Klik klak – shrnutí dvoutýdenního šílenství

  21:59aktualizováno  21:59
Protože nejen během živ je běžec, nechal jsem se před třemi týdny přesvědčit Markem Odstrčilíkem ke společnému absolvování čehosi, co na první přečtení vypadalo jako zábavná kratochvíle na dva týdny. Jak jsem byl naivní!

| foto: Libor Krayzelpro iDNES.cz

To, co na první přečtení vypadalo jako zábavná kratochvíle na dva týdny (vysvětlení metody), zase tak jednoduché nebylo. V tomto programu jde o to zlepšit se v počtu kliků, které uděláte na jeden zátah a to pomocí metody brutálního opakování prováděného v podstatě celý den nejprve v delších časových cyklech a následně pak v kratších. Program vypadá na první pohled jednoduše, ale po pár dnech zjistíte, že těch „jenom“ 14 dní nebude procházka růžovou zahradou.

Fotogalerie

Kliky mě nikdy nebavily. No pochopitelně – když nemáte svaly na rukou, těžko si jich asi užijete. Z běhu navíc moc tyto svaly nerostou –  pokud tedy neběháte poměrně zvláštním způsobem.

Tak proč to nezkusit, že?

Tak jsme se do toho s Markem dali.

První týden

Počáteční test nedopadl nijak zvlášť. Maximální počet 10 kliků jsem dal jen tak tak. Z toho jsem si vypočetl hodnoty pro první týden. Nastal první den a ozvalo se první pípnutí mobilu v práci. OK, kolega si vaří kafe, zmáknu to tady v kanclu na zemi. Za další hodinu už jsem šel zjistit, zda je na WC dost místa. Bylo. Takže jsem co hodinu chodil buď na WC, nebo do servrovny, případně na druhé WC předstírat potřebu. Pokud si mě někdo všiml, musel jsem mu připadat jako prostatik. 

Což o to, první čtyři dny to ještě šlo. V pátek ale začalo přituhávat. Začal totiž třicetiminutový cyklus a tady už přestala veškerá legrace. Když jsem se večer podíval na celkový počet kliků za celý den – 105 – jen jsem polkl. Ibalgin.

Druhý týden

Na počátku druhého týdne jsem si ráno naměřil maximum 14 kliků. Není to o mnoho víc, ale lepší než drátem do oka. Pondělí nějak uběhlo. V úterý to začalo být zajímavé. Osm kliků co dvacet minut? Masakr. Za celý den jsem udělal 160 kliků (což byl vůbec denní rekord celé této akce) a večer jsem to už docela cítil. Ale začal jsem si uvědomovat, že se cosi změnilo. Že mi kliky jdou snáze, plynuleji a baví mě. Pokud úterý bylo zajímavé celkovým počtem, středa to předběhla četností opakování. Co 15 minut vstát z židle a někam odběhnout je pro člověka převážně sedícího osm hodin v práci na zadku a živícího se ťukáním prstů do klávesnice jako takový malý výlet. Ale taky se to dalo. Čtvrtečních devět co hodinu už bylo večer taky docela cítit. Zbylé dny pak proběhly vcelku v pohodě.

Resumé celé akce

Jak bych zhodnotil tohle své snažení? Velice pozitivně!

Líbil se ti článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Za 14 dní jsem udělal celkem 959 kliků, což je počet, který jsem pravděpodobně nenaklikoval za celý současný život. Naučil jsem se pravidelnému rytmu. Nemám teď problém udělat dvacet poctivých kliků v kuse (vyzkoušeno dnes ráno), čili něco se zřejmě posílilo, i když to zatím není vidět (dejte mi čas).

Neměl jsem ten morál klikovat v MHD, nebo v hospodě, případně na letišti jako někteří. Na to jsem asi příliš malý exhibicionista. Ne vždy to vyšlo přesně podle předpisu, ale přesto mám z této výzvy dobrý pocit. Kliky rozhodně zařadím do svého denního tréninku a možná si tuhle výzvu časem znovu zopakuju s vyššími výchozími čísly.

A co vy? Kolik uděláte v kuse kliků?

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Další z rubriky

Pětkrát o menstruačním kalíšku. Jak ho vybrat a jak zavést

Raději než tampon menstruační kalíšek, shodují se ženy, které ho používají....

Každá žena v době menstruace volí, co jí vyhovuje. Některá upřednostňuje vložky, jiná tampony. Další možností je...

Vyhýbáte se mléku či lepku? Možná nemáte alergii, jen podléháte módě

Ilustrační snímek

Uspořádat večeři s přáteli může být dnes docela oříšek. Někdo nejí lepek, jiný cukr a další laktózu. Diety s vyloučením...

Dlouhodobé záněty mohou poškodit oči, srdce i klouby, řekl stomatolog

Ilustrační snímek

Dlouhodobý zánět dásní může zavinit infarkt. Pravidelné kontroly i zdravá životospráva jsou prevencí proti vzniku...

Strašná únava a hororové sny plné mučení. I tak se žije narkoleptikům

Ilustrační snímek

Někdo si vede snový deník, jiný se naopak na noční dobrodružství snaží co nejrychleji zapomenout. Při kterých poruchách...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz