Ona

Taťána Proninovová | foto: Profimedia.cz

Lékařům podstrčila dceřin vzorek moči místo svého, stálo ji to život

  • 194
Taťána Proninovová nemohla podstoupit vysněnou plastickou operaci prsou kvůli chronickému onemocnění ledvin. Po narození syna se rozhodla podstrčit lékařům vzorek moči své starší dcery, aby si lékaři mysleli, že je její zdravotní stav stabilizovaný. Měsíc po zvětšení prsou zemřela.

Taťána podstoupila veškerá potřebná vyšetření na klinice, kde o jejím onemocnění neměli ani tušení. Když přišel čas na vzorek moči, odevzdala jim moč své dcery. Lékaři tak nemohli odhalit její chronické problémy s ledvinami.

Fotogalerie

Touha po dokonalém poprsí byla tak silná, že si Taťána vůbec neuvědomovala, jaké důsledky mohou jejím chováním nastat.

Od puberty měla velmi asymetrická ňadra a trpěla kvůli tomu mindráky. Dokonalá prsa byla jejím největším snem.

Průběh operace byl bezproblémový, když ale žena druhý den po zákroku mluvila se svým operujícím lékařem, došlo u ní k zástavě dechu.

Lékaři objevili edém mozku, jehož příčina byla nejasná. Manžel Taťány pak lékařům přiznal, že jeho manželka odevzdala falešný vzorek moči. Oba si mysleli, že se nemůže nic stát a věřili, že vše dobře dopadne.

Lékaři si myslí, že cévy v mozku jinak fungovaly právě díky zatajenému chornickému zánětu ledvin, to způsobilo edém a ačkoli se lékaři snažili o záchranu ženy ze všech sil, měsíc po zákroku zemřela.

„Stala se tragédie, které by se rodina vyhnula, kdyby žena před lékaři nezatajila svůj zdravotní stav. Kvůli vzorku moči její dcery nebylo odhaleno, že má nějaké problémy,“ sdělil pro server Mirror.co.uk šéf kliniky Konstantin Simkin, na které byla žena operována.

„Tímto onemocněním trpěla už od narození. Dlouhé roky byla v pořádku a mysleli jsme si, že už je nemoc spíš na ústupu,“ doplnil zdrcený manžel, který se nyní sám stará o dvě malé děti.