Mých 7 důvodů: po běhu chutná pivo excelentně

aktualizováno 
Rád po závodě ohromuje kamarády svými výkony v hospodě, rád si nechá během vypláchnout hlavu a děkuje mu za to, že mu pomáhá v boji s krizí středního věku. Přečtěte si, proč běhá Ondřej Jablunský.

V akci, kolem vinic | foto: archiv Ondřeje Jablunského

1.Kalhoty

Je to neskonalá rozkoš, zapínat si kalhoty a nemuset zatahovat břicho a zadržovat dech. Dělal jsem to zcela automaticky a i dnes mě to sem tam popadne. Vždy si ale uvědomím, že už nemusím, a s dobrým pocitem vydechnu a uvolním se.

2.Schody

Pracuji ve staré budově s vysokými stropy. Vystoupat do pátého patra, kde jsou konferenční místnosti, mně dřív dávalo zabrat. Dnes si výstup užívám a výtah jsem nepoužil již víc než dva roky. Ostatně, výtahy nepoužívám ani jindy v běžném životě, pokud to situace dovoluje.

3.Pozitivní brainwashing

V tomhle je běh podobný plavání. Zautomatizovaná činnost, kdy myšlenky mohou volně plout, kam chtějí. Když jsem ještě závodně hrál vodní pólo (před dvaceti lety), první čistě plaveckou hodinu tréninku v bazénu jsem si většinou zpíval, dnes mluvím sám se sebou, přehrávám si filmy nebo vymýšlím ptákoviny.

4.Opojení

Vždycky po doběhu mám pocit malého vítězství. Jsem od přírody lenoch, ale když vylezu ze sprchy (běhám většinou večer poté, co děti usnou), mám pocit, že bych si mohl dát druhou směnu. Nejvíc udivuji své pivní kamarády, že po doběhu nějakého závodu (pro ně je extrém cokoliv nad pět kilometrů, kde jsou zakázána auta) mám sílu sedět s nimi večer v hospodě a popíjet. Nechápou, že člověk má v sobě najednou energii jako dítě. Pravda, když vás síla přestane provázet, a ona každá droga jednou odezní, je konec rychlý. Na druhou stranu jsem nikdy nevytuhl jako první.

5.Žízeň

Když žena není doma nebo když se odměňuji za zvlášť vydařený výběh, chutná pivo přímo excelentně. Popíjet studené pivo při koupeli v horké vodě je podle mého lepší než průměrná masáž.

6.Srovnání skóre

Jsem průměrný chlap, a tak i na mě dolehla krize středního věku. Pleš, nadváha a při pokusu o klik bez oblečení viselo břicho níž než penis. Mladou milenku si vzhledem k hypotéce dovolit nemohu, jaguár či silný motocykl v garáži mě nelákají, a tak je běh, letní či zimní, dobrý způsob, jak si dokázat, že svět se hne, kam se síla napře.

7.Okolí

Sice se držím několika osvědčených tras, ale i tak jsem objevil několik zajímavých tipů na výlet nebo novinek z nejbližšího okolí. Mezi ty nejlepší patří zjištění, že nedaleké heuriger je po rekonstrukci opět v provozu. Děti se ale víc zajímají o to, kdy se vrací Italové ze svého zimoviště a ony si budou moci opět pochutnat na mnoha druzích výtečné zmrzliny z cukrárny, a běhám tak, hlavně zjara, i kolem jejich výlohy.

Autor:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Syrová strava dodá energii a ubere kila. Hlídejte si ale vitamin B12

jídlo, ilustrace, zelenina

Podstatou raw stravy jsou potraviny bez tepelné úpravy, uměle vyrobených tuků, rafinovaných cukrů a chemických přísad,...

Roční Ester podstoupila transplantaci jater. Je bojovnice, říká maminka

Po transplantaci jater v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny...

Je tomu šestatřicet let od chvíle, kdy lékaři v Česku poprvé transplantovali játra. Od té doby pomohli více než dvěma...

Češi dopřávají bio hlavně dětem, na sebe už tolik nemyslí

Ilustrační snímek

Biopotraviny kupuje stále více Čechů, jedná se však především o dětské výživy. Za maso a vejce pro sebe už dospělí...

Adecco spol. s r.o.
Operátor ve výrobe - 1 směnný provoz

Adecco spol. s r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 18 000 - 28 000 Kč

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz