Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

  10:13aktualizováno  10:13
Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty neodbornými zákroky zohyzdila. Operovala i u sebe doma a při operaci si svítila mobilním telefonem. Nyní je samozvaná lékařka ve vazbě.

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí. | foto: Profimedia.cz

Alyona je původem z Ukrajiny a má nyní přezdívku Doktorka Frankensteinová. Pacienty nalákala na levné operace, pak jim provedla plastiky, které je místo zkrášlení zohavily. Jedna z pacientek si nechala operovat víčka a nyní nemůže zavřít oči, protože jí falešná lékařka odebrala příliš mnoho kůže. Navíc se jí do očí dostala nebezpečná infekce.

Fotogalerie

Další pacientka má každé ňadro jinak velké. Jiná měla po augmentaci v ňadru obrovský absces, který jí zanechal v kůži díru, z níž vytékal hnis.

Kromě toho Alyona ženám odoperovávala přebytečnou kůži a zanechala je s nevzhlednými jizvami, do kterých se dostala infekce. Operace měla podle serveru Daily Mail také provádět ve svém sklepě, kde neměla potřebné náčiní ani věci na sterilizaci.

Verdy byla nějaký čas zaměstnána i na jedné z ruských nejmenovaných klinik. Prokazovala se falešnými certifikáty i informacemi o studiích a předchozích pracovních zkušenostech.

Vyšetřování a hrozba vězení

Právě nepovedené operace v této instituci zažehly vyšetřování. Kdyby se nerozběhlo, pacienti by se zřejmě ani nedovolávali spravedlnosti, protože se styděli a báli se přiznat, že operace podstoupili jen kvůli extrémně nízké ceně a nátlakům ze strany Verdy.

„Tato paní mi provedla operaci, při které mi odstranila přebytečnou kůži na břiše. Kusy mé kůže se válely po operaci na zemi jako kus hadru. A zašila mě tak těsně, že mě i kůže v oblasti genitálií bolestivě táhla směrem k břichu,“ svěřila se pro REN Tv třiatřicetiletá pacientka Anastasia, která musela podstoupit další operaci na jiné klinice.

Uvedla, že s operací souhlasila mimo jiné kvůli tomu, že si ji falešná lékařka předem vyhlédla a k operaci ji přemluvila. „Nejdřív mě ponížila tím, že mi řekla, jak jsem odporná a jak potřebuji operaci. Pak mi nabídla své skvělé a levné služby,“ doplnila.

Anastasia nabádá všechny, kteří zvažují operaci na neprověřených klinikách za velmi malé peníze, aby si to rozmysleli. Podle ní by nízká cena měla pacienty odradit a doufá, že neudělají stejnou chybu jako ona. A také věří, že se falešná lékařka dostane na dlouhou dobu do vězení.

Autor:

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Twiggy slaví 70 let. Dívka s klučičím zjevem změnila ideál krásy

Britská modelka, herečka a zpěvačka Twiggy

Dívka s extrémně štíhlou postavou a výstižnou přezdívkou Twiggy (proutek) před více než padesáti lety převrátila svět...

Jak hubnou slavní? Margita hladoví, Bočanová jí jen mrkev, Rolins rýži

Dara Rolins

Celebrity trápí kila navíc možná ještě víc než nás, obyčejné smrtelníky. Možná právě proto se uchylují k dietám, nad...

Další z rubriky

Češi mají sklony k lenošení. Čím jsou starší, tím méně sportují

Ilustrační snímek

Říká se, že některé sporty tělu spíš škodí, než že by mu prospívaly. Není to ovšem jen výmluva pro lidi, kteří se pro...

Jak hubnou slavní? Margita hladoví, Bočanová jí jen mrkev, Rolins rýži

Dara Rolins

Celebrity trápí kila navíc možná ještě víc než nás, obyčejné smrtelníky. Možná právě proto se uchylují k dietám, nad...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Snažím se být pozitivní, lidé pak chtějí bojovat, říká onkolog

Profesor Marek Svoboda, ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně

Onkolog Marek Svoboda se snaží u svých pacientů porazit zákeřnou chorobu, ale věnuje se i genetice nádorů, která dokáže...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz