.

Kardiak a dítě s těžkou skoliózou, osvobozené od tělocviku

Někdy se Mirka odměňuje po běhu, někdy naopak uplácí před během

Mirka Péčová byla sportem doslova nepolíbená, to kvůli svému zdravotnímu stavu v mládí. Více žít a ochutnat sport si dovolila až po rozchodu s mužem. „Při běhu se uvolním, dostávám spoustu nápadů a prostě mi to dělá dobře,“ dodává Mirka s tím, že běhá nejraději sama.

Běhá kvůli fyzičce

Michal Cieslar

Michal Cieslar je v našich hvězdách RUNGO.cz spíše výjimkou. Běhá prakticky odmala, začal s orientačním během. Nadšení pro pohyb mu vydrželo dodnes: „Mám rád Javorový vrch u Třince a oblast Dolní a Horní Lomné a okolních kopců. Nejraději mám, když můžu vyběhnout brzo ráno do hor, je hezké počasí, jsem tam prakticky sám a můžu se kochat výhledy a přírodou.“ Michal také vede naše společné výběhy v Českém Těšíně, na které se může dostavit každý.

Zahodila pytlík čipsů a zvedla se

Doma v milovaném Českém ráji.

Netuší prý, co ji osudného dne před osmi lety přinutilo zvednout zadek z gauče, zahodit pytlík chipsů a začít něco dělat. Přicházelo to však postupně, kolo, lyže, brusle, spinning, squash, běh čekal vzadu. Najednou si však Marcela Janoutová bez pohybu nedokázala představit život. „Jsem vášnivý běžec všude tam, kde se lepí bahno na podrážky, písek a jehličí padá do bot a kopřivy šlehají do obnažených nohou. Nejlepší občerstvovačka je studánka v lese a místo gelů švestky, třešně a lesní jahůdky,“ dodává Marcela, která během začala řešit krizi po návratu z ciziny domů.

Silný příběh Marka, vedoucího redaktora RUNGO.cz

Marek Odstrčilík

Tento článek vyšel jako jediný příběh hvězdy RUNGO.cz za zády zmíněného. Byl to dárek pro Marka Odstrčilíka ke druhému výročí vzniku webu, jemuž vdechl život. Duší i tělem závodník se ze dne na den stal kardiakem bez vidiny jakéhokoliv sportu. Popral se s tím a chtěl začít motivovat ostatní, což se mu skvěle daří. Jak vzniklo RUNGO.cz a co si Marek prožil, si přečtěte ZDE.

Běhá na pivo

Doplnění tekutin a energie

Zatím poslední příběh je o někom, kdo začal běhat kvůli břichu a manželce. Nakonec jej běh dovedl až do redakce RUNGO.cz a Marek Topinka je nyní neodmyslitelnou součástí závodů, které pro vás pořádáme. Závody jsou ale jeho silnou stránkou jen z pohledu pořadatele. Marek Topinka sám raději běhá přírodou, kochá se a velkým zdrojem motivace je pro něj jednoduše pivo.

Jaké byly vaše běžecké začátky, kdo vás inspiroval? Nebo vám snad pomohlo rozběhat se RUNGO.cz? Napište nám svůj příběh na adresu magdalena.ondrasova@rungo.cz.


Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Od klidu ke kocovině: co se děje ve vašem těle, když pijete alkohol

šumivé víno, ilustrace

Pocit úlevy, okamžiky zbavené všech problémů, točící se místnost, komplikované skládání vět a kocovina. Když si jeden...

Snažíte se, ale nehubnete? Šest snadných kroků ke zdravému a krásnému tělu

Ilustrační snímek

Plavková sezona pomalu končí, ale vám se navzdory předsevzetím a úporné snaze nepodařilo získat vysněnou postavu?...

Čokoláda prospívá kráse, zdraví i chuti na sex. Dnes slaví svůj svátek

Ilustrační snímek

Málokterá lahůdka na světě je tak univerzálně milovaná jako právě čokoláda. Není užitečná jen tělu, ale dovede zahnat i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz